wmaraci reklam

Nich veya Niş Ne demek?

6 Mesajlar 3.773 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

demantools demantools webrakun.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 16 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Etrafta son zamanlar da sıkça duyduğum bir kelime olmaya başladı bu Nich ne olduğunu da bilmiyorum internette tanımalrı da doğru düzgün yapılmış değil YouTube'da da konu hakkında video bulamadım biirleri yardımcı olaiblir mi ne demek bu Nich ya da YouTube 'da izleyebileceğim bir video var mı şimdiden teşekkür ederim :)

wmaraci
reklam

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Öncelikle Niche kategorisi hayırlı olsun. Niche hakkında bulduğum, içeriği beni tatmin eden bir yazıyı paylaşmak istiyorum,

Niche Kelime, belli bir alanın sınırlı bir kısmında Google kullanıcılarının belirli bir sıklıkta aradığı, rekabeti az geliri yüksek kelimelerdir.

Google’da bu kelimelerle üst sıralara çıkarak Adsense’den para kazanabilirsiniz. Konuyu daha da açacak olursak! Mesela “rent a car” kelimesi zor bir kelimedir. Ve rekabeti çok yüksektir. Eğer çok ciddi bir bütçeniz ve uzun zamanınız yoksa bu kelimede ilk 3 sıraya yerleşemezsiniz. Ancak “Cheap Rent a Car California Firms” kelimesi ise “Long tail” yani uzun kuyruk bir Google aramasıdır. Yani ilk örneğimizdeki Rent A Car kelimesi kiralık araba anlamına gelirken ikinci örneğimizdeki “Cheap Rent a Car California Firms” kelime grubu, Kaliforniya ucuz araba kiralama firmaları anlamına gelir. Google’de yapılan aramaların %80’den fazlası en az 3 kelimeden oluşan aramalardır. Dolayısıyla Rent a Car kelimesinde rekabet yüksek başarı şansı neredeyse “0”dır ancak ikinci örneğimizde California araba kiralama şirketleri hakkında bilgi verirsek. Californiadaki araba şirketlerinin reklamları sitemizde dönmeye başlar. İki şekilde de karlı çıkarız. 1. araba kiralama kelimesi Adwords değeri yüksek bir kelimedir. Yani tık başına Adsense’den aldığı pay bi hayli iyidir. İkincisi California’daki otomobil kiralama şirketlerini arayanlar reklamlara tıklayıp direk Kaliforniya otomobil şirketlerine giderler. Böylece tık oranınız artar, gelirleriniz katlanır. Bunun gibi bir siteniz olsa günlük 300 hiti olsa Türkçe 3k siteden elde ettiğiniz gelirden fazlasını elde edersiniz! Niche kelime kavramını anladıysak bir aşama daha ilerleyelim.

Doğru Niche Kelime Seçimi

Kelimemizi seçtik şimdi yapmamız gereken şey cheaprentacarcaliforniafirms.com, cheaprentacarcaliforniafirms.net ve cheaprentacarcaliforniafirms.org alan adlarını kontrol etmek! Bu 3 alan adından biri boşsa -ilk olarak com domain olmak üzere- bir tanesini alıyoruz. Ancak kelimelerimize tam olarak karar vermeden önce Google anahtar kelime aracı ile anahtar kelime analizi yapıyoruz. Anahtar kelime analizini şu linkten yapabilirsiniz https://adwords.google.com.tr/o/Targ...AS#search.none ile domainimizde geçen kelimelerin “tam” olarak ayda ne kadar arandığına bakıyoruz. Eğer 3 bin ila 10 bin arasında aranıyorsa, iyi bir niche kelime seçmişsiniz demektir. Aynı zamanda anahtar kelime aracından kelimelere verilen Adwords değerlerini de görebilirsiniz. Yani iki kıstasımız olacak! Hem aranan bir kelime öbeği olacak hem de tık başı ücreti iyi olacak! Bu iki özelliğe sahip olmayan alan adlarını almayınız. Kelime analizi için önerebileceğimiz başka bir program daha var. Ücretli bir program olan Market Samurai gerçekten çok sağlam sonuçlar veriyor. Market Samurai sadece anahtar kelime analizi değil daha bir çok SEO uygulamalarını da bünyesinde barındırır.

Niche siteler sadece İngilizce mi olur?

Hayır! Türkçe kelimelerden de niche siteler yapılabilir. Ancak Türkçe sitelerden elde edeceğiniz gelir yüksek olmaz. Bu nedenle bir çok webmaster, İngilizce siteleri tercih eder. Ancak Türkçe niche siteler açıp sabırla bu siteleri güncelleyerek ve sayılarını artırarak iyi bir gelire sahip olabilirsiniz tabi bu sizin aylarınızı hatta 1 – 2 yılınızı alabilir.

İngilizce bilmiyorum, İngilizce niche site nasıl açarım?

İngilizce bilmiyorsanız, Niche site açamazsınız diye bir kural yok. Ancak İngilizce bilmeyen birinin, İngilizce kelimelerden para kazanmaya çalışması çok zordur. Ne yazacağınızı bilemezsiniz, hangi kelimelerin hit getireceğini bulmanız çok zor olur. Para ile makale yazdırmak isterseniz o başka! Ancak biz para harcamayı değil para kazanmayı hedefliyoruz. Bu nedenle İngilizce bilmeyen tecrübesiz Webmasterların, bu işe girmelerini önermiyoruz. En azından tecrübe edinene kadar Türkçe sitelerde kendinizi geliştirmelisiniz.

Alıntıdır.

LinkPicture LinkPicture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kontrolör
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 16 / 102
  • Ticaret 0, (%0)
Elinize sağlık hocam, güzel bir alıntı
alperi

kişi bu mesajı beğendi.

Resim Linki Almanın En Kullanışlı Yolu LinkPicture.com

flashoyun flashoyun Pagespeed Optimizator Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Pagespeed Optimizator
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 127 / 185
  • Ticaret 20, (%100)
super bı anlatım hocam
alperi

kişi bu mesajı beğendi.

pdflawyer.blogspot.com 1 bağlantı reklamına tıkla 28 dolar kaz.....
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba.
Bu kelimeye ben de rastlamıştımAslında yapılan açıklama iyi.Ama şunu anlayamadım.Bilmediğimden soruyorum.

Diyelim ki şahış cheaprentacarcaliforniafirms.com, cheaprentacarcaliforniafirms.net ve cheaprentacarcaliforniafirms.org alan adlarından birini aldı. California'daki rent a car şirketlerinin bilgilerini kendi sitesinde yayınlamaya başladı.

Sonra bu site sahibi mi reklam veriyor ? Yoksa bu şirketlerin reklamlarını mı kendi sitesinde mi yayınlıyor ?

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba.
Bu kelimeye ben de rastlamıştımAslında yapılan açıklama iyi.Ama şunu anlayamadım.Bilmediğimden soruyorum.

Diyelim ki şahış cheaprentacarcaliforniafirms.com, cheaprentacarcaliforniafirms.net ve cheaprentacarcaliforniafirms.org alan adlarından birini aldı. California'daki rent a car şirketlerinin bilgilerini kendi sitesinde yayınlamaya başladı.

Sonra bu site sahibi mi reklam veriyor ? Yoksa bu şirketlerin reklamlarını mı kendi sitesinde mi yayınlıyor ?

Domain de geçen kelimeler değil, makale ya da sayfa içerisinde geçen kelimeler için geçerli. Niş kelimeler kullandığınızda sayfa içerisinde ki reklamlar bu kelimelere göre daha çok kazandırırken, arama motorunda da üst sıralarda yer alıyorsunuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al