wmaraci reklam

Blogger İstatistikler Bölümü Doğru Çalışıyor mu?

5 Mesajlar 1.551 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CokAsi CokAsi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar, blogger'ın kendi içerisinde de istatistikler bölümü var. Ben sitelerimde aslen pratik ve hızlı inceleme yapabiliyorum diye statcounter.com kullanıyorum. Blog sitelerimzden bazılarına hiç hit gelmediği günlerde bile bakıyorum blogger istatistiklerinde 5, 10 falan neyse sayfa dolaşımı olmuş görünüyor. Ben yönetim paneli dışında bu sitelere giriş bile yapmıyorum. Buna rağmen bu görünen sayfa dolaşımları gerçekten var mı diye anlayamadım.

Yani buradaki sayfa dolaşım istatistiklerinini blogger sallıyor mu yoksa statcounter mi bazı ziyaretleri okuyamıyor anlamış değilim. Ziyaretçi göremeyince statcounterde haliyle insanın verdiği emek boşa gidiyor diye bir moral bozukluğu yaşatıyor ayrıca. En azından bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bir bilgi almak istedim.

Ücretsiz yazı fontları arşivim: https://yazifontlari.blogspot.com
wmaraci
reklam

ProjeveKod ProjeveKod @projevekod Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 22 / 95
  • Ticaret 1, (%100)
Blogger istatiktikleri şu şekilde çalışır her sayfa yenilemesi veya gezinme +1 kişi manasında tık sayısıdı o sayılar. Ama google analytics 1 kişi istediği kadar tıklama yapın 1 kişidir. statcounteri bilmiyorum.
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

Proje ve Kod Paylaşım Platformu
https://www.projevekod.com

CokAsi CokAsi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

ProjeveKod adlı üyeden alıntı

Blogger istatiktikleri şu şekilde çalışır her sayfa yenilemesi veya gezinme +1 kişi manasında tık sayısıdı o sayılar. Ama google analytics 1 kişi istediği kadar tıklama yapın 1 kişidir. statcounteri bilmiyorum.

Yani aslında gerçekten bir ziyaretçi geliyor da statcounter kaçırıyor mu? Yani sayfa dolaşımı da olsa google'ın blogger istatistik bölümü gerçeği mi söylüyor?

Ücretsiz yazı fontları arşivim: https://yazifontlari.blogspot.com

fistiq fistiq Sabır | Selamettir. <3 Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 125 / 126
  • Ticaret 3, (%100)
Örnek veriyorum bir kişi girdi sitenize iki ayrı konunuzu okudu. İstatistikleri 2 kişi girdi diye gösteriyor. Bu kötü birşey. Ben örneğin siteme ziyaretçi sayacı koydum. Sağ al köşede. Oradan tekil veya çoğul istatistiğimi ben veya herkes rahatlıkla görebiliyor. Tabii asıl istatistiği Analytics'ten kontrol etmekte fayda var. Orası daha detaylı. Kaç tanesi bot kaç tanesi organik veya kaç tanesi sosyal medyadan girmiş anlayabiliyorsunuz.
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

Blogum: travelsadvice.blogspot.com
İLETİŞİM ADRESİM: freedom.86@msn.com
SKYPE ADRESİM: fistiq34
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
blogger istatistiği bayağı berbat. çoğul tıklarda değil saydıkları 1 tıklamayı 5 sayıyor :D örneğin, 5 bin tekil hitli 30/40 bin çoğul tıklamalı sitenin istatistiğinde 100 bin tıklama gösteriyor. google analitikten şaşmayın.
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al