wmaraci reklam

site-adi.com mu siteadi.org mu?

6 Mesajlar 666 Okunma
wmaraci reklam

CokAsi CokAsi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar iki kelimeden oluşan 2 adet domain almam lazım seo isim öneminden. şimdi almak istediğim iki domainin kiralik-arabam.com ile ikinciel-arabam.com olarak ve kiralikarabam.org ile ikincielarabam.org olarak ikiside boşta.

Ticari olarak iş yapmayı planlıyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Bir diğer sorum bu alacağım 2 domain'de hali hazırda kullandığım bir sitede alt domain olarak kullanılmaktad.

Örneklemek gerekirse.

Ana domainim misal: arabam.com
alt domainlerim ise: ikinciel.arabam.com ve kiralik.arabam.com

Acaba yine alt domainlerden devam mı etsem yoksa yukarıda bahsettiğim direk konu ile alakalı domainleri alıp siteleri oradan mı devam ettirsem? 3 ay geçmesine rağmen istediğim başarıyı pek yakalayamadım. Bir de öyle mi deneyeyim yoksa seo hizmetleri almaya devam mı edeyim kararsız kaldım.

Ücretsiz yazı fontları arşivim: https://yazifontlari.blogspot.com
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam 4-5 kez okumama rağmen hiçbirşey anlamadım. Biraz daha açarmısınız ? şayet: kiralik.arabam.com subdomaini falan kullanmıyor arabam.com

Ama araba konusunda sahibinden.com & arabam.com sitelerini geride bırakabileceğini zannetmem. SEO Paketleri, tanıtım paketleri, backlink paketleri eskisi kadar ciddi etkiler etmiyor. Araba ticareti sektörü çok ciddi rekabetli bir sektör. Daha az rekabetli, ama talep edilen bir sektör bulmak gerekiyor yaptığın işe değmesi için.

• Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
dostum arabam.com benim domainim değil. Demek istediğim elimde halihazırda kendi iş sektörümde aynı bu tarzda bir jenerik domaine sahibim. Bu işte ben ikinciel ve kiralık hizmeti de veriyorum.

Bunlar için alt domainlerde 2 site açtım ama 3 aydır pek umduğumu bulamıyorum.

O yüzden bu alt domainlere uğramaya devam mı edeyim. yoksa direk bunlar için ilk baştaki mesajımda belirttiğim gibi domainler alıp onlarla mı devam edeyim.

Ama eğer domain al derseniz yine ortasında tire olan com'lu domaini mi seçmek gerek yoksa tire olmayan .org domaini mi seçmek gerekli?

gunlukdoz gunlukdoz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad I** O**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
isterseniz ucuzakirala.com u satabilirim

wmaraci

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

ÇokAsi adlı üyeden alıntı

dostum arabam.com benim domainim değil. Demek istediğim elimde halihazırda kendi iş sektörümde aynı bu tarzda bir jenerik domaine sahibim. Bu işte ben ikinciel ve kiralık hizmeti de veriyorum.

Bunlar için alt domainlerde 2 site açtım ama 3 aydır pek umduğumu bulamıyorum.

O yüzden bu alt domainlere uğramaya devam mı edeyim. yoksa direk bunlar için ilk baştaki mesajımda belirttiğim gibi domainler alıp onlarla mı devam edeyim.

Ama eğer domain al derseniz yine ortasında tire olan com'lu domaini mi seçmek gerek yoksa tire olmayan .org domaini mi seçmek gerekli?

dostum :) arabam.com'un senin olmadığını zaten biliyorum. Jenerik bir domaine sahipsen sana önerim subdomain olarak değilde klasör olarak ilerlemen.

Yani: ikinciel.jenerikdomainin.com yerine, jenerikdomainin.com/ikinci-el olarak kullanman senin için daha faydalı olacaktır.

Çünkü subdomainler yeni bir site olarak algılanıyor, gerçi bu olayın yeni gelecek olan algoritma ile değişeceği söyleniyor, subdomain olarak kullansanda aynı site olarak değerlendirleceği söyleniyor. Bu durumu baz alarak subdomainlerinizin aynı şekilde kalmasından yanayım.

Yeni domainle uğraşmamanı öneriyorum.
CokAsi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

dostum :) arabam.com'un senin olmadığını zaten biliyorum. Jenerik bir domaine sahipsen sana önerim subdomain olarak değilde klasör olarak ilerlemen.

Yani: ikinciel.jenerikdomainin.com yerine, jenerikdomainin.com/ikinci-el olarak kullanman senin için daha faydalı olacaktır.

Çünkü subdomainler yeni bir site olarak algılanıyor, gerçi bu olayın yeni gelecek olan algoritma ile değişeceği söyleniyor, subdomain olarak kullansanda aynı site olarak değerlendirleceği söyleniyor. Bu durumu baz alarak subdomainlerinizin aynı şekilde kalmasından yanayım.

Yeni domainle uğraşmamanı öneriyorum.

teşekkürler dostum. aradığım bilgi buydu.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al