wmaraci reklam

HugeDomains Laneti! Bu alan adını nasıl alabilirim ?

25 Mesajlar 5.637 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

JimmyJoker JimmyJoker Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress Uzmanı
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
borankaradeniz.com bundan 3 yıl öncesine kadar bendeydi o aralar alan adını unuttum yenilemedim HugeDomains diye bir firma almış 3 yıldır alan adını bırakmıyor. Hayır benim adımı soyadımı ne yapacaksın sen! Arkadaşlar bu alan adını alma şansım var mı? Önerileriniz nedir ?

Cevaplar için teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.

wmaraci
reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Normalde bir sene içinde bırakırlarsa bırakırlardı ama seninki 3 sene olmuş. Kaç sene daha ellerinde tutarlar, bilemeyiz. Benim alan adını bir sene de salmışlardı. Ayrıca, ya boşa düşmesini kovalayacaksın ya da satın alma dışında bir çaren yok maalesef.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)
CivanDemir hocam özellikle sorgulama yapmıyorum siteye girmiyorum ama gıcıklık gibi bırakmıyorlar bir türlü alan adını. Kendi adıma 795$ vermem çok mantıklı gelmiyor marka başvurusu falan yapsam ellerinden alamaz mıyım? Yok mu bir yolu iyice uyuz oldum ben bu adamlara.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Ya onlar neye göre bu alan adlarını ellerinde tutuyorlar bilmiyorum da marka başvurusuyla sonuç alamazsın (diye biliyorum).

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bordomavi bordomavi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
sürekli who.is çekme siteye trafik sağlama, domaini bence konudan sil girmesin kimse ..

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

JimmyJoker adlı üyeden alıntı

CivanDemir hocam özellikle sorgulama yapmıyorum siteye girmiyorum ama gıcıklık gibi bırakmıyorlar bir türlü alan adını. Kendi adıma 795$ vermem çok mantıklı gelmiyor marka başvurusu falan yapsam ellerinden alamaz mıyım? Yok mu bir yolu iyice uyuz oldum ben bu adamlara.

Hocam maalesef marka başvurusu ile almanız zordur. HugeDomains genelde hosting firmalarında sorgulanan domainleri arkaplanda kaydeder ve değerli bulduğu alanadlarını satın alır. Daha sonra o alanadı tekrar hosting firmalarında felan sorgulanmazsa bakarki bu domain ona para kazandırmayacak domaini yenilemez. Ancak sizin domaini 3 yıl ellerinde tutmaları çok kötü olmuş. Büyük ihtimallede kolay kolay bırakmazlar.

Size iki tavsiyem var. Domaini hiçbir hosting veya whois sitesinde sorgulamayın. Sadece goldenwhois.com sitesinden sorgulayın. Sitenin kodlaması tamamen bana aittir ve asla log tutmaz tamamen güvenlidir. Domaini whois sitelerinde sorgulamadığınız için belki artık domain sorgulanmıyor gerçek sahibi takibi bıraktı hislerine kapılıp domaini salabilirler.

Site gelir amacı gütmemektedir. Güncelleme notları için buraya tıklayabilirsiniz.

İkinci tavsiyem ise domainin .com.tr uzantılısını almanızdır.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 590
  • Beğeniler 80 / 196
  • Ticaret 17, (%100)

bordomavi adlı üyeden alıntı

sürekli who.is çekme siteye trafik sağlama, domaini bence konudan sil girmesin kimse ..

Hocam sorgulama yapmıyorum zaten adamlar her halükarda yenilediler alan adını.. valla çıldırdım artık. Yinede teşekkür ederim bilgi için

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam maalesef marka başvurusu ile almanız zordur. HugeDomains genelde hosting firmalarında sorgulanan domainleri arkaplanda kaydeder ve değerli bulduğu alanadlarını satın alır. Daha sonra o alanadı tekrar hosting firmalarında felan sorgulanmazsa bakarki bu domain ona para kazandırmayacak domaini yenilemez. Ancak sizin domaini 3 yıl ellerinde tutmaları çok kötü olmuş. Büyük ihtimallede kolay kolay bırakmazlar.

Size iki tavsiyem var. Domaini hiçbir hosting veya whois sitesinde sorgulamayın. Sadece goldenwhois.com sitesinden sorgulayın. Sitenin kodlaması tamamen bana aittir ve asla log tutmaz tamamen güvenlidir. Domaini whois sitelerinde sorgulamadığınız için belki artık domain sorgulanmıyor gerçek sahibi takibi bıraktı hislerine kapılıp domaini salabilirler.

Site gelir amacı gütmemektedir. Güncelleme notları için buraya tıklayabilirsiniz.

İkinci tavsiyem ise domainin .com.tr uzantılısını almanızdır.

Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim siteye göz atacağım, olmadı artık .com.tr almayı düşünüyorum bakalım artık ama hugedomains'de durumu abarttı yani, aslında sorgulama vs yapmıyorum sırf düşşün diye dün girdim baktım yine yenilemişler.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Peer Peer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Admin
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 10 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
manager olan bir dosttum var mailini özelden iletirim ama sana tavsiyesi taksitle ucuza alabilirsin demek olacak anca 50-60 dolar indirirler. şimdi senin yaptığın yanlış oldu buradan da trafik aldı. Trafik alan domainleri kesinlikle bırakmıyorlar.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Bunun trafik sağlamakla ilgili olduğuna ben inanmıyorum. Tamam, bir noktada öyledir ama tamamen buna bağlı bir durum değildir. Sonuçta siz bir kişisiniz var her gün girip sorgulamıyorsunuzdur heralde. Yılda 20-30 defa sorgulansa, 1-2 tekil trafik olsa ne olur. O her alan adına olur zaten.

Ellerinde tutmalarının sebebi belki geçmiş kullanım yoğunluğuna bağlı olabilir. Çünkü alan adı öncesinde sizin elinizdeymiş. Geçmişiyle ilgilidir.

Gglog Gglog bloglara frm kurmayın! Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 861
  • Beğeniler 167 / 264
  • Ticaret 1, (%100)

Domain anasayfada 2. sırada :) buraya koymanız kötü oldu.

Little things affect little minds.
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al