wmaraci reklam

Neden Bloggerdan Wordpresse Geçmeli Anlatıyorum

33 Mesajlar 4.796 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

robertokim robertokim Vunu Web - Site Yapımı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Tasarım - Site Yapımı
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)
Ben 6-7 sene önce blogger da bir blog oluşturup ilk sitemi kurdum. Kısa sürede büyüdü sitem. Adsense onayı aldım. Ama tam anlamıyla kazanç sağlayamıyordum.

Sonra siteye biraz yatırım yapıp büyütmek istedim. .com alan adı ve hosting aldım. Sitemi kurdum. Basit ücretsiz bir tema ile başladım. İçerikleri taşıdım yeni siteye ve adsense için başvuru yaptım. 1-2 günde onay aldım. Bloggerdan yeni siteye yönlendirme yaptım. Ve kısa sürede ziyaretçim daha da arttı. Kazançlarım arttı. Daha profesonel bir tema satın aldım. Reklam yerleşimi çok iyi yapılıyordu bu temada. Dolayısıyla gelirlerim daha da arttı.

Ziyaretçilerim de durumdan memnun. Yorumlarda yazı hakkında iyi bir yorum yapılmasının hazzı hiç bir şeyde yok. Bu benim kendi tecrübem. Uzun süre wordpress siteler yaptım. Tecrübem 7 yılda haliyle çok arttı.

Şimdi siz yol arkadaşlarımın blogger da site açmak için sebepleriniz var. Biliyorum ben de ama neden wordpress olmalı?

• .com alan adı ile site açmak ziyaretçinin gözünde değerli oluyor.

• Adsense ve birkaç istisna dışında başka reklam firmalar blogspot siteyi onaylamıyor. Wordpress e geçtiğinizde başka firmalarıda kullanabilirsiniz.

• Seo eklentileri ile daha iyi makale yazıyorsunuz. Makalenize bir puan veriyor ve önerilerde bulunuyor. Önerilere göre makale yazınca daha iyi sıralama alırsınız.

• Siteniz daha kurumsal, profesyonel kimliğe bürünüyor.

• Bir çok eklenti var. Eklentiler ile ziyaretçilerinizi daha çok sitede tutabilirsiniz. Mesela bir quiz yapabilir ve ziyaretçilerinizi daha çok sitede tutarsınız.

• Üyelik eklentisi kurarak kullanıcıları aktif yapabilirsiniz. Onlara özel yazılar yazabilirsiniz. Hatta parayla üyelik satabilirsiniz.

• Otomatik sosyal medya paylaşım eklentileri var. Siz hiç yorulmadan tüm mecralarda yazınızı paylaşır.

• SEO uyumlu

• Mobil uyumlu çok güzel siteler yapılır

• Birçok blogger teması wordpress den uyarlamadır. Kullandığınız temaların gerçeklerini kullanacaksınız.

• Sürekli güncelleme gelen açık kaynak kodlu yazılım

• Kodlama gerekmez. ama bir çok ayarlama yapılabilir

• Mesela üyelik sistemi, soru-cevap, forum ekleyebilirsiniz sitenize. Kitleniz daha aktif olur.

• Blogunuz çok büyüdüğünde rahatlıkla ticarete dökebilirsiniz. Satın alma yöntemleri entgre edip satışlar yapabilirsiniz.

• Aradığını, yapadığınız bir şey varsa yüzlerce türkçe makale var. Cevabını kesin bulursunuz.

• Güvenli ve sürekli yedeklenebilir bir site yapabilirsiniz.

• CDN hizmetleri kullanabilirsiniz.

Takipte kalın, listeyi detaylandıracağım daha

Bence blogspot ve wordpress altyapılı bir site için bir kıyaslama yapın derim.

Eğer sorunsuz şekilde wordpresse geçmek isterseniz ben seve seve hizmet veririm. Onlarca kişiye yardım ettim. Bana pm den veya whatsapp dan ulaşabilirsiniz:

Whatsapp dan uaşmak için üstteki resme tıklamanız yeterli
LazCoder53 ASametYildirim dmkrclk8

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kreatorn Kreatorn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İş Güvenliği Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1067
  • Beğeniler 617 / 620
  • Ticaret 7, (%100)
Tatmin edici bir yazı olmamış hocam. "Daha sıralayabileceğim yüzlerce özellik var." Yazıp bırakılmaz bence böyle bilgilendirme yazılarında. Eğer açıkçası müşteri de çekmekse niyetiniz daha iyi bir biçimde farklarını ve avantajlarını ya da dezavantajlarını anlatmanız gerekir bence.

