wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi T-Soft mu? Magento Mu?

19 Mesajlar 4.187 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
İyi forumlar. Bir e-ticaret sitesi açacağız fakat t-soft mu yoksa magento mu karar veremedik. Aranızda bunları kullananların bir tavsiyesi var mı?

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Kiralık yazılım kullanmanın size bir faydası olmayacaktır.

Tabii ki kalite açısından Magento kullanmanızı tavsiye ederim.

Ancak Magento yazılımını her hosting de kullanamazsınız. Yüksek performans isteyen bir yazılımdır. Özellikle Litespeed web server da iyi verim alınabiliyor. Hatta Litespeed Magento için ayrıca Litemage uygulaması mevcuttur.

Kalite, beraberinde masraflı olmayı gerektirir. Ama performans ve seo açısından iyi netice almanız mümkündür.

Daha az masraflı olsun derseniz, Opencart düşünebilirsiniz.

İsterseniz sektör ve kategori/ürün detayları hakkında bana pm den ulaşın, size tavsiyede bulunabilirim ayrıca.
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

kurumsalhediye kurumsalhediye Power Of Happiness Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek muhendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ben şuan da ideasoft u kullanıyorum memnunum ancak her e-ticaret sitesinin eksik bir yanı oluyor ve genel itibari ile elinizdeki ile yetinmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak bir tane yazılımcı veya yarın akibeninin ne olacağı belli olmayan bir firma ile çalışıp kendinizi riske etmemiş oluyorsunuz.
Kurumsal Hediye adresinden girip biraz fikir edinebilirsin...

Önce kendini değiştir. Dünya zaten değişir...

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
Anlaşılır ve basit yapısıyla opencart tavsiye ediyorum. Paket sistemler olarakpek bilgi shibi değilim ideosoft vb .. Ancak Diğer ücretsiz e-ticaret sistemleri olarak opencart sistemi daha anlaşılır ve geniş desteğe sahip bir sistem.

umutali
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

kurumsalhediye adlı üyeden alıntı

Ben şuan da ideasoft u kullanıyorum memnunum ancak her e-ticaret sitesinin eksik bir yanı oluyor ve genel itibari ile elinizdeki ile yetinmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak bir tane yazılımcı veya yarın akibeninin ne olacağı belli olmayan bir firma ile çalışıp kendinizi riske etmemiş oluyorsunuz.

Öncelikle hayırlı satışlar diliyorum.

Hiç kategori ve ürünlere göre google da sıralamalarınıza baktınız mı? Ben bir kaç ürün için baktım biraz önce maalesef ilk 100 arasında yoksunuz mesela.

Ana sayfada hiç H etiketi mevcut değil.

Kategori sayfasında ise sadece 2 adet H4 etiketi mevcut.

Ürün sayfasına baktığımda ise 2 adet H1 etiketi var.

Bu şekilde adwords reklam bağımlısı olmadan satış yapmanız gerçekten zor.

Kiralık yazılımlara iyi para ödeniyor. Tabii ki ticaret açısından bir bedel ödenmelidir. Ancak seo açısından size hiç bir getirisi olmadığı gibi adı üzerinde kiracısınız. Üstelik en ufak değişikliklerde bile iyi paralar istenildiğini biliyorum.

Halbuki kendinize ait bir siteniz olsa idi daha farklı konumlarda olabilirdiniz.

Umarım hayırlısı olur sizin için. Niyetim karamsarlık yaratmak değil, gerçekleri dile getirmekti. Kusura bakmazsınız umarım.

İyi forumlar.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam t-softun üst paketlerinden birini arkadaşımın çalıştığı firma kullanıyor bir çok önemli anahtar kelimelerde ilk sayfa yada ilk 3 sıra içerisindeydiler şimdi baktım gene aynı şekilde sıralarını koruyorlar ama seo çalışmasıda yaptırıyorlar tabi.Yazılımın teknik desteğini sorduğumda en ufak sıkıntıda yardımcı oluyorlar dedi şimdiye kadar sadece trafik yetmediğini ozaman bi sıkıntı yaşadıklarını söyledi.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
melankolia Bu kadar yazmışsın, maliyetlere değinsen hiç fena olmazdı :)

Bazı firmaların desteği vs diğerlerine göre iyi gibi görünebilir. Ancak gerçek olan bir şey var ki kiracısınız sonuçta.

Yıllarca bahsi geçen tüm kiralık yazılımcılarla çalışmış biri olarak tavsiye etmiyorum.

Ve kullananlar da iyi bilir ki, reklam vermek durumundalar sürekli. Seo çalışması masrafları ve daha bir çok şey.

Ben hiç bir Opencart sitesi için özel seo çalışması yapmadım kimseye mesela. Belirli kriterlere uyulduğunda zaten kısa sürede index aldığı gibi genelde ilk sayfalarda yer alıyor site.

Kısacası kendinize ait bir siteniz olduğunda gerekli masraflar yapıldığında zaten istenilen yerlerde yer alacaktır.

Neyse, uzatmıyayım yine:)

Kusura bakmazsın umarım. İyi forumlar diliyorum.
melankolia Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Tsoft ideasoft gibi paketleri satın alırken iyi incelemek lazım reknik destek modül durumları var

Opencart gibi açık kaynak kodlu yazılımlar ise tamamen kod bilgisine bakar bir şey eklemek istediğinizde ücretsiz olarak zor bulursunız

Benim size tavsiyem yeni başlangıç için açık kaynak kodlu alıp önünüzü gördüğünüz de tsoft ws gibi bir pakete geçemeniz.

Yeni sitelerde bir anda 3k 4k vermek zorlayabilir ama bütçeniz vat ise açık kaynak önermem

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Hocalarım değerli yorumlarınız için teşekkürler :)

Punsier Punsier WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknik Uzman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

kurumsalhediye adlı üyeden alıntı

Ideasoft kullaniyorum ama tasarımınıız site düzeniniz inanilmaz kötü bunu rahatlıkla söyleyebilirim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al