wmaraci reklam

Laptop Harddisk Değişimi ve Veri Aktarımı Hakkında Sorum Var

6 Mesajlar 1.118 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UzmanEditor UzmanEditor SEO & E-Ticaret & WEB Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uzman Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, 10 senelik laptopuma gün itibari ile SSD harddisk aldım. Henüz takmadım, takmadan önce sormak istediklerim var.

Yeni laptop fiyatları malum çok yüksek, bende yeniliklere ayak uydurmak için harddisk değişimi yapıyorum.

1- Windows 7 üzerinden devam etmek istiyorum, kurulum için CD ve herhangi veri kaynağım yok. Bunu nasıl çözebilirim? (Yeni harddiskimi taktıktan sonra Win7 nereden nasıl kurabilirim?)
2- Chrome ve Opera içinde kayıtlı şifrelerim, internet geçmişim ve kayıtlı sitelerim var. Bunları yedekleme yaparak yeni takacağım SSD harddiske aktarabilir miyim?
3- Kayıtlarımı tamamen aktarabiliyorsam bu işlemi nasıl yapabilirim?

NOT:Şu anki düzenimi komple yeni harddiskime geçirmek istiyorum. Özetim budur. :)
Yedekleme yapmak için taşınabilir harddiskim var. Elimdeki imkanlar ile nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Yardımınıza ihtiyacım var, donanım ve sistem bilgim zayıf olduğu için bilinçli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Çok teşekkürler, iyi forumlar dilerim.
Farukyldzfa

kişi bu mesajı beğendi.

SEO & E-ticaret & WEB
wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Her halükarda çıkardığınız diski yedek disk olarak kullanacaksınız. Verilerinizi nasıl aktaracağınız karmaşasını aşana kadar bir box alıp harici disk olarak kullanın.
Yeni hard diske win7 kurmak için ise izlemeniz gereken en iyi yol, eğer lisanslı bir win7 ise pc nizdeki, Microsoft tan Yeni kurulumun yoluna bakın derim lisans anahtarınızı girirek olur diye düşünüyorum. Ya da yeni bir win7 bulup kurmanız gerekir.
Yeni kurulum sonrası chrome da bulunan kayıtlı şifrelerinizi yeniden girmeniz gerekecektir. Yedekten onları kurtamazsınız. Yani en iyi yol, ya mevcut haliyle ya da güncelleme yapıp bir yere not etmek.
UzmanEditor

kişi bu mesajı beğendi.

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
@UzmanEditor Bende dün itibariyle ssd ye geçtim. Yaptığım işlemleri özetleyeyim. Böylelikle sizde benim gibi kayıpsız olarak kıllanmaya devam edebilirisniz.
1. Öncelikle bir adet harddisk kızağı aldım. Piyasada 35 ila 50 lira arası değişiyor.
2. Yeni aldigim hardiski bu kızak sayesinde dvd riyter yerine taktım.
3. Şuan adını unuttum bir program vasıtası ile eski harddiski tamamen yeni harddiske kopyaladim.
4. Daha sonra eski harddiski cikarip yeni harddiski eskisinin yerine taktım.
5. Eski harddiski de dvd ritter yerine taktım.
Şuan sistem ssd ile açılıyor ve eski harddisk dvd rigter kısmına takılı.
UzmanEditor

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 06.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uzman Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Her halükarda çıkardığınız diski yedek disk olarak kullanacaksınız. Verilerinizi nasıl aktaracağınız karmaşasını aşana kadar bir box alıp harici disk olarak kullanın.
Yeni hard diske win7 kurmak için ise izlemeniz gereken en iyi yol, eğer lisanslı bir win7 ise pc nizdeki, Microsoft tan Yeni kurulumun yoluna bakın derim lisans anahtarınızı girirek olur diye düşünüyorum. Ya da yeni bir win7 bulup kurmanız gerekir.
Yeni kurulum sonrası chrome da bulunan kayıtlı şifrelerinizi yeniden girmeniz gerekecektir. Yedekten onları kurtamazsınız. Yani en iyi yol, ya mevcut haliyle ya da güncelleme yapıp bir yere not etmek.

Teşekkürler hocam.

sofu44 adlı üyeden alıntı

@UzmanEditor Bende dün itibariyle ssd ye geçtim. Yaptığım işlemleri özetleyeyim. Böylelikle sizde benim gibi kayıpsız olarak kıllanmaya devam edebilirisniz.
1. Öncelikle bir adet harddisk kızağı aldım. Piyasada 35 ila 50 lira arası değişiyor.
2. Yeni aldigim hardiski bu kızak sayesinde dvd riyter yerine taktım.
3. Şuan adını unuttum bir program vasıtası ile eski harddiski tamamen yeni harddiske kopyaladim.
4. Daha sonra eski harddiski cikarip yeni harddiski eskisinin yerine taktım.
5. Eski harddiski de dvd ritter yerine taktım.
Şuan sistem ssd ile açılıyor ve eski harddisk dvd rigter kısmına takılı.

Teşekkürler hocam.
Peki imaj programıyla taşınabilir belleğe kayıt etsem, yeni harddiski takıp Windows7 kursam ve sonra imaj programının yüklediği içerikleri tekrar geri çeksem kaldığım yerden devam edebilir miyim?
Şifreler, geçmiş vs diğer dosyalarımın tamamı geri gelir mi?

SEO & E-ticaret & WEB
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Tabi bu şekilde de yapabilirsiniz ama bu şekilde işlemi uzatmış olursunuz. Hardisk klonlama diye aratırsanız mevcut yazılımları bulabilirsiniz aoem diye bir program ile ben yaptım hardisk miktarına göre değişir ama benim klonlamam 2 saat kadar sürdü. Siz birde bu işlemi 2 ile çarpmış olacaksınız.
UzmanEditor

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 06.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uzman Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 16 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

sofu44 adlı üyeden alıntı

Tabi bu şekilde de yapabilirsiniz ama bu şekilde işlemi uzatmış olursunuz. Hardisk klonlama diye aratırsanız mevcut yazılımları bulabilirsiniz aoem diye bir program ile ben yaptım hardisk miktarına göre değişir ama benim klonlamam 2 saat kadar sürdü. Siz birde bu işlemi 2 ile çarpmış olacaksınız.

Teşekkürler hocam, en kısa zamanda uygulayacağım.

SEO & E-ticaret & WEB
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al