wmaraci reklam

Blogger Tabanlı Yeni Bir Sitenin Wordpress’e Taşınması?

26 Mesajlar 3.456 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gerbelas Gerbelas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar, yıllardır Blogger kullanıcısıyım. Wordpress deneyimim hiç olmadı. 15 gün önce açtığım ve özel domaine bağladığım bir Blogger tabanlı sitem var. Sitede 15 içerik var ve neredeyse tamamı Google’da indekslenmiş durumda.

Konu ile ilgili fikirlerinizi istiyorum. Sizce wordpresse geçerken taşıma işlemi ile mi geçeyim yoksa sıfırdan wordpress kurup içeriklerimi sıfırdan mı yayınlayayım.

Sadece 15 içerik fakat site konusunun temel konularını işlediğim ve çok emek verdiğim 15 yazı. Bu yazıların sıfırdan wordpresse geçtikten sonra Google gözünde kopya sayılmasını, yazıların hiç olmasını istemiyorum. Böyle bir durumda tüm hevesim kaçacaktır.

Her iki sistemden de anlayanlar veya deneyimi olanlar lütfen yol göstersin. Şimdiden çok teşekkür ederim.

NOT: Bu arada wordpresse geçerken url yapısının bloggerda olduğu gibi ay/yıl içermesini istemiyorum. Ayarlayacağım url yapısı siteadı.com/yazi-basligi şeklinde olacak.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam daha önce bende bu konu hakkında yardım istemiştim bakmanızda fayda var :)

https://wmaraci.com/forum/wordpress/blogger-dan-wordpresse-gecis-489285.html
Gerbelas

kişi bu mesajı beğendi.

daniel1336 daniel1336 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 1338
  • Beğeniler 587 / 525
  • Ticaret 36, (%100)
Yolun başındayken sıfırdan başla hocam malum ay ve yıl içermesi kötü, kalıcı bağlantıların değişmesi gerekir. Siteye göre kategori+post da yapılabilir kalıcı bağlantıda. Ben diğer sitedeki yazıların altına yeni siteye link verirseniz kaynak gösterir gibi, birde eski siteyi bloggerda arama motorları görmesin (indexlenmesin) seçerseniz çok kısa sürede eski linklerin silinip yenilerin değerleneceğini düşünüyorum. Benden daha bilgili arkadaşların görüşlerini de dinleyin derim, 15 yazı olduğu için bence sorun olmayacaktır.
Gerbelas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam daha önce bende bu konu hakkında yardım istemiştim bakmanızda fayda var :)

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Siz buraya yazmadan önce eski yazınızı; hatta orada verilen linkleri bile okumuştum. Aklımdaki takılan tek şey, sıgırdan mı başlamak yoksa taşımak mı daha mantıklı olur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam direkt link vermem gerekirse buraya bakın yararını göreceksiniz.

https://wpmavi.com/blog/bloggerdan-wordpresse-gecis.html

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Gerbelas adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Siz buraya yazmadan önce eski yazınızı; hatta orada verilen linkleri bile okumuştum. Aklımdaki takılan tek şey, sıgırdan mı başlamak yoksa taşımak mı daha mantıklı olur.

Hocam tek eklenti ile taşıyabilirsiniz bu sayede seoda kaybetmezsiniz, en sağlıklı yöntem taşımaktır ;)

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)

daniel1336 adlı üyeden alıntı

Yolun başındayken sıfırdan başla hocam malum ay ve yıl içermesi kötü, kalıcı bağlantıların değişmesi gerekir. Siteye göre kategori+post da yapılabilir kalıcı bağlantıda. Ben diğer sitedeki yazıların altına yeni siteye link verirseniz kaynak gösterir gibi, birde eski siteyi bloggerda arama motorları görmesin (indexlenmesin) seçerseniz çok kısa sürede eski linklerin silinip yenilerin değerleneceğini düşünüyorum. Benden daha bilgili arkadaşların görüşlerini de dinleyin derim, 15 yazı olduğu için bence sorun olmayacaktır.

Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında hocam. Taşıma işlemi çok karışık. Mutlaka bir yerlerde takılırım ben. Bakayım, sıfırdan kuracağım sanırım.

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)

Hocam direkt link vermem gerekirse buraya bakın yararını göreceksiniz.

https://wpmavi.com/blog/bloggerdan-wordpresse-gecis.html

O yazıyı da yıllardır okuyorum hocam😀 ama çok karışık geldiği için cesaret edemiyorum.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Gerbelas adlı üyeden alıntı

Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında hocam. Taşıma işlemi çok karışık. Mutlaka bir yerlerde takılırım ben. Bakayım, sıfırdan kuracağım sanırım.

Sıfırdan oluşturursanız yazının yayınlanma tarihi farklı olacak google gözünde spama düşebilirsiniz. Yorumlarınız gelemeyecek bundan dolayı hem içeriğiniz boş gözükecek hemde seo kaybı yaşayacaksınız. Ayrıca sayfalarınızda gelmeyeceğinden tek tek uğraşacaksınız bende boştan yere kendinize eziyet etmeyin :)

Hocam ben bizzat tecrübe ettim taşırsanız birkaç günde hemen eski konumuza dönebilirsiniz. Ayrıca yorumlarınızı ve sayfalarınızı hatta taslak olan içeriklerinizi kaybetmemiş olursunuz. Herhangi bir yerde takılırsanız size her zaman ücretsiz şekilde yardım ederim. ;) Boştan yere uğraşmanızı veya sıralama kaybetmenizi istemiyorum hocam. Ben taşıma işlemiyle 8 günde eski sıralamama geldim hatta link değişikliği yapmama rağmen :)

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam hala cesaret edemiyorsanız küçük bir meblağa sizin yerinize ben taşıma işlemi yapabilirim :) fakat dediğim gibi siz yaparsanız ve bir yerde takılırsanız size her zaman ücretsiz şekilde yardımcı olurum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al