wmaraci reklam

Firefox OS'li İlk Telefonlar Satışa Sunuldu!

5 Mesajlar 1.662 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)

Mozilla, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni mobil işletim sistemini kullanan ilk akıllı telefonlarını yakında piyasaya süreceğini açıkladı. Firefox OS üzerinde çalışan ilk telefonlar Deutshe ******* ve Telefonica tarafından satışa sunulacak.

Mozilla Mobil Cihaz Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Asya Operasyonları Başkanı Gong Li, hedeflerinin Firefox OS adını verdiklerini mobil işletim sistemini Android platformuna rakip olacak şekilde geliştirmek olduğunu söylemişti. Android platformunun dünya çapında 900 milyonu aşkın kullanıcısı bulunduğunu düşünürsek Firefox’un işinin oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık iki yıldır yeni mobil işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdüren şirket, Firefox OS’u kullanan ilk akıllı telefonlarını yakında kullanıcılara sunacaklarını açıkladı. Telefonica ve Deutsche *******, Firefox OS üzerinde çalışan Alcatel One Tousch Fire ve ZTE Open akıllı telefonları satan ilk operatörler olacaklar.

Telefonica, Firefox OS’lu ZTE Open akıllı telefonu 90 dolar fiyat etiketi ile yarın İspanya’da satışa sunacak. İki yıllık kontratlı fiyatının 3.10 dolar (aylık) olduğu akıllı telefon, yeni Android ve iOS akıllı telefonlarına göre oldukça ucuz olması ile dikkat çekiyor. 3.5 inç 480x320 dokunmatik ekran, 3.2 megapiksel kamera, 256MB RAM, 1GHz hızında çalışan Snapdragon işlemci, 512MB dahili hafızaya sahip olan cihazda microSD kart desteği, Bluetooth,A-GPS ve Wi-Fi özellikleri bulunuyor. ZTE Open ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Alcatel One Touch Fire ise Qualcomm işlemci kullanıyor.

Firefox’un HTML tabanlı açık kaynak kodlu mobil işletim sistemi Firefox OS’un Android’in başarısını yakalayıp yakalamayacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Kaynak: http://www.tamindir.com/firefox-oslu-ilk-telefonlar-satista_h-4321/

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Çok geç kaldı bence. Siz ne dersiniz?

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Zte'nin androidli cihazı olan Zte Black Ice ( Türkiye'de ki adıyla Turkcell MaxiPlus5 ) olan cihazın Firefox işletim sistemli modelini ürettiler ikisini karşılaştırdılar android daha akıcı ve stabil iken Firefox'un son derece yavaş ve kasılmalar olduğu görüldü.Dünya devi Google'a rakip olması imkansız.Ayrıca Android İos'un koltuğunu sallıyorken Firefox'un yükselebilmesi için görselliğe önem verip hızı arttırması lazım.Üstelik bunu yaparken fiyatı da düşük tutması lazım.Diğer türlü symbianı bile geçemez.

gundogan gundogan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
firefox çok antipatik geliyor bana :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
iOS'u ornek alirsa buyur androidi alirsa buyuyemez maalesef...

ChuckBartowsKi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al