wmaraci reklam

Php yazılım & Opencard avantaj ve dezavantajları nelerdir?

10 Mesajlar 1.869 Okunma
wmaraci reklam

Coderz Coderz /- Her şey Güzel Olacak Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret & Grafik Tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,
E-ticaret için Php yazılım & Opencard avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Örn: Yazılım bilgimizin olmadığını düşünün. Php yazılımı yaptırdığımız kişiyi bir daha bulamayabiliriz. Doğal olarak başka bir yazılımcı ile anlaşmamız gerekir. O da kötü niyetli olup, yazılımı çoğaltma vb gibi kötü işlemler yapabilir.

Bu durumda uzun süreçte sizin tercihiniz ne olurdu?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bilgi seviyene göre ve güvenlik durumuna göre değişir. Opencard üzerinde bir açık bulunursa senin sitende etkilenecektir. Eğer kullandığın sistem çok büyük olacaksa veya kullanımı ve desteği kolay birşey istiyorsan özel yazılım öneririm. Eğer ben kendim sorunu çözmek için uğraşırım ve bütçemde çok yüksek değil dersen opencard kullanabilirsin.

• Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Çalışma mantığını biliyorum fakat hakim değilim + zamanım yok. Halen güvenilir birisini bulamadım.

saimhin saimhin Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ad author
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 43 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
opencard,joomla,wordpress gibi sistemlerin tercih edilmesinin en büyük sebebi üstün güvenlikli olması hiç bir sistem güvenli değildir..yanlız sorun ortaya çıktığı andan itibaren bu tür sistemler hemen güncelleme getiriyor..yanlız kendi hazırlayacağın yazılımda..güvenlik açığı olması büyük sorun oluşturur..sorunu gidermek için vaktinin olmadığını kendin söylüyorsun zaten..open card tavsiyem..iyi çalışmalar diliyorum..

k
wmaraci

• Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam opencart tasarımları çok kötü ve modül ekleme işlemleri için önerebileceğiniz opencart editing yapabilecek var mıdır bu konuda? saimhin

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ad author
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 43 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
opencart deneyimim yok açıkcası.. yanlız opencart yazılımın marketplace sayfasındaki ücretsiz temaları incelemenizi tavsiye ederim..

http://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension&filter_license=0&filter_category_id=1&sort=date_added

k

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

saimhin adlı üyeden alıntı

opencard,joomla,wordpress gibi sistemlerin tercih edilmesinin en büyük sebebi üstün güvenlikli olması hiç bir sistem güvenli değildir..yanlız sorun ortaya çıktığı andan itibaren bu tür sistemler hemen güncelleme getiriyor..yanlız kendi hazırlayacağın yazılımda..güvenlik açığı olması büyük sorun oluşturur..sorunu gidermek için vaktinin olmadığını kendin söylüyorsun zaten..open card tavsiyem..iyi çalışmalar diliyorum..

Güvenlik konusunda öyle dememin sebebini açıklayayım. O tür sistemleri kırmaya çalışan 100.000 kişi var ise sizin sisteminizi kırmaya çalışan 1-2 kişi olacaktır. Evet yama getirme hızları çok iyi fakat getirilen güncelleme kullandığınız bir eklentiyi veya kullandığınız temanın bir yerini bozabilir. Bu nedenle büyük bir sistemde bu tür sistemlerin kurulması karşıtıyım. Tabi ki bu konuda uzman bir ekip ile veya bir şirket ile anlaşmanız var ise kullanabilirsiniz.

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ad author
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 43 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
wp veri tabanından her gün yedekleme alırsa sorun oluşacağını düşünmüyorum açıkcası..farklı bir tema kurulumu gerçekleştirerek oluşan sorunun üstünü örtebilir diye düşünüyorum..

k

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek ad author
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 43 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

Coderz adlı üyeden alıntı

Hocam opencart tasarımları çok kötü ve modül ekleme işlemleri için önerebileceğiniz opencart editing yapabilecek var mıdır bu konuda? saimhin

opencart ile ilgili bir kaç ders bulunan siteyi de inceleyebilirsiniz. http://www.iskenderturklu.com/category/opencart

k

• Üyelik 31.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 18 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

kelebek adlı üyeden alıntı

Güvenlik konusunda öyle dememin sebebini açıklayayım. O tür sistemleri kırmaya çalışan 100.000 kişi var ise sizin sisteminizi kırmaya çalışan 1-2 kişi olacaktır. Evet yama getirme hızları çok iyi fakat getirilen güncelleme kullandığınız bir eklentiyi veya kullandığınız temanın bir yerini bozabilir. Bu nedenle büyük bir sistemde bu tür sistemlerin kurulması karşıtıyım. Tabi ki bu konuda uzman bir ekip ile veya bir şirket ile anlaşmanız var ise kullanabilirsiniz.

Eklenti vs istediğimizde özel yazılım daha pahalıya patlar sanırım. Benim için en önemli kriter seoya uygun olması (responsive dahil) ve analizi görebilme (en çok satılan ürün, nerelere tıklanılmış gibi birçok ayrıntıyı göreiblme aylık&senelik bunun analizini yapabilmek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al