Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Sizin Çekimleriniz

Çektiğim Fotoğraflar Nasıl

Okunmamış 21 Nisan 2019, 08:41
Reccep37 Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 26 / Erkek
Meslek: Oyuncu
Ad, Soyad: Mu... Es...
Ticaret: 0, 0%
pexel para kazandırıyor mu acaba?
Okunmamış 21 Nisan 2019, 09:37
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Ad, Soyad: Re... Or...
Bağış oluyor çok gelişirsen belki iş teklifleri...
Okunmamış 21 Nisan 2019, 10:45
HuseyinAKKUS Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 39 / Erkek
Ad, Soyad: Hü... Ak...
Ticaret: 41, 100%
Insanlar yedegi yemegi bile cekip sosyal medyaya koyuyor.gorgusuz cok memlekette
Okunmamış 21 Nisan 2019, 11:07
cgrclk Adlı Üyenin Avatarı
Fortis Fortuna Adiuvat

Meslek: Web Developer
Ad, Soyad: Ça... Ço...
Ticaret: 50, 100%
"Çektiğim fotoğraflar nasıl?" diye sormuşsunuz başlıkta. Fotoğraf bir sanattır ve sanat yoruma eleştiriye açıktır. Olumsuz eleştirilere ve yorumlara kulağınızı kapatamazsınız. Eğer eleştirileri ve olumsuz yorumları dikkate almazsanız da sanatınızı asla geliştiremezsiniz. Olduğunuz yerde sayarsınız.

Fotoğraf konusunda kendinizi geliştirmelisiniz. Çektiğiniz fotoğraflar bana göre güzel değiller. Ne manzara fotoğrafı, ne de belge fotoğrafı. Kimisinin netliği kötü, kimisinin kadrajı kötü. Bunlar tamamen benim düşüncelerim ve eleştirilerim. Fotoğraflarım nasıl sorunuzun cevabı.

Fotoğraf emek ister evet, bu fotoğraflara da emek vermişsinizdir tanam ama daha fazla emek harcamalısınız, gelen yorumları ve eleştirileri dikkate alarak kendinizi geliştirmelisiniz.

Bir de şu 3 yıllık fotoğrafçının otomatik modda çekim yapması olayına değineyim. Otomatik mod bildiğiniz üzere manuel modda yaptığın ayarları makinenin kendinin yapmasıdır, bir fotoğrafçının bu modda çekim yapması onu kötü fotoğrafçı yapmaz, bu tamamen bir tercih meselesidir, fotoğrafın kalitesini belirleyen bir seçim değildir.

Fotoğraf konusunda, sanat konusunda öğrenmeniz, bilmeniz gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. İyi çalışmalar.
melankolia ve joyned bunu beğendi.
Okunmamış 21 Nisan 2019, 13:35
WM Aracı

Alıntı:
cgrclk Adlı Üyeden Alıntı
"Çektiğim fotoğraflar nasıl?" diye sormuşsunuz başlıkta. Fotoğraf bir sanattır ve sanat yoruma eleştiriye açıktır. Olumsuz eleştirilere ve yorumlara kulağınızı kapatamazsınız. Eğer eleştirileri ve olumsuz yorumları dikkate almazsanız da sanatınızı asla geliştiremezsiniz. Olduğunuz yerde sayarsınız.

Fotoğraf konusunda kendinizi geliştirmelisiniz. Çektiğiniz fotoğraflar bana göre güzel değiller. Ne manzara fotoğrafı, ne de belge fotoğrafı. Kimisinin netliği kötü, kimisinin kadrajı kötü. Bunlar tamamen benim düşüncelerim ve eleştirilerim. Fotoğraflarım nasıl sorunuzun cevabı.

Fotoğraf emek ister evet, bu fotoğraflara da emek vermişsinizdir tanam ama daha fazla emek harcamalısınız, gelen yorumları ve eleştirileri dikkate alarak kendinizi geliştirmelisiniz.

Bir de şu 3 yıllık fotoğrafçının otomatik modda çekim yapması olayına değineyim. Otomatik mod bildiğiniz üzere manuel modda yaptığın ayarları makinenin kendinin yapmasıdır, bir fotoğrafçının bu modda çekim yapması onu kötü fotoğrafçı yapmaz, bu tamamen bir tercih meselesidir, fotoğrafın kalitesini belirleyen bir seçim değildir.

Fotoğraf konusunda, sanat konusunda öğrenmeniz, bilmeniz gereken çok şey olduğunu düşünüyorum. İyi çalışmalar.

