wmaraci reklam

Domain hak talebi

36 Mesajlar 4.580 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Aristokrat1 Aristokrat1 Ansiklopedik Blog Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Wordpress & Google Ads Uzmanı
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 31 / 22
  • Ticaret 3, (%67)
Merhaba arkadaşlar,
1 yıl önce Bir domain alıp sitemizi kurduk yerel bir firma hizmet odaklı. Aynı ismin com.tr sini almış bir firmada aradılar bugün domain ismi bize ait devredin diye türk patent den baktım evet tescilleri mevcut. Şimdi domaini devretmesem dava açıp mahkeme yolu ile alabilirlermi.

Nefse muhalefet veliliktir.
wmaraci
reklam

AmmoByte AmmoByte Rubber Baby Buggy Bumpers Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazilim Uzmani
  • Konum ABD
  • Ad Soyad N** S**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
.com domainlerini ICANN'ın her ülkede yetkilendirdiği kurumlar satışını yapar.
.com uzantısı ilk gelen alir prensibi ile islemektedir, google.com olsada farketmez.

Domain'i sizden mahkeme yolu ile almalari mumkun degil.

Fakat!
Patentli alan adina sahip firma hakkinda, bu domain uzerinden kurulan sitede firmayi kotuleyici, marka imajina zarar verici herhangi bir ithamda bulunamazsiniz.
biletshop BANK

kişi bu mesajı beğendi.

VoltajKA VoltajKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafik Tasarım,Blog Yazarlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 109 / 185
  • Ticaret 0, (%0)
Sizin domain aldığınız tarih, tescil tarihinden önceyse dava açsa bile, fazla bir şey yapamaz. Çünkü sizin adınıza aynı kelime içeren domain daha önce faturalandırılmıştır. Kanıtlarınızla birlikte karşı dava açabilirsiniz. Tabi bir avukattan veya avukat formlarından bu konu hakkında daha detaylı yardım alabilirsiniz.

• Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 31 / 22
  • Ticaret 3, (%67)
Aynı işi yapıyoruz aramalarda kargaşa yaşanabilir. Aynı isim birisi ist. Diğeri başka bir ilde aradaki fark bizimki com onların ki com.tr
Bunu bana devredin mahkemeyle ugraşmayalım diyor. Bu isimi arabanizin üstüne bile yazamassınız diyor hizmet sektörü oldugu için bu kargaşayı şöyle çözelim diyor ilinizinismixxxx.com alın diyor hazır site linklerinizi 301 ile o domaine yönledirin taşıyın teklifinde bulundu. Sorum şu ; Mahkeme domain firmasında bize ulaşır telif davası ile tazminat alabilirler mi.

AmmoByte adlı üyeden alıntı

.com domainlerini ICANN'ın her ülkede yetkilendirdiği kurumlar satışını yapar.
.com uzantısı ilk gelen alir prensibi ile islemektedir, google.com olsada farketmez.

Domain'i sizden mahkeme yolu ile almalari mumkun degil.

Fakat!
Patentli alan adina sahip firma hakkinda, bu domain uzerinden kurulan sitede firmayi kotuleyici, marka imajina zarar verici herhangi bir ithamda bulunamazsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Batuhanmrv Batuhanmrv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek İmalat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 2, (%100)
Hiçbirşey yapamaz sadece korkutma amaçlı o zaman bende bilindik bir firmanın com.tr alayım mahkeme verim o siteyide alım yok öyle dünya sen önce aldıysan sıkıntı yok anca onlar mahkeme parası ile zarara girer.
biletshop BANK

kişi bu mesajı beğendi.

