wmaraci reklam

Optik Zoom ile Dijital Zoom Arasındaki Temel Farklar

2 Mesajlar 2.109 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Bu bölümün ilk anlatımını bu makale ile gerçekleştirmek istedim. Dijital makina seçimlerinde ürün özelliklerini incelerken kullanıcıların daima yanıldığı, firmaların daima aldattığı bu olayı sizlere bir açıklamak istedim.

Optik Zoom Nedir?
Makinanın mercekleri kullanılarak gerçek anlamda yakınlaştırmadır. Kalite bozulmadan yakınlaştırma işlemi ancak Optik Zoom ile gerçekleşir.

Dijital Zoom Nedir?
Burada ki mantık çekilen fotoğrafı yakınlaştırıp kaydetmektir sadece. Zoom denilen olay yok burada. Gerçek bir yakınlaştırma alamazsınız, çektiğiniz fotoğrafları ancak yakınlaştırıp kaydedersiniz. Makina çekimi yaparken dijital zoom ile yakınlaştırdığınız zaman aslında yakınlaştırmış olmuyorsunuz.

Kısacası bir dijital makina alırken Optik Zoom özelliğinin olmasına, en az 4-5x zoom yapabilme özelliğine dikkat edin. Dijital Zoom hiçbir işinize yaramayacaktır. Dijital Zoom kullanıp resmin kalitesine etki etmektense normal çekip PhotoShop ile yakınlaştırmanız çok daha kaliteli kılar fotoğrafı görsel olarak.

Önerdiğim belli bir marka yok ancak FujiFilmin 2012 öncesi makinalarını pek tavsiye etmiyorum.
canatasever JpnTr26

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
güzel konu olmuş devamını bekliyoruz hayırlı olsun :)
Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al