wmaraci reklam

E-Ticaret Yöneticiliği Hakkında Bilgi...

11 Mesajlar 2.096 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SonKararimPhp SonKararimPhp WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ögrencisi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 26 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

E-ticaret yöneticiliği hakkında tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Ben amatör düzeyde php bilen önlisans programcılık mezunuyum.
Daha önce çalıştığım iş yerlerinde facebook ve googleye reklam verdim. Bayramlar, özel günlerde resim atarak facebook sayfası yönettim. Seo bilgim standart nette bulunan düzeyde sıradan bir insanım.

Şimdi ben bir iş yerine E-Ticaret yöneticisi olarak iş başı yapacam. Hangi firmadan bilmiyorum bir tane eticaret sitesi almışlar. Benden istenen.

1- Rakip sitelerin analizi hangi ürünlere kampanya yapmışlar. Neyi ne kadara satıyorlar gibi ürün analizi yapmak.
2- Ufak tefek site düzenlemeleri. Siteye ürünleri yerleştirmek.
3-Facebook ve instagram sayfa yönetimi.

Bakınca gayet hoş ve kolay işler. Ama satış olmazsa bi anlamı olmuyor zannımca

Ben diyorum ki acaba sitenin yanında
gittigidiyor, sahibinden, n11,letgo gibi sitelere de mağaza açıp ürünlerimizi yerleştirsek. Orada ürün resimlerinin üzerine de site adresini vs yazsak daha çok başarılı olamaz mıyız ?

Birde sormak istediğim iş yerinin kendi kullandığı face ve instagram sayfasında ürün tanıtımı yapmak ne kadar doğru olur bunun için yeni sayfalar oluşturmalı mıyım ?

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Sondan başa doğru gideyim:)

Sosyal medya her zaman reklam açısından verimlidir.
Tabii ki doğru anlatım ve göz alıcı görseller ile.
Sayfaları mevcut ise düzenlenmeli, yok ise oluşturulmalıdır.

Gittigidiyor, n11 gibi mağazalarda hemen satış yapmak biraz zordur, müşterinin ürün alması için öncelikle hakkınızdaki yorumların olumlu olması ve fiyatlarınızın oldukça indirimli olması gerekiyor. Sizin sitenizden değil de, o mağazalardan almalarında en büyük etken önce uygun fiyat, daha sonra sıfır risk satış sistemi uyguluyor olmasıdır.

Bakınca gayet hoş, ama zor işlerdir:)

Bir tane e-ticaret sitesi almışlar;

Sayfa düzenlemesi nasıl?
Müşteriye hitap edebiliyormu?
Kampanyalar, ücretsiz kargo, vs seçenekleri var mı?
Müşteri iletişimi önemlidir, iade prosedürü varmı? gibi bir çok etkeni kendi bünyesinde barındırır bir e-ticaret sitesi.

Bunları gözden geçirdikten sonra daha rakip analizi var:)

Her ürüne ait olmak üzere rakipler ne şartlarda satış yapıyor, veya yapamıyor?

Yani hemen olmuyor bu işler:)

Niyetim göz korkutmak değil, analizleri doğru tespit edebilmeniz için sakin olmak ve zamana yayarak planlı çalışmanızı tavsiye etmektir sadece.

Başarılar dilerim, kolay gelsin.

kenanesenturk kenanesenturk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest Şuan çalışmıyorum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 23 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı olsun hocam Allah utandırmasın

Alınan sitenin altyapısı hangi yazılım
ssl varmı
Daha önce çalışma yapılmışmı rakip analizi yaptığınızda bunlarda sıralama konusunda + faktörler

Gg , n11 gibi sitelerde müşteri potansiyeli yüksek fakat keyfine ürün alıp iade edende çok .Riskli iş

Çalışacagın sitenin sektörü ve sorduğum bilgilerle ilgili net birşeyler yazarsan beyin fırtınası yapabiliriz

• Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ögrencisi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 26 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Sondan başa doğru gideyim:)

Sosyal medya her zaman reklam açısından verimlidir.
Tabii ki doğru anlatım ve göz alıcı görseller ile.
Sayfaları mevcut ise düzenlenmeli, yok ise oluşturulmalıdır.

Gittigidiyor, n11 gibi mağazalarda hemen satış yapmak biraz zordur, müşterinin ürün alması için öncelikle hakkınızdaki yorumların olumlu olması ve fiyatlarınızın oldukça indirimli olması gerekiyor. Sizin sitenizden değil de, o mağazalardan almalarında en büyük etken önce uygun fiyat, daha sonra sıfır risk satış sistemi uyguluyor olmasıdır.

Bakınca gayet hoş, ama zor işlerdir:)

Bir tane e-ticaret sitesi almışlar;

Sayfa düzenlemesi nasıl?
Müşteriye hitap edebiliyormu?
Kampanyalar, ücretsiz kargo, vs seçenekleri var mı?
Müşteri iletişimi önemlidir, iade prosedürü varmı? gibi bir çok etkeni kendi bünyesinde barındırır bir e-ticaret sitesi.