www.gamerozzi.com TURNUVA YÖNETİCİSİ

Muhammedalican Muhammedalican Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Aristokrat1 Öncelikle almış olduğu marka patentinin hangi numaraları aldığını hangi sektör için markayı patentlendiğini öğrenin. Daha sonra aldığı markanın gerçekten marka olmalı genel bir sözcük ise zaten patent verilmesi doğru değil. Eğer sektör olarak sizinle aynı işi yapıyorsa bu biraz etki edebilir. örneğin : baklava markası vardı isim kötülemesi yüzünden isim haklarına el konuldu sizinde onu rencide edecek bir tavır sergilememeniz gerekiyor. Bu şartlar altında pek sorun olacağını düşünmüyorum. PM atın inceleyip net bilgi vereyim. Eğer bir özel durum yoksa tabi :)

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)
Birsey olucağını sanmam yanlış hatırlamıyorsam nissan.com u alan adamdan hala domaini alamadılar yıllardır. Adamın soyismi koskoca firma adı domain için yıllardır uğraştığını ve alamadığını biliyorum . Alınma tarihleri ile alakali bu işler. Madem ki şöyle şöyle yapın diyor kendisi yapsın devam etsin kimse için projenizden vazgeçmeyin. Taklit etmeyin onlara karşı rakip yerine kopya olursa zamanla o zaman alınabilir. Siz olduğunuz gibi devam edin.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
sen haber sitesi ol oda marka patentini haber sitesi uzerinden al
abchaber.com sen
abchaber.com.tr onlar
domaini elinden almaz ancak sana dava acarlar

AmmoByte AmmoByte Rubber Baby Buggy Bumpers Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazilim Uzmani
  • Konum ABD
  • Ad Soyad N** S**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Aristokrat1 adlı üyeden alıntı

Aynı işi yapıyoruz aramalarda kargaşa yaşanabilir. Aynı isim birisi ist. Diğeri başka bir ilde aradaki fark bizimki com onların ki com.tr
Bunu bana devredin mahkemeyle ugraşmayalım diyor. Bu isimi arabanizin üstüne bile yazamassınız diyor hizmet sektörü oldugu için bu kargaşayı şöyle çözelim diyor ilinizinismixxxx.com alın diyor hazır site linklerinizi 301 ile o domaine yönledirin taşıyın teklifinde bulundu. Sorum şu ; Mahkeme domain firmasında bize ulaşır telif davası ile tazminat alabilirler mi.

Domain'i sizden yasal olarak alamazlar. Boyle bir haklari yok. Belirttigim gibi firma hakkinda bir karalama yapmazsaniz sitenizde, suan yasalar sizi korumakta.

Yillar icinde oturmus .com uzantili bircok buyuk proje bulunmakta. Her firma patenti ile com.tr alanin boyle bir hakki olsaydi vay halimize.

Domain konusunda cok israr ediyorlarsa bir fiyat bicerek satabileceginizi belirtebilirsiniz.

Benzer bir durum 2015 yilinda basimiza geldi. Dava actilar, 15 ay sonrasina mahkeme gunu verildi ve dava lehimize sonuclandi.

• Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** M**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 31 / 22
  • Ticaret 3, (%67)
Adamlar com.tr domanini 2013 yılında reglemişler patent korumasıda 2015 devreye girmiş biz domaini regleyeli 10 ay oldu. .net uzantısıda boşta bunu neden almadınız dediğimde ; .com daha önce bizde idi web tasarımcı arkadaş yenilemeyi unutmuş domain düştü dedi. Sizden önce biri aldı dedi onuda bekledim yine unutuldu siz almışınız dedi. Ayrıca ticari sicil kaydına baktığımda aynı isimden 30 adet var Türkiyenin farklı illerinde. Patent sorgulamada baktığımda sadece bunları 2015 yılında onaylanmış koruması mevcut. Diyelimki dava açtılar bana tebliğat geldi gittim mahkemeye şu ithamı yönelttiler bana ; koruma hakkı ola bir firmanın ismini ve web adresini kullanıyorsunuz, sizden tazminat ve bu domaini vermeniz mecburidir. Ne cevap verebilirimki

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al