wmaraci reklam

Kendimi Geliştirmek(Programlama ve Mühendislik alanında) İstiyorum Fikirleriniz Nelerdir ?

6 Mesajlar 939 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
Öncelikle hayırlı ramazanlar,ben birinci sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.Okulda ciddi olarak eğitimi verilen temelde iki dersim var.Bunlardan birisi algoritma ve programlama dersi diğeriyse matematik analiz dersi.Açıkçası matematiği pek fazla önemsemesem de seviyorum.Fakat çok fazla yoğunlaşmıyorum.Yani pek derinine inmeden dersi verebiliyorum.Fikrinizi merak ettiğim birinci konu şöyle şuanda algoritmadan önce matematiği derinlemesine anlayarak öğrensem faydası olur mu ?Algoritma ve programlama dersi içinde şunları söyleyebilirim.Okulda ki verilen kısmı rahatlıkla geçebiliyorum.Fakat bu ders C dili üzerinden gösterildiği için bazen kendi başıma bir şeyler yapayım dediğim zaman zorlanabiliyorum.Çünkü birazcık daha makineye yakın bir dil olmasından dolayı somut,görsel sonuçlar almak pek mümkün olmayabiliyor.Ama ben genede bu alanda bir şey ortaya koymak istiyorum.Yani okulun da dışında(basit projeler gibi) bir şeyler yapıp kendimi geliştirmek istiyorum.Bir türlü en doğru yolun hangisi olduğuna karar veremiyorum.Yani mesela özellikle C dilini de sevdiğim için gömülü sistemler gibi dili değiştirmeden bu tarz alanlarda basit şeyler üreterek mi devam etsem ? Yada C'ye yakın syntex de bir dille oyun vs. tarzı şeyler mi yapsam bilemiyorum.Son olarakta yaz geliyor bu yazı hem maddi açıdan hemde mühendislik açısından verimli geçireceğim staj vs. bulabilir miyim ? Bu konuda da fikirlerinizi merak ediyorum.Açıkçası birazcık karışık bir yazı oldu ama nereden tutsam kardır mantığıyla faydalı bir cevap bulabilirsem çok sevinirim.Şimdiden okuyup vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
En çok girmek/yapmak istediğiniz şey ne ise ona odaklanın. Bunun oyun, makine dilleri ya da basit algoritmalar olması hiç önemli değil. Zira zevk aldığınız konularda kendinizi geliştirmeniz hiç zor olmayacaktır. Kendinizi geliştirip o alanın "EN" lerinden olduktan sonra para kazanmanız veya daha fazla başarılara ulaşmanız zor olmayacaktır.

Staj için kariyer. net gibi sitelerden size katkısı olabileceğini düşündüğünüz firmalara CV'nizi gönderebilirsiniz.

loss07 loss07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek I-T
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Bence burada en önemlisi staj sizin ilginiz hangi yönde ise o iş ile ALAKALI bir staj yeri bulun, referans olarak gösterebileceğiniz bir yer olması çok önemli çünkü okul bittikten sonra iş hayatına hemen girilemiyor maalesef. Diğer bir husus kendine network yap sana referans olabilecek, sana iş getirebilecek veya ortak olabilecek sağlam insanlarla tanış nereli olursa olsun cinsiyeti ne olursa olsun fark etmez. :)

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
Kariyer.nette dönüş olmuyor maalesef fakat onun dışında söylediklerinizi kesinlikle dikkate alacağım.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Premium01 Premium01 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Pazarlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 7 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir staj yeri bulun kendinize mutlaka yabancı dile ağırlık verin. Ayrıca işinizle alakalı donanımlı insanların seminerlerine konferanslarına katılın bu size çok iyi bir network oluşturacaktır.

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
En verimli staj, en güzel eğitim, istek arzudur. Sen ne kadar istekli arzuluysan o kadar başarılı olursun. Sevdiğin, ilgi duyduğun, sana yararı olabileceğini düşündüğün projeler yap. Hangi dili bildiğin çokta önemli değil. Dili güzel yapan o dil ile neler yaptığındır. Mesela benim ilgi alanlarım mobil uygulamalar ve oyun yazılımı. Bu alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bilgisayar geniş bir iş alanı. Kendini nereden geliştirirsen oradan ekmek yersin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al