wmaraci reklam

C# ustası abiler yardımcı olun lütfen

20 Mesajlar 1.751 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

mcayapim adlı üyeden alıntı

AhmetKarabulut üstad peki ne görür bu bilgisayar mühendisliği öğrencileri, domain,hosting neredeyse hiç ilgilenmezler ise ne ile ilgilenirler. Donanımsal üzerine mi ders görüyorlar yoksa?

Bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi, öğrenim sürecini her ne kadar kendisi şekillendirecek olsa da temel de şu bilgilere yetkin olacak şekilde eğitim görür;
1-) Donanım (RAM,ROM, Mikro İşlemci, Mikro Denetleyi, Elektrik - Elektronik Bilgisi vb.)
Burada ekran kartı modelleri, power supply seçimi tarzı bilgiler bulunmaz.
2-) Yazılım Mimarisi ( Algoritma nedir, Nasıl geliştirilir | Veri Yapıları | Yazılım Süreçleri | Nesne Yönelimli Programlama Temeller, Prensipleri ve Süreçleri vb. )
3-) Ağ Mimarisi (Router, ATM, IP yapısı, Framework, Cloud, Framerelay vb. yapılar)

Bu süreçte tabii ki, öğrenci kendi istediği ve uzmanlaşmak istediği alana yönelik ders seçimleri yaparak, o alanda kendini geliştirir.

Demek istediğim tabii ki "tüm bir bilgisayar mühendisi(veya öğrencisi) hosting, domain, format atma, bilgisayar parçaları konusunda bilgili değildir" değil. Sadece "nerdeyse hiç bir" bilgisayar mühedisi(veya öğrencisi) bu konu da okulunda eğitim almaz, biliyorsa diğer bu alanda eğitim almamış kişiler gibi kendi isteği üzerine öğrenmiştir. Yani bir bilgisayar mühendisi web site kurmayı, ekran kartı takmayı hatta ve hatta bilgisayarın iç yapısını dahi bilmeyebilir.

Kısaca Bilgisayar Mühendisliği işin daha çok "mühendislik" kısmı ile ilgilenir.(Eminim ki bu kısmı sağlayamayan bir çok üniversite'de mevcuttur. Ama bu bölümün temel amacı budur)

wmaraci
reklam

mcayapim mcayapim Cuneydanlayisli.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
bilgisayar mühendisinin bilgisayar iç yapısını bilmemesi, garip çok garip. Eğitim sistemi cidden bitmiş aga...

• Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

mcayapim adlı üyeden alıntı

bilgisayar mühendisinin bilgisayar iç yapısını bilmemesi, garip çok garip. Eğitim sistemi cidden bitmiş aga...

Burada iç yapıdan kastım ram nasıl takılır, power supply nasıl bağlanır vb. idi. Ki zaten sizin sorunuz bu konudan çok daha bağımsız bir soruydu.

Demek istediğim şu ki, bir inşaat müdensi nasıl malayla duvar öğrenmeyi bölümünde öğrenmiyorsa; bilgisayar mühendisi de hosting, domain, format atmak, teknik servis işleri gibi alanı dışı konuları öğrenmez. Umarım öğrenmek istediğiniz cevabı almışsınızdır :)

mcayapim mcayapim Cuneydanlayisli.com Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
AhmetKarabulut Teşekkürler üstad. Hayırlı Günler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

vfstech vfstech WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 6, (%100)

AhmetKarabulut adlı üyeden alıntı

Burada iç yapıdan kastım ram nasıl takılır, power supply nasıl bağlanır vb. idi. Ki zaten sizin sorunuz bu konudan çok daha bağımsız bir soruydu.

Demek istediğim şu ki, bir inşaat müdensi nasıl malayla duvar öğrenmeyi bölümünde öğrenmiyorsa; bilgisayar mühendisi de hosting, domain, format atmak, teknik servis işleri gibi alanı dışı konuları öğrenmez. Umarım öğrenmek istediğiniz cevabı almışsınızdır :)

