wmaraci reklam

Bu alan adı markalaşır mı?

14 Mesajlar 2.167 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Fitness, kilo verme ve sporcu beslenmesi gibi alanlarda yetkin olduğum için uzun süredir markalaştıracak ilgi ve yatırımı göstereceğim bir site açma planım vardı. Sırf arama motoru odaklı hit değil de güncel içerikler paylaşılacağından sosyal medyayı da arkasına alacak olan bir marka hedefiydi. Kara kara isim düşünürken düşmüş domainler içinde geçtiğimiz günlerde hacim(.)net domainini gördüm ve 2 senelik kaydettim.
Hacim kelimesi; vücut geliştirme ve fitness'ta hacimlenmek, hacimleşmek, hacim dönemi gibi pek çok kelimeyi etrafına toplamış bir jargon ifadesi. Jenerik ve aynı zamanda bir anlamda keyword. Ancak markalaştırma konusundaki hedefimi düşününce böyle bir alan adıyla harekete geçmeyi anlamsız buldum. Daha ziyade arama motoru kullanıcılarını hedefler gibi durması bir tarafa, marka büyüsü taşımıyor. Tabi bu benim görüşüm. Ancak farklı görüşleri de merak etmiyor değilim. Bu alan adı, fitness ve vücut geliştirme-kilo verme gibi alanlarda yayın yaparken markalaşmaya müsait bir isim mi? İçinde hacim kelimesini bulundurması, hedefi kilo vermek olanlarda önyargı oluşturur mu?

.
wmaraci
reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Jenerik, neden markalaşmasın ki?
Reklam şart :D

musical.ly bile yaygınlaştı yani.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

Jenerik, neden markalaşmasın ki?
Reklam şart :D

musical.ly bile yaygınlaştı yani.

Reklam derken Musical.ly denen çılgın şirketin binde biri kadar reklam bütçem yok ancak elimden geleni ardıma koymayacağım elbette. Türkiye'de bu konuda markalaşmış site sayısının pek az olması (marka olanlar da iyi markalar ama :D) elime ufak bir avantaj veriyor...

.

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Fitness camiasında lider konumda birisi olarak tutabilir ama zaman ve reklam lazım. O kadar bilgin var madem bizim sitede yazar olsaydın :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

TheAnalyzer adlı üyeden alıntı

Fitness camiasında lider konumda birisi olarak tutabilir ama zaman ve reklam lazım. O kadar bilgin var madem bizim sitede yazar olsaydın :)

Uzun süre elit makale yazarlığı hizmet ilanım aktifti ancak fitness kategorisinden tek bir sipariş almadım açıkçası :) Sipariş verseniz yazardım ama artık yazarlığı bıraktım okul nedeniyle, kendime yetecek kadar yazmaya karar verdim. Uzun vade planım var. Haftada minimum 1 içerik üretecek ve gelir elde etmesem bile 2 seneden az zaman vermeyeceğim bu siteye :)

Bu arada sitenizi atar mısınız :)

.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Markalasmamasi için hiçbir sebep yok hocam. Tamamen sizin calismaniza bağlı. Gayet güzel bir alanadi bence iyi yakalamissiniz.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Markalasmamasi için hiçbir sebep yok hocam. Tamamen sizin calismaniza bağlı. Gayet güzel bir alanadi bence iyi yakalamissiniz.

Örnek veriyorum; amacı zayıflamak olan biri olarak Instagram'da karşınıza hacim isimli bir hesap çıksa takip eder miydiniz hocam? Yoksa önyargılı yaklaşıp hiç bakmaz mıydınız? Sorunum tam olarak burada :)

Teşekkürler iyi söylemleriniz için :)
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

.

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Hocam önyargılı davranmam genelde ama sadece benim düşüncem bu. Ayrıca yararlı bir içerik var diye özellikle araştırmak için girerim bu siteye. Alakalı olduğunu her türlü düşündürür.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

AmeBack AmeBack Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 5, (%100)
Markalaşmak için supplementler alan adından daha iyi, benim tavsiyem o alan adıyla toz satman :D

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

AmeBack adlı üyeden alıntı

Markalaşmak için supplementler alan adından daha iyi, benim tavsiyem o alan adıyla toz satman :D

Supplement işine girersem diye elimin altında tuttuğum bir marka var ama marka adının kalitesi bakımından supplementler gerçekten kaliteli ve masraflı bir seçim hocam bence. Ayrıca hiç üşenmemişler çoğu uzantıda supplementler kelimesini ve boş olan uzantılarda supplement kelimesini dahi almışlar :D. Bu arada toz satmak falan yanlış anlaşılmasın, forum engel yer :D

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al