Söylediklerinize katılıyorum ama benim demek istediğim biri bir iş yapıyorsa yapamazsın yerine yada fikir vermek yerine öneri vermek bunu siz yazdınız diye demiyorum ben çok uzun bir yoldan geldim ve bu yol devam ediyor bu yolun sonuna yani 1. Durak olan yere (hedefime) varmaya çalışırken yolda yolumu kesip nereye gidiyorsun diye soran çok oldu ve öneri yerine fikir aldım bu fikirler güzel bir çoğu ama benim yapabileceğinin üstüne çıktığı için hedefime giden yolda yavaşladım bir süre hiç gidemedim ve bu yol çok uzadı artık hiç bir şekilde fikrimi degistirmemeliyim ve emin adımlar ile yürümeliyim bu konuda kendimi bile dinlemiyorum artık eleştiriye kapalıyım dememdeki asıl sebep bu hem bunu kaldıramıyorum insanların beni çökeltilerinden dolayı hemde fikir degistirmemeliyim.

Öneride herkesi dinliyorum mesela şu fotoğrafları da çek şunlar olmamış vs... Ama git sadece şöyle yap diyenleri düşünürüm en fazla sen yapamazsın yada bu yolda ilerleyemezsin diyenleri dinlemeyeceğim.

Yinede Allah a olan inancım tam eğer buda beni hedefime ulaştırmazsa ger şeyin bitmeyecegine inanıyorum.

Kimse bu kadar çökeltilmeyi hak etmiyor hevesi kırılmamalı benimde hevesimi kıran çok oldu bilmiş insanlar çok gördüm ama bilmişlik yapan insanlar sizden bir şey eksik biliyorsa onu kopartmak için herşeyi yapabilir özellikle yalnız başına çalışmak istiyorsa sizden yararlanmak ister işte o insanlardan uzak durulmalı o insanlardan dolayı geriledim.

Belge fotoğrafını anlamadım.

Herkese çok teşekkür ederim gerçekten yorumları bir daha okuduğumda gerçekten yardımcı olduğunuzu ve olmaya çalıştığınızı gördüm tekrardan teşekkür ederim.
Konu joyned tarafından (21 Nisan 2019, 13:53 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 21 Nisan 2019, 13:37
darknov4 Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Vo... Sa...
Ticaret: 13, 100%
Alıntı:
joyned Adlı Üyeden Alıntı
Olumsuz yorumlara kulağımı kapatıyorum çünkü bu benim zevkim hobim ve kimse hobilerimi kötüleme hakkı yoktur eleştirsenizde ki ben cahillikten değil ama eleştiriyede karşıyım bir şeylere olumlu bakın artık bırakın kim nasıl gelişirse Barış Özcan'ı bu yüzden seviyorum çünkü bir şeylere karşı değil bu benim hobim anlatabiliyor muyum? Ben sadece çöp resimleri çeksem dahi buna kimse'nin karışma hakkı yoktur öneri dışında.

Ben sevdiğim için çekmeye devam edeceğim en iyi fotoğrafları görmek için profilimi takip edebilirsiniz.
Hem hobi diyorsunuz hemde para kazanmayı amaçlıyorsunuz ilginç
joyned bunu beğendi.
Okunmamış 21 Nisan 2019, 13:40
WM Aracı

Hobilerimi dahada eğlenceli yapıp daha iyi yerlerde fotoğraf çekmek için.
Okunmamış 22 Nisan 2019, 22:12
WM Aracı

Alıntı:
cthax Adlı Üyeden Alıntı
Hocam Pexels gibi platformlar stock fotoğraçılığı için olduğu için. Çektiğiniz fotoğraflar az gösterim ve indirim alacaktır. Daha genele yoğunlaşır ya da sadece bir alana odaklanırsanız daha başarılı olursunuz. Uzun süredir fotoğraf ile ilgilenen birisi olarak çektiğiniz fotoğraflar sıradan geldi (Bana sıradan gelmesi kötü demek değil)
Alıntı:
saltuntas Adlı Üyeden Alıntı
Muhtemelen fotoğraf çekimlerine hobi olarak yeni başladınız. Fotoğraf çekmek güzel bir hobidir. (Ben de hobi olarak uğraşıyorum ve çok eksiklerim var). Fotoğrafları nasıl çektiğiniz, güzel ya da kötü olduğu bizi bağlamaz ama şu da bir gerçek: eğer bu fotoğrafları başkalarının beğenisine sunuyorsanız, iyi de yorum gelecektir kötü de yorum gelecektir. Bundan dolayı kimseyle laf dalaşına girmeye veya kızmaya gerek yok.