Bunları gözden geçirdikten sonra daha rakip analizi var:)

Her ürüne ait olmak üzere rakipler ne şartlarda satış yapıyor, veya yapamıyor?

Yani hemen olmuyor bu işler:)

Niyetim göz korkutmak değil, analizleri doğru tespit edebilmeniz için sakin olmak ve zamana yayarak planlı çalışmanızı tavsiye etmektir sadece.

Başarılar dilerim, kolay gelsin.

valla hocam daha önce bu pozisyon için bir çok arkadaş almışlar ama daha sonra yapamıyoruz diyerek çıkmışlar. Site henüz hazır değil yapım aşamasında. Site ile ilgili hiç bir bilgi vermedi adam. 15 günlük bir deneme sürem var o süre içinde benim yapabileceğim ürün girmek, sosyal sayfaları ve eğer kabul ederlerse gittigidiyor,n11 mağazalarını açmak olur.

Ama açıklama gayet net 15 günde benden alabilecekleri başka bişe yok. Seninde dediğin gibi zaman gerekiyor :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ögrencisi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 26 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

kenanesenturk adlı üyeden alıntı

Hayırlı olsun hocam Allah utandırmasın

Alınan sitenin altyapısı hangi yazılım
ssl varmı
Daha önce çalışma yapılmışmı rakip analizi yaptığınızda bunlarda sıralama konusunda + faktörler

Gg , n11 gibi sitelerde müşteri potansiyeli yüksek fakat keyfine ürün alıp iade edende çok .Riskli iş

Çalışacagın sitenin sektörü ve sorduğum bilgilerle ilgili net birşeyler yazarsan beyin fırtınası yapabiliriz

Hocam hiç bir bilgim yok sadece php ile kodlananan bir sistem olarak söylediler. pet eşyaları üzerine

• Üyelik 31.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 23 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam sistemin altyapısı seo uyumlu değilse yaptığın çalışmaların sonucunu kolay kolay alamazsın daha sonra kabak senin başına patlar.Biz sana okadar maas veriyoruz biriş yapamadın olayına dönebilir.

Sitenin altyapısını öğrenirsen varsa eksikleri tamamlanmalı sonra kampanyalı ürün girişleri ücretaiz kargo +ufak tefek hediye tarzında bir paket oluşturursunuz facebook dan reklam verirsiniz hem satışlar artar hemde site yavaş yavaş güçlenir
SonKararimPhp

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ögrencisi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 26 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kaynak kodları bende olacağı için seo çalışmasını ben yaparım hocam..

Bende dediğin gibi düşündüm, Güzel bir kampanya ile facebook, google ve instagram reklamı ama bunlar hep bütçe demek adam ne adar bütçe ayırdı bilmiyorum bunu konuşacağım.

İnstagramda hayvan sever sayfasının yöneticisi ile iletişime geçip reklam vermek sadece instagrama reklam vermekten daha iyi olmaz mı peki ?

bide googlede kedi maması, köpek maması vs kelimelerine reklam alsam nasıl olur ?

Birde bi e-ticaret sitesinin yıllık reklam maliyeti ortalama ne kadardır sizce ?

• Üyelik 31.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 23 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam takipçisi çok olan sosyal medya hesaplarında günde 3 kere nelirli aralıklarda verdiğin linkleri yayınlamaları bile işinizi artırır.İkinci aşama faceye reklam verirsin.Google reklamları bütçeni çok aşırı şekilde sömürür dikkat edin

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
gg . n11 ikisini bos birakma n11 ucret almiyotdu en son bildigim kadari ile komisyonu biraz kök ama komisyonu ekleyip n11 den satislaei baslatin 1 hafta satil oolmadimi goze batar :)

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Öncelikle E-ticaret yönetimi çok iyi vakit geçirmek isteyenler için fakat şöyle bir olay vardır. Sürekli olarak müşteriler ile sirkülasyon içerisinde olmaktasın. Sonra ürün eksik gittiğinde veya olmayan bir ürünün satışında direkt olarak senin üzerine gidecekler. Sen ürün eklesen bile sana söyleyecekleri neden satış olmuyor diyecekler. Bu konuda 10 yıllık bir birikim sahibiyim fakat bazı çalışanlar E-ticaret yönetimi ile ürün satışlarını karıştırıyorlar. Bu yüzden bu tür iş verenlere küfür edesim bile geliyor. Yani ben ürün satışı yapmıyorum ben sizin sitenizdeki veya diğer platform üzerindeki ürün stoklarının güncellenmesi ve stok kontrollerinin yapılmasını sağlamaktayım. Tabi iş verenler ürünlerinin SEO uyumlu olarak eklenmesini istiyor hatta bazıları da diyorki kargo yu da göndereceksin oldu olacak fatura da keselim, ürün alımını da yapalım, ürün görsellerinin resimlerini de çekelim, ürünlerin barkodlarını da yapıştıralım. Yani anlayacağınız hayırlı olsun işiniz için.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al