wmaraci reklam

Gaming Laptop Mu? Masaüstü Gaming Pc Mi? Max. Bütçe: 6500 TL

19 Mesajlar 2.194 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DarkJoueur DarkJoueur ! Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek M.
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad O** Ş**
    • Mesajlar 400
    • Beğeniler 24 / 96
    • Ticaret 5, (%100)

[CENTER]Merhaba arkadaşlar bilgisayar alacağım fakat fikirlerinizi almak istedim.
    İlk olarak 6.500 TL bütçem var gaming bir pc alacağım fakat laptop mu masaüstümü karar veremedim.

Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum..

[B]Benim seçtiğim 2 model monster marka var

1. Abra A5 V13.4 15.6" Gaming Laptop[/B]

2. Abra A5 V14.1 15.6" Gaming Laptop

Masaüstü olarak kafamda hiç bir şey yok Zaten kasa + monitör toplamda 6.500 TL olarak bütçem var sistem tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.[/CENTER]

İçim dışım bir olsaydı, bana bakan seni görürdü.
    wmaraci
    reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
    • Üyelik 19.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad C** G**
    • Mesajlar 3334
    • Beğeniler 179 / 2222
    • Ticaret 139, (%100)
    Amaç oyunsa taşıma ihtiyacı yoksa masaüstü çok daha fazla performans verecektir. Ben de masaüstü pc topladım.
    DarkJoueur

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek M.
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad O** Ş**
    • Mesajlar 400
    • Beğeniler 24 / 96
    • Ticaret 5, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Amaç oyunsa taşıma ihtiyacı yoksa masaüstü çok daha fazla performans verecektir. Ben de masaüstü pc topladım.

Masaüstü olarak bir sistem tavsiyeniz var mı hocam ben şuan bulunduğum şehirde 5 sene kalacağım taşıma gibi bir zahmetim 5 sene sonra olacak zaten.

Monitör + Sistem olarak neyi önerirsiniz bu bütçeye ?

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
    • Üyelik 18.02.2016
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Metin Yazarı & Editörü
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad F** S**
    • Mesajlar 1906
    • Beğeniler 843 / 842
    • Ticaret 119, (%100)
    Hazır bilgisayarlardan uzak durun. Eğer bilginiz var toplama olarak tüm sistemi kendiniz kurun. Emin olun ki daha iyi bir sistemi ucuza mal edebilirsiniz. Ha bir de overclok yaptırdınız mı tadından yenmez

wmaraci
    Mersin evden eve nakliyat

Link Link WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 04.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek Seo Danışmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad H** A**
    • Mesajlar 1546
    • Beğeniler 379 / 426
    • Ticaret 46, (%100)
    En kral laptop bile isiniyor.sonra kapaniyor.

Deneme

• Üyelik 19.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad C** G**
    • Mesajlar 3334
    • Beğeniler 179 / 2222
    • Ticaret 139, (%100)
    Ekran kartı olarak da

Bunu al
    https://m.n11.com/gigabyte-gtx-1060-windforce-oc-3gb-gddr5-ekran-karti-P271848304?cid=604001&gclid=CjwKCAjwt7PcBRBbEiwAfwfVGIFnjGeTaUwioNO8gLWKIprnbFWWtak4faj3cntnFwncX1HtzbSuaxoCgJsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bütçeyi biraz aşman gerecek bir 2k kadar aş. Gelecek odaklı sistem topla x470 altı anakart alınmaz şu saatten sonra 1.5 2 sene sonra sistem elinde patlasin istemiyorsan bu şekilde alacaksin. Ramleri ilerde 16gb yapabilirsin. Ayrıca ben montaj yapabilirim diyorsan ayni parcalari farkli sitelerden en ucuz olacak sekilde topla. Ortalama 500 600 TL ucuza gelecektir . Monitörü en sona koy, elinde para olunca alırsın. Bu zamanda bu dolar kuruyla bir anda sistem toplanmaz yavaş yavaş tamamlayacaksın bileşenleri. Ha ben sabredemem diyorsan, i3 8300 lü bir sistem de toplayabilirim. Fakat hem ryzen hem x470 anakart gelecege yatirimdir. Eski nesil anakartlarda bios güncellemesi de yapman gerekiyor, uğras uğraş dururursun.
    DarkJoueur

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek M.
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad O** Ş**
    • Mesajlar 400
    • Beğeniler 24 / 96
    • Ticaret 5, (%100)

HuseyinAKKUS adlı üyeden alıntı

En kral laptop bile isiniyor.sonra kapaniyor.

Haklısın dostum bu yüzden ve gelecek bakımdan upgrade olmayacağı için beni masaüstüne çekiyor işte..

