Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Cep Telefonları

Koreli Samsung mu? Çılgın Kovboy Iphone mi?

Okunmamış 20 Mayıs 2020, 03:20
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 25 / Erkek
Ad, Soyad: Me... Yı...
Ticaret: 0, 0%
Bu iki rakip kendi alanlarında Dünya pazarının neredeyse %85 ine hükmediyorlar.

Bir tarafta Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Koreli Samsung.

Ürün portföyünde cep telefonları, televizyon, buz dolabı ve akıllı ev aletleri bulunmakta.

Avrupa’ da ve Amerika ‘da bir çok urun tasarım ve patent ödülleri bulunuyor.

Özellikle son 5 senedir uzay bilimi ile de çok yakından ilgileniyorlar.

Samsung un satışlarının % 69 u cep telefonlarından oluşuyor.

En son çıkardıkları Samsung s20 cep telefonu modeli ile pazarda ki varlığını daha da artırdı.

Çılgın Kovboy Iphone !

Ürettiği telefonların kendilerine ait kitleleri var. Iphone kullanan biri asla android bir platforma geçmek istemiyor.

Bunun sebebi bağımlılık mi ? Yoksa alışkanlık mi ?

Apple, 1 Nisan 1976 yılında Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından Apple I kişisel bilgisayar kitini satmak amacıyla kuruldu. Wozniak kitleri kendisi üretti ve Apple I ilk kez Homebrew Computer Club’da görücüye çıktı.

Kurulalı seneler olmuş ve pazarın %43 üne hüküm ediyorlar.

Göz alıcı tasarım ve her defasında daha da iyi olan yenilikci iphone cep telefonları . Bağımlısı olmak için 1 kez kullanmak yetiyor sanırım.

En son çıkardıkları iphone 11 cep telefonu modeli halk tarafından büyük beğendi ve tebrik aldı.

Steve ‘nın mirasını Apple çok iyi yürütüyor. Ama steve gibi olurmu onu bilemeyiz.

Apple cep telefonları, tabletler , leptop ve bilgisayar sektöründe ağır basıyorlar.

Her ne kadar fiyatlari diğer rakiplerine göre biraz daha pahalı olsada , bu kimseyi bir apple sahibi yapmaktan alı koyamaz.

Iki Dünya devi Samsung ve Apple senelerdir birbirlerine dişli rakipler.

Iki DEV aynı ringde. Teknolojiye ayak uydurmak için her seride çok daha iyi yeni yazılım ve kolaylaştırıcı sistemler sunuyorlar.

Koreli Samsung , Çılgın Kovboy Apple

Bir an önce yeni serilerini çıkarmalarını dört gözle ve heyecan ile bekliyoruz. Bir samsung cep telefonu almak çok iyi. Ama iphone cep telefonu ise hayata tutunma sebebi.

Ülkemizde iphone ve samsung cep telefonları çok rağbet görüyor. Umarız bu böyle devam eder ve yeni modeller bir an önce gelir.
https://teknohaberin.com/koreli-sams...boy-iphone-mi/
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 04:37
Clay Adlı Üyenin Avatarı

Ad, Soyad: Ah... Gü...
Ticaret: 6, 100%
Iphone iyidir ya
mertcanyildirim bunu beğendi.
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 07:35
Korkmaz Adlı Üyenin Avatarı
jetresim.net

Ad, Soyad: Ça... Ko...
Ticaret: 8, 100%
Samsung alacağıma 3310 kullanırım.

samsung e250'den beri samsung almıyorum. Dünyanın en yalancı şirketi. Müşterisini aldatıyor.
melankolia ve mertcanyildirim bunu beğendi.
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 10:17
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 29 / Erkek
Meslek: Ögrenci
Ad, Soyad: Em... Av...
İphone alirsan 4 sene samsung alirsan her sene degistirirsin.
Ayrica icindeki islemci isini gormez
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 18:00
WM Aracı

Meslek: Serbest
Ad, Soyad: Şe... Ba...
evet apple kullanan bir daha asla android kullanmaz fakat yenilikçi tasarım konusunda katılmıyorum yıllardır aynı tasarımı evirip çevirip önümüze koyuyorlar.
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 18:13
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
PrismaCSI

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Ad, Soyad: Me... Gö...
Ticaret: 9, 100%
Iphoneyi 1 kez alıyorsun 4 yıl kullanıyorsun, android alırsan yıllık telefon bakmaya başlarsın.