Bilgisayar Mühendisliği hakkında öğrenim görülen şeylerin çoğu meslek liselerinde 10. Sınıfta BTT (Bilişim Teknolojileri Temelleri) dersinde öğretiliyor. Ve bu yazdığınız çoğu şeyi, özellikle Ağ Mimarisi başlığı altında yazdıklarınızla ilgili şeyleri deneysel olarak yapıyorlardır umarım, çünkü bunlarla ilgili bir sıkıntı olduğunda deneme-yanılma yöntemiyle çözüleceği için teorik olarak edinilen bilgi pekte işe yaramayacaktır. Konuda tartıştığınız olaya gelirsek, üniversite dediğimiz ortamda Bilgisayar Mühendisliğini seçiyorsa bir şahıs, ve gerçekten teknolojiye, yeni şeyler bulmaya ve hayata geçirmeye odaklıysa "hosting" kelimesinin anlamını dahi uzaktan yakından bilmemesi büyük bir ayıp. Bu benim kişisel görüşüm ve sonuna kadar savunabilirim, çok tartışmasını yapmamak için kısa tutuyorum fakat bu sektöre giren biri bilgisayarı ilgilendiren bütün terimleri, bu piyasayı yakından takip etmeli. Sonra üniversite bittikten sonra en ufak tecrübe edinememiş öğrenciler diploma aldık ama iş yok diye yakınıyorlar. Eğitim sisteminin güzelliğini videoda çok güzel göstermişler bence. Kolay gelsin. ( Konuya itafen; mcayapim )

• Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

vfstech adlı üyeden alıntı

Bilgisayar Mühendisliği hakkında öğrenim görülen şeylerin çoğu meslek liselerinde 10. Sınıfta BTT (Bilişim Teknolojileri Temelleri) dersinde öğretiliyor. Ve bu yazdığınız çoğu şeyi, özellikle Ağ Mimarisi başlığı altında yazdıklarınızla ilgili şeyleri deneysel olarak yapıyorlardır umarım, çünkü bunlarla ilgili bir sıkıntı olduğunda deneme-yanılma yöntemiyle çözüleceği için teorik olarak edinilen bilgi pekte işe yaramayacaktır. Konuda tartıştığınız olaya gelirsek, üniversite dediğimiz ortamda Bilgisayar Mühendisliğini seçiyorsa bir şahıs, ve gerçekten teknolojiye, yeni şeyler bulmaya ve hayata geçirmeye odaklıysa "hosting" kelimesinin anlamını dahi uzaktan yakından bilmemesi büyük bir ayıp. Bu benim kişisel görüşüm ve sonuna kadar savunabilirim, çok tartışmasını yapmamak için kısa tutuyorum fakat bu sektöre giren biri bilgisayarı ilgilendiren bütün terimleri, bu piyasayı yakından takip etmeli. Sonra üniversite bittikten sonra en ufak tecrübe edinememiş öğrenciler diploma aldık ama iş yok diye yakınıyorlar. Eğitim sisteminin güzelliğini videoda çok güzel göstermişler bence. Kolay gelsin. ( Konuya itafen; mcayapim )

Bir bilgisayar mühendisliği öğrencisinin okulda ne gördüğü hakkında zerre bilginiz olmadığını düşünüyorum. 4 sene okutulan bir sürü bilginin 10. sınıfın 1 döneminde okutulan bir derste verilebilir olmasına inanmanız ayrı ironik :) Tartışılacak bir şey bile yok bence mesajınızda size hayatta başarılar :) Umarım siz de o meslek liselerinden birinde okuyupta 10. sınıfta aldığınız bir dersten dolayı kendinizi bir bilgisayar mühendisiyle eş bilgide görerek yanıltmıyorsunuzdur :)

• Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 6, (%100)
Ben yorumumda eşdeğer düzeyde olduğumuzu iddia etmedim. Başlangıç seviyesi zaten liselerde okutuluyor, hoca sağlamsa fazlasını da öğretiyor demek istedim. Demek istediğim olayı farklı yerlere çekmeyin lütfen, zaten sizin anlattıklarınızdan yola çıkıp böyle bir yorum yaptım. Bilmiyorum neler öğretildiği konusunda? AhmetKarabulut

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Beyler sakin.

• Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

vfstech adlı üyeden alıntı

Ben yorumumda eşdeğer düzeyde olduğumuzu iddia etmedim. Başlangıç seviyesi zaten liselerde okutuluyor, hoca sağlamsa fazlasını da öğretiyor demek istedim. Demek istediğim olayı farklı yerlere çekmeyin lütfen, zaten sizin anlattıklarınızdan yola çıkıp böyle bir yorum yaptım. Bilmiyorum neler öğretildiği konusunda? AhmetKarabulut

Söylediğim gibi size hayatta başarılar :) Ortada tartışma yapılabilecek bir konu yok :)

• Üyelik 25.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 24 / 54
  • Ticaret 6, (%100)
Teşekkürler. Kolay gelsin size de. AhmetKarabulut

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al