wmaraci reklam

3900 TLye Bu PC alınır mı?

13 Mesajlar 2.217 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
https://www.incehesap.com/armor-2578-webtekno-r5-2500x-fiyati-41697

PC bayağı hoşuma gitti. Webtekno reklamında gördüm. Donanımdan zerre anlamam. İyimi kötümü bilemiyorum.

Pubg Max ayarlarda 70 80fps civarlarında seyrediyor.

Yapacağım işler ise oyun ve web işleri olacak.

Ki pubg gibi bir oyunda Max ayarlarda 60 70 FPS veren bir bilgisayar 2000 tane PHP dosyası açınca da kasmaz diye düşünüyorum.

Sizce alınır mı yoksa bu fiyata veya üstüne biraz daha koyarak başka birşey almak mı mantıklı?

wmaraci
reklam

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
Monitör ve ek donanımlar (klaye vs.) olmadan fiyat bu. Amacınız oyun oynamak ise uygun bir tercih ancak ofis / web işleri gibi bir işlem için son tercih olabilir. Yüksek donanıma sahip bir dizüstü bu konuda sizin için daha iyi olacaktır.

Oyun ve Ofis bilgisayarları birbirinden farklıdır. Hem oyun hem ofis için maalesef konforlu bir cihaz şuanda yok. O yüzden öncelikli bir seçeneğiniz olmalı. Oyun ise alınabilir.

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

furkannn adlı üyeden alıntı

Monitör ve ek donanımlar (klaye vs.) olmadan fiyat bu. Amacınız oyun oynamak ise uygun bir tercih ancak ofis / web işleri gibi bir işlem için son tercih olabilir. Yüksek donanıma sahip bir dizüstü bu konuda sizin için daha iyi olacaktır.

Oyun ve Ofis bilgisayarları birbirinden farklıdır. Hem oyun hem ofis için maalesef konforlu bir cihaz şuanda yok. O yüzden öncelikli bir seçeneğiniz olmalı. Oyun ise alınabilir.

Nasıl yani hocam?

Benim evdeki suanki bilgisayarı bile cayır cayır web için kullanıyorum.

4 GB rame sahip, 7 8 yıllık bir bilgisayar. 2gb ekran kartına sahip.

Web işlerinden kastınız nedir? Yani bu PC ile ne yapamayız?

Notepad++, visual studio, cs6, android studio, xampp gibi klasik araçları kullanıyorum. Şuan ki PCm bunlar için yeterli sayılır. Evet, birçoğunda kasıyor. Oyunları çok kassada oynayabiliyorum.

Bence üstteki bilgisayarda hem oyunlardan güzel performans alırım, hemde yukarda bahsettiğim işlemler doğrultusunda da.

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
Yukarıda daha çok konfora değindim. Örnek olarak 16 GB Ram İleri Seviye Ekrantı bulunduran bir dizüstündeki oyun konforu 8 GB Ram Orta Seviye E.K. bulunduran bir masaüstüne göre çok daha düşüktür.

Tabii ki, Notepad, VS, Xampp gibi programlar, bu bilgisayarda çok iyi bir şekilde çalışacaktır. Geliştiriciler (özellikle yurt dışında) macbook gibi oyun konusunda aşırı vasat cihazlar kullanıyorlar. Çünkü macbook bir oyun cihazı değildir. Buna rağmen bir ofis bilgisayarı olarak (web uygulamaları geliştirme konusunda) bana göre Mac'den iyi bir cihaz bulamazsınız.

Yani amaç oyun oynamak ise, masaüstü bir bilgisayar tercih edilmelidir (donanımdan bahsetmiyorum, bütçenize göre bir donanım alırsınız) Amaç web development ise bir diz üstünden şaşılmamalıdır.
Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

furkannn adlı üyeden alıntı

Yukarıda daha çok konfora değindim. Örnek olarak 16 GB Ram İleri Seviye Ekrantı bulunduran bir dizüstündeki oyun konforu 8 GB Ram Orta Seviye E.K. bulunduran bir masaüstüne göre çok daha düşüktür.

Tabii ki, Notepad, VS, Xampp gibi programlar, bu bilgisayarda çok iyi bir şekilde çalışacaktır. Geliştiriciler (özellikle yurt dışında) macbook gibi oyun konusunda aşırı vasat cihazlar kullanıyorlar. Çünkü macbook bir oyun cihazı değildir. Buna rağmen bir ofis bilgisayarı olarak (web uygulamaları geliştirme konusunda) bana göre Mac'den iyi bir cihaz bulamazsınız.

Yani amaç oyun oynamak ise, masaüstü bir bilgisayar tercih edilmelidir (donanımdan bahsetmiyorum, bütçenize göre bir donanım alırsınız) Amaç web development ise bir diz üstünden şaşılmamalıdır.

Güzel tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hocam.

rasimoguzhan rasimoguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 56 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben olsam cebimde 3900 tl olsa bu makineyi almazdım.

https://webfixonline.blogspot.com/ http://roksoftware.site

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)
Hocamın bahsettiği konfordan kastı web için istediğiniz yerde çalışabilmeniz için laptop/notebook almanız. Oyun bilgisayarı için ise masaüstü bilgisayar hem daha iyi oynanış sunar hem de ısınma sorunu yaşamazsınız. Benimde tavsiyem bütçeniz doğrultusunta bir notebook almanız

• Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

rasimoguzhan adlı üyeden alıntı

Hocam ben olsam cebimde 3900 tl olsa bu makineyi almazdım.

Aynen, aslında istediğim öneriler bu tarzda öneriler. Ne alsak daha mantıklı? Yada neler toplarsak?

Donanım bilgim hiç yok, kararım ise masaüstü yönünde. Laptopluk pek işim olmuyor. Sürekli seyahat halinde olsam alırdım ama masaüstü alacağım. Bu cihaz uygun geldi bana. F/P olarak.

rasimoguzhan rasimoguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 56 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
hocam ben laptop kullanan biriyim genelde bilgisayar alırkende arz talep muhabbetine bakarım hani ben bugün yada 6 aylık bir dönem içerisinde nelere gereksinim duyucam onları önce listeler sonra fiyat performanlara bakarım dolar zaten yüksek bu dönemde yapacağın en mantıklı işlem ya kasa toplamak yada laptop almak diğer türlü hazır sistemler tamam iyi hoşta sıkıntılı ben senin yerinde olsam 3900 tl ona vermek yerine eğer ciddi performana gereksinim duymama gerek yoksa ve serbest çalışan biriysem laptopları incelerdim tamam onlar biraz sıkıntılı oluyor bazen ama ssd ile hızı geliştirebilirsin.

burdan incele istersen monster abra serisi tavsiye ederdim de malum dolar sıkıntı oluyo
https://www.hepsiburada.com/laptop-notebook-dizustu-bilgisayarlar-c-98?filtreler=fiyat:2500-4000;islemcitipi:Intel%E2%82%AC20Core%E2%82%AC20i5,Intel%E2%82%AC20Core%E2%82%AC20i7

https://webfixonline.blogspot.com/ http://roksoftware.site

Cancan2905 Cancan2905 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yönetici asistanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 6 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
rasimoguzhan ın attıgı linkte daha iyi laptoplar olduğunu düşünüyorum ordan incelemenizde fayda var
rasimoguzhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al