wmaraci reklam

Alan Adınızı Blogger Sayfanız ile Kullanın

5 Mesajlar 1.443 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Turhost Turhost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Hosting, Sunucu, Domain
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 140 / 104
  • Ticaret 5, (%100)
Gerekli DNS Kaydı değişikliklerini ekleyerek kayıtlı alan adınızı Google Blogger hizmetinde yer alan kişisel blogunuz ile kullanabilirsiniz. Böylece blog sayfanız alan adınız ile yayın yapacak ve web tarayıcılarına alan adınızı giren kullanıcılar blog sayfanızı görüntüleyebilecektir.

Alan Adınızı Blogunuza Eklemek İçin:

1. Blog yönetim sayfanıza giriş yapınız ve Ayarlar bağlantısına tıklayınız:

2. Ayarlar sayfasında Yayıncılık başlığı altında yer alan “+Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın” seçeneğine tıklayınız:

3. Üçüncü taraf alan ayarları kutucuğuna bloğunuz ile kullanmak istediğiniz alan adınızı www.alanadiniz.com şeklinde giriniz ve Kaydet butonuna tıklayınız:

4. Bir adet hata ile birlikte 2 adet CNAME Kaydı görüntülenecektir. Bu iki adet CNAME kaydını şu şekilde not olarak alınız:

NOT: Birinci satırda yer alan www ve ghs.google.com adresleri sabittir, ancak ikinci satırda yer alan İsim ve Değerler özel bilgilerdir ve blog yönetim sayfanızdan sizin edinmeniz gerekmektedir.

5. Yukarıdaki bilgileri not aldıktan sonra Turhost.com kullanıcı panelinize giriş yapınız:

6. Alan Adlarınız > Gelişmiş Domain Yönetimi butonuna tıklayarak yönlendirme yapacağınız alan adınızın gelişmiş yönetim paneline giriş yapınız:

7. İsim Sunucuları sekmesine gidiniz ardından isim sunucularını dns1.turhost.com ve dns2.turhost.com olarak değiştiriniz:

8. Domain DNS Yönetimi sekmesine gidiniz. Tablo içerisinde yer alan “CNAME —- www.alanadiniz —– alanadiniz.com” şeklindeki kaydı bulunuz (Tablonun ikinci sayfasında yer alabilir) ve Düzenle butonuna tıklayınız, Değer kısmına bu dökümanın 4. adımında belirtilen ghs.google.com adresini giriniz, ardından Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayınız:

9. Alt kısımda yer alan Yeni Kayıt Ekle kısmına geliniz, Tür: CNAME, seçiniz İsim kısmına bu dökümanın 4. adımında yer alan İsim ve Değer tablosunun ikinci satırındaki isim ve değeri giriniz. Yeni Kayıt Oluştur butonuna tıklayınız:

10. Sol kısımda yer alan URL Yönlendirme sayfasına gidiniz, Alan Adınız kısmını olduğu gibi bırakınız Yönlenecek Sayfa kısmına www.alanadiniz.com şeklinde alan adınızı giriniz ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayınız:

11. Tekrar Blogger > Ayarlar sayfanıza gidiniz, Yayıncılık başlığı altında yer alan “+Blogunuz için üçüncü taraf bir URL ayarlayın” bağlantısına tıklayarak alan adınızı giriniz ve Kaydet butonuna tıklayınız,

12. Alan adınız eklenecektir. Gerçekleştirdiğiniz değişiklikler 1 gün içerisinde etkin olacak ve blog sayfanız özel alan adınız ile yayın yapmaya başlayacaktır:

13. Değişiklikler etkin olduktan sonra blogunuz alan adınız ile yayın yapmaya başlayacaktır:

Kaynak: Turhost Destek Merkezi

Hosting | Turhost Web Hosting Hizmeti

wmaraci
reklam

emirhankiziloglu emirhankiziloglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster, Designer
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 53 / 33
  • Ticaret 10, (%100)
Blogger Domain Yönlendirme
Blogger Alan Adı Yönlendirme başlıkları daha uygun olur hocam. faydalı bilgi teşekkürler
Turhost

kişi bu mesajı beğendi.

www.durakbilisim.com
www.indirgo.club

huzyin huzyin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek YÜKSEK MÜHENDİS
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
godaddy için anlatım var mı acaba? anlatılanları deniyorum. bir türlü olmuyor.

iptvlinkusa.com

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Detaylı anlatım için teşekkürler.
Turhost

kişi bu mesajı beğendi.

Youtube: NovaMobi Teknoloji
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hrnakgn hrnakgn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SD
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba konu işin teşekkürler,benim bloğumda adsense reklamları vardı sonra .comlu alan adına geçtim ve reklamlar beyaz gözükmeye başladı,lütfen yardım edin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al