Yanlış anlamayın tabi yardım etmek niyetiyle de yazmış olabilirsiniz veya müşteri çekmek için hiç fark etmez hepimiz iş yapıyoruz sonuçta :) yukarıda bahsetmek istediğim daha geniş çaplı açıklama yapılması :)
darknov4 pink39

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

Kreatorn adlı üyeden alıntı

Tatmin edici bir yazı olmamış hocam. "Daha sıralayabileceğim yüzlerce özellik var." Yazıp bırakılmaz bence böyle bilgilendirme yazılarında. Eğer açıkçası müşteri de çekmekse niyetiniz daha iyi bir biçimde farklarını ve avantajlarını ya da dezavantajlarını anlatmanız gerekir bence.

Yanlış anlamayın tabi yardım etmek niyetiyle de yazmış olabilirsiniz veya müşteri çekmek için hiç fark etmez hepimiz iş yapıyoruz sonuçta :) yukarıda bahsetmek istediğim daha geniş çaplı açıklama yapılması :)

Hocam girizgah yaptım. Vaktim yoktu. Pc ye geçince detayladıracağım hiç merak etmeyin.
Kreatorn

kişi bu mesajı beğendi.

OnurKara OnurKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 69 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
Eyvallah fakat WordPress diyince ek olarak hosting fiyatıda ekleniyor. Ayrıca WordPress ağır bir sistem haline geldi o eski v4 sürümü gibi değil. Blogger ise çok daha sade yine para ile satın alabileceğiniz çok üst kalite temalar mevcut. Özel alan adınızı alıp tanımladıktan sonra elinizde kullanmasını bilene wordpressten farksız bir kazanç sağlayacaktır. Çok ekmek yedim blogger üzerinden, uzun yıllar Wordpress dahi kullandım. Eğer minimum bir harcama ile maximum kazanç istenirse, kesinlikle blogger en iyi tercih olacaktır. Son zamanlarda arayüz konusunda güncellemelerde almakta.
Darknet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

OnurKara adlı üyeden alıntı

Eyvallah fakat WordPress diyince ek olarak hosting fiyatıda ekleniyor. Ayrıca WordPress ağır bir sistem haline geldi o eski v4 sürümü gibi değil. Blogger ise çok daha sade yine para ile satın alabileceğiniz çok üst kalite temalar mevcut. Özel alan adınızı alıp tanımladıktan sonra elinizde kullanmasını bilene wordpressten farksız bir kazanç sağlayacaktır. Çok ekmek yedim blogger üzerinden, uzun yıllar Wordpress dahi kullandım. Eğer minimum bir harcama ile maximum kazanç istenirse, kesinlikle blogger en iyi tercih olacaktır. Son zamanlarda arayüz konusunda güncellemelerde almakta.

Hocam vermeden almak Allah'a mahsus. Tabii ki kazanmak için yatırmalısınız. Hızlandırmak veya yavaşlatmak siteyi sizin elinizde. Kullandığınız temaya vs. göre değişir. Blogspottaki gibi basit bir tema kullanırsanız aynı etkiyi alırsınız. Websitelerinin %30 u yani 3 siteden biri worfpress ile yapılıyor. Seo denince akla gelen adam Ayhan Karaman sitesi de wordpress. Yani benim görüşüm bütçesi olmayıp blogspot ile başlayan arkadaşlar wordpress e geçerlerse daha uzun vadeli ve daha iyi gelirleri olur. Bu benim görüşüm ve tecrübem. Size de saygı duyarım

OnurKara OnurKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 69 / 72
  • Ticaret 1, (%100)
WordPress'i cazip yapan yüzlerce eklenti ve gelişmiş temalardır. Bu doğru evet, bir kişinin amacı sadece yazmak ise blogger tercih etmemesi gibi bir ek özellik yok. SEO konusunda kesinlikle WordPress daha önde.

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık, arada kalanlara kesinlikle wordpress e geçmeyi tavsiye ediyorum
robertokim

kişi bu mesajı beğendi.

zagor6390 zagor6390 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 43 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Bende wordprese geçtim bloggera göre tabiki birçok özelliği mevcut ama yeni baslayanlar için blogger gayet uygun ama siten büyüdükce wordprese geçmek daha doğru olur

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
15 yaşından beri uğraşıyorsan helal olsun :) Reklam gelirleri, daha da artar inşallah.
İçerik nedir ?

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

• Üyelik 17.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 450
  • Beğeniler 36 / 111
  • Ticaret 8, (%100)

zagor6390 adlı üyeden alıntı

Bende wordprese geçtim bloggera göre tabiki birçok özelliği mevcut ama yeni baslayanlar için blogger gayet uygun ama siten büyüdükce wordprese geçmek daha doğru olur

Bence de hocam. Şimdi bir makale yazmayı öğrenmesi lazım arkadaş. Wordpress e geçince daha da iyi yazar zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al