wmaraci reklam

Drupal ile başlarken...

10 Mesajlar 4.095 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hgtucel hgtucel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 111 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Datalife Engine scriptini kullanıyordum ben. Şimdi birde drupal öğrenmek istiyorum. Nerden başlamalıyım. İlk olarak hangi eklentileri kurmalıyım? Blog başlangıcı olarak hangi temayı önerirsiniz? Veya DLE'den drupal'a geçmeli miyim?

Biraz drupal ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. İlginiz için teşekkürler..

www.hgtucel.com - www.neyapilmali.com
wmaraci
reklam

uveyadam uveyadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Drupal öğrenmek istemiş; fakat biraz karışık bulduğumdan, biraz da optimum çözüm benim için Wordpress olduğundan vazgeçmiştim. Sorularınıza tam olarak yanıt olmayabilir; ama düşüncelerim aşağıdaki gibi:

Drupal geliştirilebilirlik açısından oldukça iyi. Bu sebeple öğrenince kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. Bu sebeple çok fazla seçenek sunmayan sistemlerden Drupal'e geçmeniz yerinde olabilir.

Her ne olursa olsun, eğer bir şeyin kitabı mevcut ise öncelikle onunla başlama taraftarıyım. Hatta bir kursa bile gidilecekse, önceden o konu ile ilgili kitap veya benzeri bir yazılı kaynak bulup, çalışmak oldukça faydalıdır. Çünkü bir şeyi öğrenmeden önce kafada yeteri kadar soru işareti olması gerektiğine inanıyorum.

Öğrendiğim kadarı ile bir miktar PHP ve CSS bilgisi de gerektiriyor Drupal. Kitapla başlangıç yaparak, ana bir şablon oluşturursunuz kafanızda ve ilerleyen zamanlarda sorularınıza da internet üzerinden araştırarak cevap bulursunuz.

Kaan Karaca Kaan Karaca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Başlığı sen açmasan ben açacaktım aynı düşünce bendede var ben sadece wordpressden drupala geçmeyi düşünüyorum.

webhost webhost WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 10.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web Tasarım - CMS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 33 / 71
  • Ticaret 1, (%100)

hgtucel adlı üyeden alıntı

Datalife Engine scriptini kullanıyordum ben. Şimdi birde drupal öğrenmek istiyorum. Nerden başlamalıyım. İlk olarak hangi eklentileri kurmalıyım? Blog başlangıcı olarak hangi temayı önerirsiniz? Veya DLE'den drupal'a geçmeli miyim?

Biraz drupal ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. İlginiz için teşekkürler..

Drulpal hayranı olan biri olaka ben çıktığın bu yoldan ayrılma DERİM.

Drupal 7 den başla.

Drupal önceleri çok zor gelir ama öğrendikten sonra tadından yenmez. Sebebi ise modülleri etkinleştirme ile iş bitmez. Onlara views eklentisi ile harekete geçirirsin bir nevi can damarı gibi birşey. Drupal için yazılacak okadar çok şey var burdan olmaz kardeş. Google amcaya localhost drupal kurulumu nasıl yapılır diye sorarak başlayabilirsin. Birde facebookta grup var drupal Türkiye diye oraya katıl sorunlarını yaz hemen cevap bulursun.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

hgtucel hgtucel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 111 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için..

Drupal kitabi almalı mıyım ? İşe yarar mı?

www.hgtucel.com - www.neyapilmali.com

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Drupal öğrenerek zaman kaybetme. Biran önce yapacağın projeye odaklan derim. En kötü ihtimal bir site yaptırır kullanırsın. Drupal güzel bir sistem fakat oturmuş bir sistem değil.

Kaan Karaca Kaan Karaca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrencilik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Drupal öğrenerek zaman kaybetme. Biran önce yapacağın projeye odaklan derim. En kötü ihtimal bir site yaptırır kullanırsın. Drupal güzel bir sistem fakat oturmuş bir sistem değil.

Oturmuş bir sistem değil dediniz. bunu açar mısınız...

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Gürkan burada da varsın iyi bakalım sen sor her yerden cevap veririz biz :D

Yener BERKTAŞ

cuhadar cuhadar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Kaan Karaca adlı üyeden alıntı

Oturmuş bir sistem değil dediniz. bunu açar mısınız...

:D:D:D

Oturmuyor zaten çalışıyor sürekli...

metingul metingul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web, Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Diğer CMS'lerde hayal edemediklerini Drupal ile yapabilirsin, yukarıdaki yorumu görmezden gel bence, "oturmamış sistem" yorumunu doğru bulmuyorum.

Eğer ki amacın basit bir blog, temel sayfalardan oluşan kurumsal web siteleri, statik içerikli siteler yapmaksa Drupal kullanmaktan kaçabilirsin, çünkü temel basit siteleri Drupal ile yapmak pek mantıklı olmayabilir (ben tek sayfa sitede bile Drupal kullanırım).

Drupal'e meraklı arkadaşlar; kullansam mı kullanmasam mı diye düşünerek zaman kaybetmeyin, hemen kurup kullanmaya başlayın, kesinlikle pişman olmayacaksınız. Kurulumu falan gayet basit zaten, daha sonra ihtiyaçlarınıza göre eklenti kurup, CCK ve Views ile haşır neşir olursunuz.

Benim başlangıçta en zorlandığım kısım oluşturduğum içerikleri belirli kategoride menüye eklemekti, bu tür işlemleri Views ile hallediyorsunuz, siz bir başlayın muhakkak ki yardımcı olacak birileri olacaktır.

Ayrıca aşağıdaki linkte Drupal, Wordpress, Joomla ile ilgili biraz konuşmuştuk;
http://friendfeed.com/drupal-turkiye/aabc52f0/drupal-wordpress-joomla-herhangi-birisi-ile

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al