wmaraci reklam

Blogger Yazılarım Bir Türlü Wordpres Siteleri Geçemiyor Yardım

10 Mesajlar 1.072 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

engin26 engin26 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek İş
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 12 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar.Sitem Blogger tabanlı.Yaptığım Denemelerde Yaklaşık 500 kelimelik özgün yazılarım ilk sırlarda yer almaz iken aynı başlıklarda hiç içerik olmayan bazı siteler ilk sırada yer alıyor.Bunun Sebebi Nedir.Yasak Olup Olmadığını bilmiyorum ama bir örnek vermek istiyorum.Son eklediğim Konu Linki Beni Bırakma 249.Bölüm Özeti kelimesinde sıralamada bile yokum tam başlık aramasında ilk sırda bunun sebebi sadece blogger olması mı sitemin.Yazdığım Makale de blogger s:mad:neeit eklenti seo göstergesinde yeşil durumda. E ozaman google git wordpres mi kullan demek istiyor bir türlü anlamıyorum.Site kategorisi sebebi ile zaman zaman anlık hit sebebei ile sunucu kullanmam gerektiği için blogger kullanıyorum.Wordprese geç demekten ziyade önerisi olan var mı.Teşekkürler.

wmaraci
reklam

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam sadece ufak bir örnek. Rakip sitelerin da ve pa değerleri 20-30 arasında değişiyor sizinki ise 2 ve 6. Kullandığınız platformun sıralamaya direkt etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Böyle iddialı kelimelerde ilk sayfalara çıkmak için biraz daha çaba gerekiyor.

nexfox nexfox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 100 / 66
  • Ticaret 20, (%100)
blogger tabanlı siteler bana göre hep gerilerde benimde böyle sitelerim var üst sıralara çıkamıyorum ama wordpress te çok daha kolay.
seokoz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek İş
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 12 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
Sıralamadaki sitelerde aynı tarz makale olsa yüreğim gam yemeyecek.Adam aynı içeriğin tarihini değiştiriyor yayınlıyor ahtta içerik yok sadece başlık veya tag bile ilk sırada biz her gün yeni konu giriyoruz özgün 500 kelimelik ortada yokuz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

tiko4134 tiko4134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 17 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
aynı durumu bende yaşıyorum ve bugün kendi kodlamış olduğum sitemi bıraktım wordpress e geçiş yapıyorum :)

• Üyelik 06.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek İş
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 12 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
Hırs Yapmak ta Bir Yere kadar bende bloggera böyle giderse veda edeceğim galiba

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
sanırım wordpress te otomatik seo eklentileri bunu yapıyor, blogger da ise manuel seo yapmalısınız. bir de domain otoritesi var, sitenize ne kadar kaliteli içerik girerseniz girin daha önceden açılmış ve belli bir ranka gelmiş domainler sizin önünüze geçecektir. haber siteleri gibi.

ProjeveKod ProjeveKod @projevekod Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 22 / 95
  • Ticaret 1, (%100)
Henüz alan adınız bile 12.2018 kayıtlı 3 yıldır web sitemi işletiyorum blogger tabanlı .edu.tr siteleri bile geride bırakan bir sıralamam var öne çıkmak istediğim cümlelerde ilk sayfayı garantiliyorum. Tema, seo ayarları, özgünlük, süreklilik, ilgi çekicilik, kalıcılık önemli faktör bence. Ayrıca backlink çalışması yapılmalı

Proje ve Kod Paylaşım Platformu
https://www.projevekod.com

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
Gerçekten de böyle.Hatta kitapyurdu.com un satış sayfaları bile yazımdan önce çıkıyor.Oooof,of!

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma

lordleos lordleos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek danışman
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar , pek konuya müdahil olmak istemezdim ama belki birilerine faydası olur.
Blogger wordpress bunlar altyapı sunucusu yani içerik kalitesine etkileri yok.
google sıralamasında da iki platformda da canbazlık yapabilirsiniz tabi ki wp de uğraşan çok olduğundan eklenti yada bu konu ile içerik sayısı fazla. B da canbazlık daha zor.
Lakin B da googlenin istemediği şeyi yapamadığınız için WP yaptığınız şeyler sadece google yakalayana kadar geçerli . Çekirge kaç kez zıplar bilmiyorum. Ama yakalandığında direk site karanlığa gidiyor.
Bir de WP de bu işleri paraya döküp eklenti vs. için para isteyen çok . Hadi bedava buldunuz diyelim büyük ihtimal altından bir sıkıntı çıkacaktır.

Gelelim bizim yaptığımız deneye. Aynı niş konuda B ve WP ayrıca T, J ve google sities de site açtık.
benzer içerik ama tamamen farklı yazı yaptık. Sonuç her biri ayrı ayrı sıralamada üste çıktı.
Deneme yaptık seo oyunları banclink vs. WP gümledi. Diğerleride çokta bir oynama olmadı.

Sizde aynısını yapın açın her platformda kendiniz öğrenin. Bu arada kodlama öğrenin ve bilgiyi kaynağından öğrenmek için google makaleleri takip edin.

umarın birilerine faydası olur. selametle.
engin26

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al