wmaraci reklam

Kriptopara Piyasası Yılın En Düşük Seviyelerine Geriliyor!

6 Mesajlar 1.004 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
8 bin dolar barajına dayandıktan sonra tekrardan hızlı düşüşe geçen Bitcoin’in değer kaybı son sürat devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başlayan kuvvetli düşüş, bu hafta başta Bitcoin olmak üzere Ether, Ripple ve Bitcoin Cash gibi popüler kriptoparaların yılın en düşük seviyelerine geri çekilmesine neden oldu.

Kriptopara dünyasını biliyorsunuz… İstanbul trafiği gibi her şeyden nem kapan kripto piyasalar, siyaset başta olmak üzere birçok etkenden dolayı değer kaybı yaşıyor. Bazen ise bir anda yatırımcılarını zengin ediyorlar. Geçtiğimiz ay yakalamayı başardığı yeni zirvelerle yatırımcılarına tekrar zirveyi vaat eden Bitcoin ve diğer tüm kriptoparalar şu an hızla yılın en düşük seviyelerine geriliyor.

Kriptoparalar Yılın En Düşük Seviyelerine Ulaştı!

Temmuz ayı sonunda Bitcoin’in tekrardan 8 bin dolar merdivenine çıkması, Bitcoin için bir sonraki basamağın 10 bin dolar olacağı umutlarını yeşermişti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından Bitcoin’e ilişkin yapılacak açıklamaların ertelenmesi kuvvetli bir düşüş etkisiyle sonuçlandı. Yalnızca Bitcoin değil, bir çok altcoin’in düşüş yaşadığı sektörün toplam değeri bir haftada 205 milyar dolara kadar geriledi.

Bugün içeriğin kaleme alındığı sırada; Bitcoin 6 bin 137 dolar, Ethereum 267 dolar, Bitcoin Cash ise 428 dolara geriledi. Son 24 saat içinde en büyük birim kaybı yüzde 32’lik kayıp ile Dropil altcoin’i yaşarken, endeks üzerinde değer kazanan tek kripto para birimi yüzde 2’lik değerlenmeyle Dai oldu. Piyasalar için en az Bitcoin kadar değerli olan Ethereum’un 24 saatlik kaybı yüzde 16’nın üstünde.

Piyasaya hala iyimser bakışlar katan kişiler de yok denemez. McAfee güvenlik yazımlarıyla tanıdığımız John McAfee, Bitcoin’in yaşadığı muhteşem dalgalı gerilemeye rağmen birim fiyatının 2020 sonunda 500 bin dolara erişeceğine inanıyor.

Bitcoin yatırımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yeni bir yükselişin habercisi mi yoksa balon patlıyor mu?

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.
wmaraci
reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
6-7 haneli rakamlar, kısa vadede (ki 2 yıl da gözümde kısa vadedir) abartı sayılabilir ama kripto para piyasasına patlayıp ardından hiç toparlanamayacak gözle bakmak pek mantıklı değil. Balonsa bile tarihin tekerrürden ibaret olduğu üzere "The Dotcom Bubble" da oldukça büyük bir balondu ama patladığı zamandan çok daha büyük hacme ve fırsata sahip şirketler çıkardı günümüze. 1700-1800 kriptoparanın kendini koruması elbette imkansız ancak buranın bir maden olduğu aşikar.
Being

kişi bu mesajı beğendi.

.

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
FurkanHisamioğlu bugün Bitcoin düne oranla yüzde 5'lik bir toplama yaptı. Bakalım, eğer biraz ivmelenirse benim de aklımda bir şeyler var :D Ben tekrardan yıl sonuna kadar 20 bin doları göreceğini düşünüyorum. Önümüzdeki ay yapılacak açıklamadan sonra işin rengi daha net çıkar ortaya :)

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Being adlı üyeden alıntı

FurkanHisamioğlu bugün Bitcoin düne oranla yüzde 5'lik bir toplama yaptı. Bakalım, eğer biraz ivmelenirse benim de aklımda bir şeyler var :D Ben tekrardan yıl sonuna kadar 20 bin doları göreceğini düşünüyorum. Önümüzdeki ay yapılacak açıklamadan sonra işin rengi daha net çıkar ortaya :)

5-10'luk dalgalanmalar pek doğal. Ben ayı'nın bittiğini düşünmüyorum. Alım fırsatı olduğu belli ancak son 1 veyahut 2 düşüş kaldı boğaya geçişe kadar. 10 bin $'da çok ciddi bir satış duvarı olduğunu düşünüyorum ayrıca, elinde olanlar ona göre satışa koysun. Ben 10 bin civarından aldım o rakamları görsem satarım mesela :D

.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
yaklaşık yarım saattir şu grafiğe bakıyorum ama yorum bile yapamıyorum. gerçekten belirsizliğin bu denli hakim olduğu başka bir yatırım enstrümanı yok, o yüzden zaten hala piyasanın yatırım aracı olup olmadığı tartışılıyor.

Being gndz

kişi bu mesajı beğendi.

nevelturk nevelturk WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 02.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 10 / 75
  • Ticaret 12, (%100)
Valla bu düşüşler pek iç açıcı olmuyor insanların güveni de düşmüş durumda internette dolaşırken şu habere denk geldim https://coinkazanma.com/googleda-bitcoin-fiyati-icin-yapilan-arama-sayisi-azaldi/ arama hacimlerinde de düşüş mevcut ciddi anlamda düşüş devam ederse kullanıcı sayısında azalmada görülecek bu da hodl yapanlara yarayacak gibi :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al