wmaraci reklam

Bilgisayardan anlayanlardan bir istek

15 Mesajlar 2.273 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mango Mango WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 8 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, yeni bir bilgisayar aldım. Özellikleri aşağıda mevcuttur. Acaba istediğim, yeni çıkan oyunları oynayabilir miyim? Anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler ise sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekran Kartı: AMD Radeon R7 200 Series 4 GB
İşlemci: AMD A8 5600K APU 4CPU 3.6 GHz
Ram: 4096 MB

Özellikleri eksik verdim çünkü henüz elime geçmedi. (Örneğin ekran kartı bit bilmiyorum henüz.) Yine de öngörü yaparak fikirlerinizi yazarsanız memnun olurum.

wmaraci
reklam

KaanGiRGiN KaanGiRGiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 1057
  • Beğeniler 153 / 323
  • Ticaret 15, (%93)
Bilgisayarlarda önemli olan disktir SATA alırsan bunların bir önemi olmaz sadece sata değil rami 8 ve üzerine çıkarman lazım. Disk olarakta SSD şarttır.

• Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 8 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
@ASROCOMTR maddi sıkıntılardan dolayı bir daha ki ay dediklerinizi yapmayı düşünüyorum, benim de aklımda olan şeylerdi. Yorumunuz için teşekkürler. ;)

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Ekran kartının modelini youtube 'a yazarak oyun incelemelerini izleyebilirsiniz. Oyunları oynarsınız ama zevk alabilir misiniz bilemiyorum.

ASROCOMTR adlı üyeden alıntı

Bilgisayarlarda önemli olan disktir SATA alırsan bunların bir önemi olmaz sadece sata değil rami 8 ve üzerine çıkarman lazım. Disk olarakta SSD şarttır.

Ekran kartı olmadan SSD olsa ne yazar? :) Oyun oynamak istiyor arkadaş.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 8 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
cgrclk Oynuyor gözüküyor, özellikle GTA 5 ve Battlefield 1. Elbette medium ayarlarda. :) Zevk alamayabilirim fakat dediğim gibi, ekonomik durumlardan ötürü idareten kullanacağım. Aslında oynayacağım oyunlar bile belli. CS: GO ve DOTA 2 :)
cgrclk

kişi bu mesajı beğendi.

Swag Swag WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Ram en az 8 olmalı.
yeni çıkan oyunları oynayabilmen için en az 1050 yada 1050ti alman lazım.
SSD unutmamak lazım.

Rootz Rootz Rootzilla Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
İşlemci olarak bahsettiğiniz şey bir APU yani işlemci içerisinde dahili 5600K ekran kartı mevcut. Üstüne üstlük ayrıca ekran kartı eklenmiş sisteme. Bu sistemi size hangi "bilgisayarcı"(!) önerdi ?

Madem ekran kartı var bu işlemcinin yerine AMD'nin GPU ailesinden bir işlemci daha performanslı olurdu. Veya ekran kartını almayıp yine AMD APU ailesinden daha üst bir işlemci tercih edilebilirdi.

Bütçenizi bilmiyorum ancak ortalama bir bütçe verirseniz daha iyisini toplayabilirim. Tabii iade şansınız varsa. Kusura bakmayın ama sistem ne yazık ki çöp.

Edit: 4GB RAM olduğunu yazmışsınız. APU sistemlerde RAM'in fazla olması gerekir. Çünkü işlemci içerisindeki ekran kartında VRAM olmadığından dolayı sistemin RAM'ini kullanacaktır.

Edit 2: Technopat'ın 1500 liraya topladıkları APU sisteme göz atmanı şiddetle öneririm. APU bir sistem topluyorlar ama senin aldığın sistemden daha performanslı olduğu kesin. Toplama ve oyun testlerini de yine aynı videoda bulabilirsin.

• Üyelik 23.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 8 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
Rootz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yalnız şöyle belirteyim, bu bilgisayarı ikinci el olarak satın aldım. Ekonomik nedenlerden ötürü böyle birşey yapmam gerekti.

Ancak ilk sahibi olan arkadaş 2 yıl önce 2.500 liraya aldığını söylüyor. Sistemi toplayan sanırım bir arkadaşı.

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
Şuan oyun oynamak için bir pc toplarsan ekran kartı bulamazsın bulunanlarda ya işe yaramaz yaranlarda 3000 tl üstünde fahiş fiyata satılıyor bitcoinciler ortalığın :)

Rootz Rootz Rootzilla Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum Erzincan
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 19 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

Mango adlı üyeden alıntı

Rootz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yalnız şöyle belirteyim, bu bilgisayarı ikinci el olarak satın aldım. Ekonomik nedenlerden ötürü böyle birşey yapmam gerekti.

Ancak ilk sahibi olan arkadaş 2 yıl önce 2.500 liraya aldığını söylüyor. Sistemi toplayan sanırım bir arkadaşı.

Hocam ne yalan söyleyeyim 2 yıl önce AMD FX8320, MSI R9 390 sistemi ekstralar hariç 2.500 liraya topladım. Bilgisayarı sadece kasa olarak aldıysanız arkadaş size yalan söylemiş :) İşin içinde monitör ve diğer ekipmanlarda girdiyse bir şey diyemem tabi.

Hayırlı olsun diyelim öyleyse ancak o sisteme RAM takviyesi şart. Ancak yine de güncel ve son çıkan bir çok oyunu oynayamazsınız. Sadece daha performanslı çalışması için biraz daha ram gerekli. RAM alacak olursanız Mhz değerinin yüksek olmasına dikkat edin. Yanlış hatırlamıyorsam aldığınız sistemdeki anakart 2333 Mhz DDR3 RAM destekliyor olması lazım. Anakartın desteklediği en yüksek hızlı RAM'lerden takviye yapmanızı öneririm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al