Fotoğraflara gelecek olursak; kesinlikle fotoğraf çekim teknikleri eğitimlerine göz atmanız gerek. Zamanla çekimleriniz güzelleşecektir ama şu an için bana da bu fotoğraflar sıradan geliyor. Çünkü görünen o ki, fotoğraflar çekim esnasında ve sonrasında özen göstermemişsiniz. Sol üst köşelerde siyah lekeler var ve silmek için bile uğraşmamışsınız, yani özen göstermemişsiniz.

Eleştirimi yanlış anlamayın; fotoğraflarınızı hem burada bizlere hemde Pexels'te tüm sanal alemin beğenisine sunuyorsanız özen göstermeniz lazım.
Alıntı:

Hepinizin önerisini dinledim ona göre fotoğraf çektim yarın yayınlayacağım. Umarım daha iyi olmuştur.
cgrclk bunu beğendi.
Okunmamış 23 Nisan 2019, 09:36
WM Aracı

Alıntı:
alperi Adlı Üyeden Alıntı
Kendinizi fotoğraf sanatı konusunda geliştirmelisiniz. Fotoğraf çekim teknikleri konusunda araştırma yapın ve daha çok fotoğraf çekin.
Alıntı:
stolksite Adlı Üyeden Alıntı
mümkünse çekme bi daha
Alıntı:
cthax Adlı Üyeden Alıntı
Hocam Pexels gibi platformlar stock fotoğraçılığı için olduğu için. Çektiğiniz fotoğraflar az gösterim ve indirim alacaktır. Daha genele yoğunlaşır ya da sadece bir alana odaklanırsanız daha başarılı olursunuz. Uzun süredir fotoğraf ile ilgilenen birisi olarak çektiğiniz fotoğraflar sıradan geldi (Bana sıradan gelmesi kötü demek değil)
Alıntı:
saltuntas Adlı Üyeden Alıntı
Muhtemelen fotoğraf çekimlerine hobi olarak yeni başladınız. Fotoğraf çekmek güzel bir hobidir. (Ben de hobi olarak uğraşıyorum ve çok eksiklerim var). Fotoğrafları nasıl çektiğiniz, güzel ya da kötü olduğu bizi bağlamaz ama şu da bir gerçek: eğer bu fotoğrafları başkalarının beğenisine sunuyorsanız, iyi de yorum gelecektir kötü de yorum gelecektir. Bundan dolayı kimseyle laf dalaşına girmeye veya kızmaya gerek yok.

Fotoğraflara gelecek olursak; kesinlikle fotoğraf çekim teknikleri eğitimlerine göz atmanız gerek. Zamanla çekimleriniz güzelleşecektir ama şu an için bana da bu fotoğraflar sıradan geliyor. Çünkü görünen o ki, fotoğraflar çekim esnasında ve sonrasında özen göstermemişsiniz. Sol üst köşelerde siyah lekeler var ve silmek için bile uğraşmamışsınız, yani özen göstermemişsiniz.

Eleştirimi yanlış anlamayın; fotoğraflarınızı hem burada bizlere hemde Pexels'te tüm sanal alemin beğenisine sunuyorsanız özen göstermeniz lazım.
Alıntı:

Yeni resimleri yükledim.

https://www.pexels.com/@recep-ortac-1127486
Okunmamış 23 Nisan 2019, 12:13
cthax Adlı Üyenin Avatarı
www.teknolojice.com

Yaş / Cinsiyet: 37 / Erkek
Ad, Soyad: Cü... Kı...
Ticaret: 115, 100%
Hocam bayağı sivrilmişsiniz Unutmayın ki doğru yapılan her muhalefet ileriye götürür. Gelelim yeni fotoğraflarınıza, kullandığınız platform "stock fotoğraf/video" platformu olduğu için. İçerik ihtiyacı olanların uğrak yeri. Şimdi siz önce fotoğrafları çekerken "bunlar nerede kullanılabilir?" sorusu ile yola çıkarsanız hedefinize daha hızlı varırsınız.
Örneğin sanayi açığı olduğunu görüyorum. Ben sizin yerinizde olsam. Civata,somun,Dübel vs resimleri çekerdim. Bu örnek ile umarım analatabilmişimdir Pexel'de başarıya ulaşmanızın yolunu
joyned bunu beğendi.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Sizin Çekimleriniz