Iphone al geç.
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 18:26
www.kav.im

Yaş / Cinsiyet: 36 / Erkek
Meslek: Kaynak
Ad, Soyad: Sa... Çı...
Alıntı:
Mrtcn Adlı Üyeden Alıntı
Iphoneyi 1 kez alıyorsun 4 yıl kullanıyorsun, android alırsan yıllık telefon bakmaya başlarsın.

Iphone al geç.
Diger telefonlari bilmem ama aldigim her Sony'yi yaklasik 3 sene kullaniyorum. Tam tersine iPhone kullananlar ise 'Bir daha guncelleme yapmayacagim, telefonu yavaslatiyor her yeni guncelleme" diyorlar.
Su an 7 aydir Xperia 5 kullaniyorum, ilk gunki gibi calisiyor. Ve iPhone'lardan da daha fazla ozelligi var. Ayni zamanda belirli birseyler indirmek icin de ozel uygulamalar gerekmiyor. Sarki sitesinden sarkiyi, video sitesinden videoyu web (Chrome) uzerinden indirip aninda da zil sesi yapabiliyorum.
iPhone'da limitlisiniz, Android'de özgür 😎
Saygilar
www.kav.im
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 19:22
Korkmaz Adlı Üyenin Avatarı
jetresim.net

Ad, Soyad: Ça... Ko...
Ticaret: 8, 100%
Feneroin

Yanılıyorsun. İphone ile güvendeyiz. Ekosistemi takır takır çalışıyor. Telefonum çalıyor istediğim cihazından cevaplıyorum. (telefon tablet bilgisayar saat)

Kullanmasını bilen için çok hızlı ve basit bir yapısı var. Telefon güncelleme ile yavaşlamıyor. Pil ömrü azalınca yavaşlıyor. Pil değiştirince devam ediyor. Sistem içerisinde takip edebiliyorsunuz.

Android marketi tam bir çöplük. Cihazınızın içinden geçiyor uygulamalar.
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 20:45
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
PrismaCSI

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Ad, Soyad: Me... Gö...
Ticaret: 9, 100%
Feneroin

Sony türkiyeden çekilmemişmiydi? telefonlar çöpe döndü isterse 10 yıl gitsin adam destek vermiyor. Bu neyin özgürlüğü
Okunmamış 20 Mayıs 2020, 21:32
sworks Adlı Üyenin Avatarı
imgbu.com

Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Meslek: WordPress
Ad, Soyad: Ah... Ko...
Ticaret: 17, 100%
Tam 3 yıldır Iphone 7 kullanıyorum ve aldığım ilk iphone modeliydi. Yaptığım işleri çok ciddi ölçüde kolaylaştırıyor. İçerisinde ne kadar veri taşırsanız taşıyın takır takır çalışıyor. Cihazlar arası senkronizasyonu mükemmel bir ürün.

Daha önce Samsung ve Sony marka akıllı telefonlar kullandım. Samsung ortalama şekilde iyi kötü işimi görüyordu. İyi kötü deme sebebim uygulamadan atma, yavaşlama, donma gibi sorunlar iphone’a kıyasla çok daha fazla oluyordu. Ve tabiki çok daha yavaştı. Sony kpnusuna girmek dahi istemem, yeni sürümleri belki daha iyidir hatta düzelmiştir ama bundan 4 yıl önceki Sony’nin ürettiği telefonlar gerçekten lanet ettirmişti bana. Android üreticileri Iphone’a kıyasla müşterisini daha fazla aldatan firmalar.

Ocak ayında Iphone 7 bataryasını yeni değiştirdim. Eğer çalışma anlamında sorun yaşatmazsa mümkünse 3-4 yıl daha kullanmak isterim. Açıkcası yeni iphone modellerindeki özellikler beni cezbetmiyor o yüzden hiçbir zaman üst modele geçme ihtiyacı hissetmedim. Zaten kur sebebiyle bir telefona işimi çok iyi görse bile minimum 8-9 bin TL ödemek istemem.

Yalnız Iphone’da da lanet ettiren bir durum var onu da pas geçmek olmaz; batarya ömrü. Yeni 11 modeli ile birlikte bunu da düzelttiler deniliyor ama bizzat görmeden inanmam
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

sosyal.market

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Cep Telefonları