wmaraci reklam

iPhone'dan Android'e geçen birinin ilk izlenimleri

35 Mesajlar 4.665 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AES AES Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
1- Tek kelimeyle harika. Ben Android'i hiç böyle hatırlamıyordum. iPhone'un ne kadar geri kaldığını ve demode olduğunu gözlerimle gördüm. Bu saatten sonra iPhone mu? Asla. :)

2- Efektleri, widgetleri, tasarımı, yerleşik uygulamaları harika. Üstelik SD Kart, dosya paylaşımı vs... gibi özellikleri ve ayrıca yoğun bir kitleye sahip olmasının getirdiği avantajlarda tuzu biberi bence :)

3- iPhone'a bakıyorum da gerçekten kendimi hapsetmişim gibi hissediyorum şuan. Ayrıca App Store'daki gördüğüm bazı uygulamaların Android'de ücretsiz olması da benim için kritik bir nokta.

Sözün özü, bence iPhone devri bitmiştir arkadaşlar. Her güzel şeyin bir sonu vardır... :) ;)
bQnyy Abdullahx CreationEpic

kişi bu mesajı beğendi.

Uygun fiyata PHP işleriniz yapılır.
wmaraci
reklam

Cyprus Cyprus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 790
  • Beğeniler 257 / 143
  • Ticaret 1, (%100)
İphone zengin ülkeler için üretilimiş Türkiyede ne işi var anlamadım gitti. Herşeyi para müzik uygulama vb. onun için iphone karşıyım.

İphone güzel ama çok kısıltlı paralı android gibi olsaydı alıcısı çok olurdu. 10 kişiden 8 yada 9 android telefon kulanıyor.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

Chemical Chemical WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazılım Müh.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 5 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
:) Dosya paylaşımı için basit bir örnek vereyim sana; Bilgisayarım mac, telefonumda iphone gb larca dosyaları saniyeler içinde transfer yapabiliyorum.
Donma kasma yok, virüs girdi olayı neredeyse yok, androidte genel olarak bir stabilitesi yok.

Kullandığım apple cihazları ; Macbook Pro, Iphone, Apple TV. Ben memnunum ve sende 1-2 hissiyatın sonucunu yazmışsın onun nedeni alışmadığın için garipsemen zamanla android çöptür diyosun. :)
berkaycatak YakupTEKiN Mustttiii

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Chemical Usta benim de bilgisayarım da Mac ama benim derdim sadece Mac, iPad vs.. değil başkalarıylada rahat aktarım yapabilmem gerekiyor. Virüs girdi olayında telefonunu dikkatli kullanan birisi bence hiçbir virüs kapmaz. Özellikle ben sadece Play Store'dan indiriyorum uygulamalarımı. Bir de antivirüs kullanınca hiçbir fark kalmaz. Ben 1-2 hissiyatın sonucu derken gördüğümü diyorum. Arayüz bakımından da iOS'ten kat kat iyi hocam daha basit ve daha hızlı açılıyor herşey :)
ASY117

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
IOS'dan android gibi bir çöplüğe geçtiyseniz, bence siz IOS'u gerektiği gibi kullanmayıp kendinizi kasmışsınız başka bir şey yok ortada.

6 ay sonra güncelleme dahi almayacak, kullandığınız android telefon

Nasip...
Korkmaz systemkruger Mustttiii

kişi bu mesajı beğendi.

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Kasmayan android görmedim ben. Ya işletim sistemi dandik ya da benim çevrem fakir.
systemkruger Muslera

kişi bu mesajı beğendi.

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
Bir yerde iphonu aratmıyor gibi geliyor başlarda ama sonra keşke iPhone 5 alsaydım da bulaşmasaydım diyorsun. Yakın zamanda ben dönmeyi planlıyorum. Ayrıca iPhone u neredeyse aldığın fiyata satıyorsun ama android de bu pek mümkün değil
systemkruger sienceal Mustttiii

kişi bu mesajı beğendi.

MMG MMG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 30 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

IOS'dan android gibi bir çöplüğe geçtiyseniz, bence siz IOS'u gerektiği gibi kullanmayıp kendinizi kasmışsınız başka bir şey yok ortada.

6 ay sonra güncelleme dahi almayacak, kullandığınız android telefon

Nasip...

Bir insan telefonu nasıl gerektiği gibi kullanabilir sonuçta günlük işlerimizi halletmek için kullanmıyor muyuz bu arada bu çöp kelimesi 21. yüzyıl türkiyesinde çok moda oldu herkes hoşuna gitmeyen herseye çöp diyebiliyor. Kendi düşünceme gelirsem Apple cihazları yıllar geçse bile stabilitesini koruyabiliyor ancak android gibi özgür bir platform değil (tabi paranız yoksa) , Android ise stabilliği cihazın üreticisinden üreticisine değişiyor stabillik sorunları genelde arayüzle ilgili oluyor yani gidip vestel casper ya da bilinen markaların orta segment bile diyemeyeceğimiz donanımlara sahip cihazları kullanırsanız tabi ki android hakkında kötü izlenimleriniz olur
MRCBOX bQnyy gnyahmet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 21 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Bir de şöyle bir şey var tabi ben normal düzey bir telefon kullanıyorum üst düzeye ücreti dolayısıyla hiç hacet etmiyorum şükür telefondan telefona göre de değişebiliyor tabi stabilizasyon. Fakat benim için şuanlık gayet iyi hiçbir problemim ve sorunum yok. iPhone biraz daha sade düz geliyor her iki tarafta çok güçlü. (Android için stabilizasyon iyiyse tabi).

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
MMG

Evet o çöp jargonu benimde dikkatimi çekiyor, ama buna söylenecek başka bir kelime yok. Çünkü bir telefon alınıyor minimum 5 yıl kullanılması planlanıyor ancak bu android telefonlarda 2 yılı pek geçmiyor. Üreticiler cihazları güncellemiyor, stabilite ve güvenlik yamaları yapmıyor.(Nokia hariç) Cebinde bir karadelik gezdirip bütün verilerinin çalınmasını bekliyorsun günün sonunda

IOS tarafında böyle bütün sürümleri etkileyen açıklar çıksa bile adam kalkıp güncellemesini gönderiyor. Keza IOS 13 güncellemesi alamayan iphone 6 sahiplerine dün güvenlik güncelleştirmesi yayınlandı.(Android'de olmuş olsa tövbe alamazdı)

Gerektiği gibi kullanıma gelince, nihai son kullanıcı gündelik işlerini çok süper ve sade bir şekilde yapabiliyormu eğer cevap evet ise telefonun görsel anlamda uçup kaçmasına gerek yok. Görsel açıdan birşey bekleniyorsa androide geçilir 1. yılın sonunda küfür edilerek IOS'a geri dönülür. :)

ayrıca unutmadan, android özgür değil kimse kendini kandırmasın lütfen, bu piyasada özgürlük gibi kavramlara asla yer yok olamazda...
systemkruger

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al