Phantaso adlı üyeden alıntı

Hazır bilgisayarlardan uzak durun. Eğer bilginiz var toplama olarak tüm sistemi kendiniz kurun. Emin olun ki daha iyi bir sistemi ucuza mal edebilirsiniz. Ha bir de overclok yaptırdınız mı tadından yenmez

İşte sıkıntı orada başlıyor bir çok foruma bakıyorum yaklaşık 3 saatir inceliyorum aynı sistemler arasında 1000-1500 TL oynuyor fakat parçalar ve serileri hakkında bilgim olmadığında araştırıp toplayamıyorum bilginiz var ise bana bir sistem önere bilir misiniz teşekkürler.

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Ekran kartı olarak da

Bunu al
    https://m.n11.com/gigabyte-gtx-1060-windforce-oc-3gb-gddr5-ekran-karti-P271848304?cid=604001&gclid=CjwKCAjwt7PcBRBbEiwAfwfVGIFnjGeTaUwioNO8gLWKIprnbFWWtak4faj3cntnFwncX1HtzbSuaxoCgJsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bütçeyi biraz aşman gerecek bir 2k kadar aş. Gelecek odaklı sistem topla x470 altı anakart alınmaz şu saatten sonra 1.5 2 sene sonra sistem elinde patlasin istemiyorsan bu şekilde alacaksin. Ramleri ilerde 16gb yapabilirsin. Ayrıca ben montaj yapabilirim diyorsan ayni parcalari farkli sitelerden en ucuz olacak sekilde topla. Ortalama 500 600 TL ucuza gelecektir . Monitörü en sona koy, elinde para olunca alırsın. Bu zamanda bu dolar kuruyla bir anda sistem toplanmaz yavaş yavaş tamamlayacaksın bileşenleri. Ha ben sabredemem diyorsan, i3 8300 lü bir sistem de toplayabilirim. Fakat hem ryzen hem x470 anakart gelecege yatirimdir. Eski nesil anakartlarda bios güncellemesi de yapman gerekiyor, uğras uğraş dururursun.

Bütçeyi aşamıyorum kuru görüyoruz arkadaşkar 6.5 K bütçem var 3 saatir bakıyorum boş boş kafayı yemek üzereyim tanıtım videolarında 5k olan pc şuan 7.5k olmuş sistemi parça parça toplamam için bilgimin olması gerekiyor ve pek anladığım söylenemez uğraşınız için teşekkür ederim. Max 6.5 k belirledim kendime yani 1 ay kadar beklesem bile 6TL nin altına ineceğine inancım yok dolar kurunda zor ya gerçekten zor bazı şeyleri anlatamıyor insan moralim bozuldu

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.07.2016
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad D** S**
    • Mesajlar 385
    • Beğeniler 95 / 96
    • Ticaret 8, (%75)
    Hangi ildesiniz?

• Üyelik 19.06.2017
    • Yaş/Cinsiyet 25 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad C** G**
    • Mesajlar 3334
    • Beğeniler 179 / 2222
    • Ticaret 139, (%100)
    4 aydır kasa topluyorum bu ay bitti bana maliyeti 13 14 bin TL civarı tuttu, gtx 1080li Ryzen 7 2700xli baya kasayı da modifiye ettim, rgb led fanlar vs..(sadece fan seti+kasa+rgb led şeritler) 2.8k civarı yapıyor. Ben ryzen 7 2700xi dolar kuru 3.70 civarlarındayken 1.300TL civarina almıştim. Şu an 2.8k 2.5k gibi fiyatlardan satılıyor. Sadece Kasamın güncel kurla değeri 20k 22k civarı.

Özetle bu kurla bu bütçeye maalesef az önce ss olarak attığım gibi bir pc alamazsın. Bütçeyi aşamıyorsanız, i3lü bir sistem en iyi secenek. Laptop alsan hele 1050tili dandirikten bir şey alabilirsin bu bütçeye. I3 83klı bir sistem seni en azindan 1.5 2 sene götürecektir. Ama öyle üst üst düzey bir performans da bekleme tabii.

Bu arada ben kasamı kendim montajladım. En ucuz yerlerden aldım parçaları. Montaj çok zor bir şey değil merak etme, az çok bir şey söküp takabiliyorsan yapabilirsin. Statik elektrik boşaltıp, işlemci pinlerini örselememek ya da ram klipslerini denk getirmek gibi püf noktaları doğru yaparsan oldukça basit bir olay montaj.

Dursun05 Dursun05 WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 22.07.2016
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Türkçe-İngilizce Çevirmen
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad D** S**
    • Mesajlar 385
    • Beğeniler 95 / 96
    • Ticaret 8, (%75)
    Sıfır almayın. Masaüstü almayın. Laptop alın.

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al