wmaraci reklam

Blogger telif hakki ile ilgili fikirleriniz

6 Mesajlar 1.052 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
İngilizce icerikli blogger sitemde icerikleri özgün olarak kendim yaziyorum. Bazi köklü sitelerden ya da Google' dan ekledigim resimler oluyor ve hepsinin altina mutlaka kaynak belirtiyorum eksiksiz. Merak ettigim, kaynak belirtmeme ragmen ileride sorun cikar mi? Neden bu kadar detayli düsünüyorum derseniz cünkü aylarca emek verip ve yüzlerce icerik ekledikten sonra site telif ile ilgili bir sorunla karsilasir mi? Ha bu isin garantisi yok diyorsaniz alirim hostumu domainimi rahat olurum diye de düsündüm.
Cok detayli düsünüyor olabilirim ancak isin basindayken verecegim emegi de göz önünde bulundurarak Blogger konusunda tecrübeli arkadaslardan fikir almak isterim ki gönül rahatligiyla calisayim. :confused:

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.
wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
SamSmith Öncelikle merhaba hocam bence kaynak da belirtmeden resimleri kendiniz özgünleştirin hem seo açısından hem de google açısından daha iyi olacaktır.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Telif hakkı ile ilgili endişeniz varsa Blogger kullanmayın. Çünkü DMCA istekte bulunduğu anda size sormadan çat diye indeksten silinir yazınız, tekrar yayınlamanıza bile izin verilmez. Çok fazla DMCA uyarısı alırsanız sitenizi komple kapatırlar. Bunları ben bizzat tecrübe ettim, oradan biliyorum.

Wordpress'e geçin, hem tema bol hem kafalarına göre kapatamıyorlar. Görselin altına Görsel Kaynağı: abc.com gibi eklerseniz yada yazı sonunda belirtirseniz %99 sorun olmaz ama kıl birisi işin peşine düşerse en fazla iletişim sayfasından yazar kaldır der, siz de silersiniz olur biter.

Uzun soluklu projelerde wordpress kullanmak daha mantıklı. Bunu 7 yıl Blogger kullanmış biri olarak söylüyorum.
SamSmith lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)

İsa adlı üyeden alıntı

Uzun soluklu projelerde wordpress kullanmak daha mantıklı. Bunu 7 yıl Blogger kullanmış biri olarak söylüyorum.

Uzun soluklu bir proje oldugu icin böylesine detayli düsündüm. Wordpress cok daha mantikli geliyor bu durumda.

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

furkanozden furkanozden Geleceğe hazır mısın? Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2462
  • Beğeniler 98 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Bloggerda iken yazdığım After Earth yazısı için kullandığım afişten dolayı afişi aldığım site irtibata geçti. Kaldırdım, sorun olmadı. Wordpress'te iken The Walking Dead ve Türkçe altyazıları yasaklandığında malum siteler üzerinden nasıl indireleceğine dair üstü kapalı bir üslupla yazı yazdım. Oldukça ziyaretçisi oldu ancak link vermediğim halde sunucudaki yetkililerle ve benimle iletişime geçtiler. Demem o ki bazen kaynak koymak bile çözüm olmayabilir. 'royalty free' tarzı sitelerden görsel eklerseniz sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca bir yazı için bütün sitenin kapanacağını sanmıyorum.

Are you alright?

Polat1903 Polat1903 Asi Ruh Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Özel Güvenlik Görevlisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Bana görsellerden dolayı sıkıntı olmadı hiç.

Forum Sitesi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al