wmaraci reklam

SOĞUTAMIYORUM! (Bilgisayar Soğutma&Hafıza Önerileri)

2 Mesajlar 571 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ucube Ucube HAKKSIZSIN! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 366 / 365
  • Ticaret 19, (%100)
MSI CX61 Bilgisayarım var, bu son zamanlarda acayip ısınıyor yüksekte tutuyorum (yere yapışmıyor) aynı zaman da aşağıda ki ürün var elimde onu kullanıyorum o zaman bir rahatlıyor soğuyor yoksa alev gibi klavye'de yazı yazamıyorum

*ürün ;

Bu ürünü almayı düşünüyorum kullanan var mı iş görür mü? (fiyatı 60Tl)

Bilgisayar'ın Hafızası da kalmadı gibi öneride bekliyorum :)

Ayrıca Bilgisayarın özellikleri ;

wmaraci
reklam

ErcanDinsel ErcanDinsel E' Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker. / ercandinsel.org
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 54 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Kullandığınız ve kullanacağınız benzeri ürünler hangi fiyatta hangi kalitede olursa olsun kalıcı bir etkili çözüm olmaz. Eğer ki bilgisayarınız ısınıyorsa problemi var demektir ve problemi bulmalısınız.
Olası sebepleriniz;
Fan bozulmuş olma ihtimali. Fanınız düşük hız seviyelerinde çalışıyor yeterli soğutmayı sağlayamıyor olabilir. Rpm testi yaparak yeni fan alıp monte etmeyi düşünebilirsiniz.
Tüm bu işlemleri yaptıkdan sonra cpu ve gpu'nun termal macununu yenilemeyi unutmayın. Arctic mx-4 performans için tavsiyemdir.
Fan ve filtrelerin kirlenmiş olma ihtimali. Fitreler ve fanı güzelce temizlemeniz ve fanı yağlamanız gerekir. Tüm bu işlemleri yaptıkdan sonra cpu ve gpu'nun termal macununu yenilemeyi unutmayın. Arctic mx-4 performans için tavsiyemdir.
Yazılımsam problem. Bilgisayarınızdaki yazılımsal bir problem veya bir virüs cpu veya gpu'yu gereksiz ve fazla kullanarak makinanınızın ısınmasına sebep oluyor olabilir. Görev yöneticisini takip edebilir ve virüs taraması yapabilirsiniz. Kesin sonuçlar için format atmak gerekir.
HDD bozulmuş olabilir. Harddiskler yüksek yazım hızına ulaştıklarında fazla ısı üretirler ve genelde soğutma bölümüne yakın bir bölgede olmazlar. Isınan harddisk komple bilgisayarınızı ısıtıyor olabilir. Bilgisayarın komple sıcaklıklarını program yardımı ile izleyip yeni bir harddisk veya ssd alabilirsiniz.

Edit: Yukarıda belirtmiş olduğum fiziksel müdahaleleri bilginiz yok ise yapmayın. Bilgisayarcıya veya servisine yaptırmanız daha makul olur.
Ucube

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al