wmaraci reklam

Blogger'da Popüler Yayınlar Sorununu Çözen Var Mı?

18 Mesajlar 2.706 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba

Popüler yayınlar sayfa her yenilendiğinde, hit listelenen yayın sayısı kadar artıyor. Örneğin popüler 5 yayın listelendiyse, her sayfa yenilendiğinde 5 hit artıyor. Bu da popüler yayınlarda devamlı aynı makalelerin kalmasına sebep oluyor. Blogger istatistiklerini kullanmayalım problem değil ama popüler yayınlar eklentisini kullanamamak biraz kötü oluyor.

Sorunu çözebilen varsa yazarsa sevinirim, yıllardır çözebilen birisini bulamadım.

technovenue.com
wmaraci
reklam

gaometri gaometri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
demo atsana bana bi bakiyim

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
gaometri Dışarıdan görülebilen bir sorun değil, panelden istatistikleri inceleyerek tespit edebilirsiniz. Test için blog açın, her sayfayı yenilediğinizde istatistiklerin popüler yayın sayısı kadar artıp artmadığına bakın.

technovenue.com

• Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Ekran görüntüsü paylaş bi bakalım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
gaometri Ekran görüntüsünden neyi anlayabilirsiniz? Sorun gayet net, eklenti Blogger'ın geliştirdiği haliyle duruyor. Bir oynama yok, zaten mümkünde değil. F5 yapıyorum 100 hit varsa 105 oluyor. Ekran görüntüsü ne için :)

technovenue.com

ProjeveKod ProjeveKod @projevekod Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 22 / 95
  • Ticaret 1, (%100)
Ulas bey blog istatistikleri kısmında en altta kendi sayfam için listelemeyi devre dışı bırakın sizin sayınız görünmesin ayrıca haftalık çekerseniz popüler yazıları daha rahat kullanabilirsiniz ayrıca 100 hit le popüler yayınlar eklentisi dediğiniz gibi çalışır benim haftalık 1.5k ve 700 hitli konuları 1 2 diye kendi sıralanıyor gün içerisinde siteye hiç bakmıyorum sadece panele giriyorum bu maalesef Blogger kendi istatistik durumu bu şekilde

Proje ve Kod Paylaşım Platformu
https://www.projevekod.com

• Üyelik 17.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 178 / 179
  • Ticaret 4, (%100)
Siz paneldeki görüntülenme istatistiklerine mi diyorsunuz? Orada bulunan istatistikler sayfa görüntülenmesi olarak göstermekte. Her sayfayı yenilendiğinizde ya da sayfalar arası gezdiğinizde görüntülenme artar. En altta "Kendi sayfa görüntülemelerinizin izlenmesini yönetin" tıkla ve "Bu blog için sayfa görüntülemelerimi izleme." kutucuğunu işaretle ve sayfayı kapat.

Eklenti falan diyorsun o yüzden erkan görüntüsü istedim. Yoksa sizin blogger sitenizle ne işim olur. Ben çözüm odaklı olan biriyim

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
gaometri Siteyle alakalı bir sıkıntı olacağından değil, soruna yaklaşımınız garip geldi o kadar. Teşekkürler yinede.

ProjeveKod Bu istatistikleri kapattığımda popüler yayınlar etkilenmemiş oluyor yani? Doğru mu anladım. Bu arada 100 hit bir örnek. Hit kaç olursa olsun, sistem aynı işliyor.

technovenue.com

ProjeveKod ProjeveKod @projevekod Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 22 / 95
  • Ticaret 1, (%100)

ulas adlı üyeden alıntı

gaometri Siteyle alakalı bir sıkıntı olacağından değil, soruna yaklaşımınız garip geldi o kadar. Teşekkürler yinede.

ProjeveKod Bu istatistikleri kapattığımda popüler yayınlar etkilenmemiş oluyor yani? Doğru mu anladım. Bu arada 100 hit bir örnek. Hit kaç olursa olsun, sistem aynı işliyor.

Sizin yenileme istatistiklerini etkilenmiyor fakat başka biri örneğin ben sitenizde bir konuyu f5 yaparsam popüler o olur ama yüksek Hitler de daha aktif ve güzel kullanım sağlanıyor bunu maalesef biz engelleyemeyiz

Proje ve Kod Paylaşım Platformu
https://www.projevekod.com

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
ProjeveKod Kullanıcı hangi sayfaya girerse girsin, listelenen popüler yayınlarında hiti artıyor. Yani başka hit alan yazıların yukarı çıkma (popüler olma) ihtimali pek kalmıyor. Bu kadar saçma ve yıllardır çözülmemiş bir sorun görmedim ve bilmiyorum gerçekten. İlginiz ve yardımınız için teşekkürler.

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al