wmaraci reklam

Eski Bilgisayar SSD Veya Başka Yollarla Hızlanır Mı ?

10 Mesajlar 4.082 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Arkadaşlar elimde bir tane eski bilgisayar var. Bilgisayar yaklaşık 6-7 yıllık 700 MB RAM bulunmakta. Yanlış hatırlamıyorsam AMD işlemcisi vardı. Masaüstü bir bilgisayar

Bir yerlerde eski bilgisayarı SSD ile hızlandırıyorlardı acaba diyorum bu bilgisayara SSd taksam hızlanır mı ?

Ek olarak birde takılırsa ve hızlandırırsa hangi SSD önerirsiniz ?

Ayrıca SSD olmadı diyelim nasıl hızlandırabilirim ?

Yardımlarınızı Bekliyorum.

wmaraci
reklam

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
Sanırım aradığın olay bu.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Adil adlı üyeden alıntı

Sanırım aradığın olay bu.

Bunu izledim fakat aradığım ayrıntı yok

tsunami tsunami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci web master
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
hocam benim görüşüm olarak 700 mb ram olan pc ye işini görmeyecektir. zaten ssd disklerin fiyatları şuanda çok uçuk. ssd alıncaya kadar çok rahat birşekilde 100 tl civarında sata disk uyumlu anakart ve işlemci alabilirsin. ramle ve hdd ile birlikte 250-300 tl olur ki ikinci el daha uygun fiyatlara bulunabilir. ssd disk fiyatlarıda işe yararı 250-300 tl civarında. örnek veriyim 128 gb 278 tl :)

Ek Olarak: ek olarak genelde ucuz olanların yani multi-level olanların yazma ömrü çok kısa. bunuda göz önunde bulundurmak lazım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

tsunami adlı üyeden alıntı

hocam benim görüşüm olarak 700 mb ram olan pc ye işini görmeyecektir. zaten ssd disklerin fiyatları şuanda çok uçuk. ssd alıncaya kadar çok rahat birşekilde 100 tl civarında sata disk uyumlu anakart ve işlemci alabilirsin. ramle ve hdd ile birlikte 250-300 tl olur ki ikinci el daha uygun fiyatlara bulunabilir. ssd disk fiyatlarıda işe yararı 250-300 tl civarında. örnek veriyim 128 gb 278 tl :)

Ek Olarak: ek olarak genelde ucuz olanların yani multi-level olanların yazma ömrü çok kısa. bunuda göz önunde bulundurmak lazım

Aslında ilk olarak ram işlemci falan almayı düşündüm bilgisayar için canlandırmak için fakat soğutma sistemi elektirik sistemi uymaması var onu nasıl ayarlayabilirim ?

tsunami tsunami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci web master
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
yani benim önerdiğim sistem için soğutucu ve power konusunda sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum. sonuçta çok abartılı bir sistem değil. senin kasandaki malzemeleri verip yerine bir ikinci el satan bilgisayarcılarla halledebilirsin. gerekli sistemlerde size yardımcı olacaktır. benim anakartım yandı pc lerimden birisinde. yaptırmak 40 tl civarındaydı ben gidip 150 tl ye ram+anakart aldım ki ram ddr3 4 gb. eski ram ddr2 idi anakartı ve ramı 50-60 tl gibi bir fiyata verdim. işlemcim aynı. aradaki farkı o ram bile karşıladı bi nevi hız olarak. şu anda 600 tl ye bile laptop satılan bir dönemdeyiz. gerçi onların hızı çok yavaş tabiki ama yinede yeni bir sistem toplamak daha mantıklı benim gözümde. temiz ve sağlam olur

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Kullanabilirsen Linux dağıtımlarından birini kur olayın seyrinin nasıl değiştiğine şahit ol. SSD çok fazla bişeyleri değiştiremez , çözüm arayışına göre gereksiz derecede pahalı. Motoru arızalı bi murat 124 için mercedes motoru koy çalışsın demek gibi birşey olur. Hem yavaşlığın sebebi hdd falan değildir bunun rami var işlemcisi var ekran kartı var , yaşından dolayı zayıflayan parçaları var , jel de kuruma var gibi gibi . Ama her ne olursa olsun linux 256 lık ramin bile hakkını verir . Bir çok dağıtımı var pardus , ubuntu debian bi de ufak sorunsuz basit işlemler için olan minimal dağıtımları var en stabil ve ihtiyacı karşılayan hangisiyse deneyerek bulursun.

Alıştıktan sonra windows dan çok daha zevkli çok daha özgür . Hem de tamamen ücretsiz netten indir kur :) Eski bilgisayarı olup kullanmak isteyen herkese denemelerini tavsiye ederim
NuCLeuS ugurcanka

kişi bu mesajı beğendi.

ugurcanka ugurcanka Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 112 / 90
  • Ticaret 34, (%100)
Bencede linux kurmalısın

Developer

besyildiz besyildiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ben de linux öneririm. eski bilgisayarın için ssd performans sağlar sağlamasına fakat verim alma hususunda gene sıkıntı yaşayabilirsin

www.egulcu.net

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
http://distrowatch.com/ seç beğen kur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al