wmaraci reklam

E-ticaret yazılımı yazmak mı hazır kullanmak mı?

5 Mesajlar 894 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar merhaba bir süredir çaba sarfettiğim proje için sizin fikirlerinizi alıyorum biliyorsunuzdur. Şimdi dijital bir şirket olarak çıkış yapan bir firma olacağım.

E-ticaret kulvarında da bulunacağım. {Dijital tasarım, yazılım şirketlerinin hazır tema ve hazır yazılım kullanmasına karşı olarak size bir soru soracağım.}

Şimdi E-ticaret scripti yazabilirim fakat magento, prestashop, opencart vb. hazır e-ticaret scriptleri varken bir çok tema seçeneği varken müşterilere daha detaylı ve kapsamlı hizmet verebilecekken kendi scriptimi yazmak ve bunu pazarlamak sizce daha mı avantajlı.

E-ticaret için özellikle sanal pos ve çeşitli gittigidiyor, hepsiburada gibi sitelerin api entegrasyonları detay isteyen şeyler.

Sizce ne yapmalıyım? Müşteri gözünden nasıl gözükür, rakip firmalarda alay konusu olur muyum? Yazılımcı gözünden nasıl gözükür? Sizce en mantıklısı nedir?

Teşekkürler.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.
wmaraci
reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Opencart kullanacaksaniz kendi temanizi kullaayacaksanizda kendi sisteminizi yazin yazilim alaninda ilerleyen ve musterilere yazilim destegi sunan bir firmanin kendine ait olmayan bir sistemi kullanmasi bana hep ironik geldi ve gelecektir. Yaptiginiz sistem cok kaliteli olmasa bile sizin siteminizdir bundan otesi yok. Zamanla gelistirir ve tecrube edinirsiniz.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Ecancan hocam haklısınız özellikle facebook'ta bir kaç tane görüyorum böyle kendi siteleri bile hazır html temasından oluşan firmacıkları. Belirttiğim gibi karşıyım fakat daha kaliteli hizmet için sordum bu soruyu. Ama haklısınız.. Peki kendi temamı yazsam aynı baskılara maruz kalır mıyım?
Tema çeşidini zengin tutsam seçenek bol olsa.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Tema yazmak ayri bir sey gelismis bir tema yazmak bambaska bir sey. Mevcut sistemin disinda cikip o sistemin guvenilirligi ve kendi ek sistemleriniz ile beslemek sifirdan gelismis bir amerikayi kesfetmekten iyidir. Temanin bol olmasi yerine gelismis bir urunun olmasi daha iyi placaktir benim gorusume gore.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
4-5 yılda öğrendiğim tek birşey varsa oda

Sıfırdan yazılna yazılım > hazır sistemlerden.

Ama misal blog kurucaksanız wordpress 'i kullanın sıfırdan kendinizin bir blog scripti yazmanızın pekde bi mantığı yok ama iş e ticaretse kesinlikle sıfırdan birine yazdırın derim.
Gerilim YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al