wmaraci reklam

Eski yazıları SEO uyumlu hale getirerek elde ettiğim sonuç

3 Mesajlar 748 Okunma
wmaraci reklam

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Şu anda bile bu rakamların bazılarınıza düşük geldiğini biliyorum. Ancak ben bir blog sayfasıyım, elimden de bu kadarı geliyor.

Blog sayfamda şu anda 205 adet yazım bulunuyor. Bu yazıların neredeyse 150 tanesi eski yazılarım olduğu için seo uyumlu da değildi.

Ben de bu yüzden yeni içerikler üretmek yerine eski yazılarımı SEO uyumlu hale getirmek için zaman harcadım. Bu 150 yazının şimdilik sadece yarısı kadarını düzenleyebildim, hatta bazılarını sildim ve bazılarını da neredeyse sıfırdan yazdım diyebilirim.

Bu iyileştirme sonucunda ise elde ettiğim sonuçlar aşağıda. Bu tablo son 1 ay karşılaştırmasıdır.

Ayrıca şunu da özellikle belirtmek isterim ki bu trafiğin %90'ı google tarafından gelen organik ziyaretçiler.

Sosyal medyayı pek aktif kullanmadığım için sosyal medyadan neredeyse hiç trafik almıyorum diyebilirim.

Hedefim ise tüm yazılarımı seo uyumlu hale getirdikten sonra sosyal medyaya ağırlık vermek ve aylık 20.000 tekil ziyaretçiye ulaşmak.

Bunu sadece şu sebepten ötürü paylaşmak istedim:

Şimdiye kadar ''ne kadar çok yazım olursa o kadar iyi'' gibi yanlış bir düşünce ile ilerliyordum. Belki aranızda hala böyle düşünenler de vardır. Ancak bunun yerine az yazı ama kaliteli içeriğin daha faydalı olduğunu test ederek öğrenmiş oldum. Bu yüzden sizlere önerim yeni yazılar girmek yerine, eski yazılarınıza da önem vermenizdir.
dincerdirlik TURUS

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

sosyoroit sosyoroit sosyoroit Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci / Web İşleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 47 / 43
  • Ticaret 8, (%100)
Seo uyumlu olmasında, başlıca nelere önem verdiniz ?

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
fckeydal

hocam önceleri blogger kullandığım ve wordpresse sonradan geçtiğim için seo uyumlu olmayan diye tabir ettiğim yazıların tamamında ''anahtar kelime'' yoktu.

Önce tabi ki anahtar kelime tanımladım ve kullanabileceğim alternatif anahtar kelimeleri yazımda kullandım. Bunun dışında başlıklarımı değiştirdim ve resim alt yazılarına yine anahtar kelimelerimi ekledim. Yazılardaki Url adreslerinin çoğunu yeniden düzenledim.

Bazı yazılarımı sildim. Bazılarını sıfırdan yazdım ve içeriği zenginleştirdim. Ne bileyim konuyla ilgili videolar ekledim, daha detaylı yazdım gibi.

Yani genel olarak bunları yaptım.
musbay

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al