wmaraci reklam

2500 TL'ye kadar DSLR tavsiye eder misiniz?

14 Mesajlar 3.411 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

serdar01 serdar01 Akıl+Bilim+Eğitim Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 323 / 116
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
Konu başlığında belirttiğim gibi en fazla 2500 TL civarında DSLR fotoğraf makinesi tavsiye eder misiniz?
Biraz araştırma yaptım.Digic 4,digic 5, crop,af noktası gibi kavramlar geçiyor bazı makinelerin özelliklerinde..Batarya kullanım ömrü, harici mikrofon veya flash girişi gibi özellikler..
Başlangıç seviyesinde kullanıcı olacağım. Ama alacağım makinenin ilerde üst seviyede olmasa bile kullanmak istiyorum.
Bu konuda tavsiyede bulunur musunuz?
Teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

ekndsgn ekndsgn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** P**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Canon 700D öneririrm giriş seviyesi için.

Crop sensörde kaç mm açı ile çekim yapıyorsanız onun 1.6 ile çarpılmış halini görürsünüz. Örneğin 18mm'de çektiğiniz bir fotoğraf crop sensöre göre 27mm ile çekilmiş olur. full frame yani tam kare makinelerde ise böyle bir olay yok. Kaç mm ile çektiyseniz sonuç da aynıdır.

serdar01

kişi bu mesajı beğendi.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Ahmet bu işin ustasıdır, yapacağı önerileri dikkate alabilirsin.
Ahmet serdar01

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Hayatım boyunca 2 milyondan fazla fotoğraf çekmiş biri olarak işi özetleyeyim;

2.500 TL'lik d90'la da aynı fotoğrafı çektim, 10,000 TL üzerinde ki DX serileriyle de aynı fotoğrafı çektim. Ben makinaya çok fazla takılan bir insan değilimdir, bana göre hepsi üç aşağı beş yukarı aynı sonucu verir ama kullanacağım objektif çok önemlidir.

Sana tavsiyem pratik ve hızlı kullanım açısından eğer bulabiliyorsan bir şekilde Nikon D90 al, ama seçeceğin objektif önemli olsun. Sana sonucu verecek gerçek değer objektiftir, makina sadece bileşenlerdir. Giriş seviyesi makineleri senin sürekli güncel ayar yapmanı zorlayacağı için d90 alıp en azından orta seviye bir makine ile kısayolları hızlı ayar değiştirebilme imkanım olur. Giriş seviyesi makinelerini bu yüzden hiçbir şekilde önermiyorum. Bir ayar yapabilmek için illa o menüye girmek zorunda kalmak insanı çileden çıkartıyor.

Objektif olarak çok fazla bir bütçeye sahip olmadığın için 50mm almanı öneriyorum. Kadraj oturtmak için sürekli senin hareket etmen gerekecek ama sonuçları tatmin edici olacaktır. d90'larda dahili af motoru olduğu için af motoruna sahip özellikli lens almana gerek yok, aralarında 700-800 TL'lik bir fark vardı en son baktığımda. Kullanmayacağın bir özellik için ekstra 700 - 800 TL ödemek çok mantıksız olur.

Eğer bir gün bu işe yüksek para harcamak istersen 85mm 1.2 diyafram açıklığına sahip objektif almanı öneririm.

Son olarak Canon mu Nikon mu dersen ben her zaman Nikon taraftarıyım. Canon ile çektiğim fotoğraflar gerçeğe yakın renkler olduğu için çoğu zaman müşterilerimi memnun etmemiştir. Nikon ile çektiğim fotoğraflar biraz daha canlı renk sonuçları verdiği için müşteriye telefondan farklı ve büyüleyici izlenimi doğurmuştur. Zaten fotoğrafı ticaret amacıyla kullanan insanların bir çoğuda bu nedenle Nikon'u tercih etmektedir.
Okanisik serdar01 yb79

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Akla en çok yatan canon 700d tartışmasız. bende düşünüyorum fakat takıldığım tek nokta videolarda max 29 fps desteklemesi biliyorsunuz günümüzde 60 fps oldukça yaygınlaştı. ama böyle bir takıntı yoksa bence tek seçenek canon 700 d
serdar01

kişi bu mesajı beğendi.

MhlsAK MhlsAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fotoğrafçılık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız 1 hafta önce Hayyam çarşısından sıfır Canon 750D ve ikinci el(çok temiz) Canon 18 135mm lens aldım. Toplamda 2900 TL'ye mal etmiş oldum ve şuan çok memnunum. Eğer bütçeyi ufak daha zorlarsanız sizi birkaç yere de yönlendirebilirim.

Muhlis Akkoca Photography
www.muhlisakkoca.com

murro murro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 145 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Ben geçen ay canon 77d ve 50mm 1.8 stm lens aldım. Performans açısından iyi bir ikili oldular. İkisi 3700 e geldi bana 9 taksit. 2. El çok daha uygun fiyata bulabilirsin diye düşünüyorum.

burakcansrn burakcansrn OSMANLI TORUNU Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 36 / 93
  • Ticaret 9, (%78)
Canon EOS 1100D 75-300mm ve 18-55 mm lens var. HDMl, Jack vs. girişleri bulunmaktadır. Uygun fiyata satabilirim. Bütün ayarları tamamen yapılı bir şekilde. Bataryası 1 hafta dayanabiliyor. Bütün herşeyi orjinal ve faturalı şekildedir. İlgilenirseniz detaylı bilgileri pm ile konuşabiliriz.

justorcun justorcun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Vektorel Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 73 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
d90 düsünürseniz sahibindende ilan numarası #516208886 olan makinemi inceleyebilirsiniz.

omrumdely omrumdely Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1466
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 11, (%100)

burakcansrn adlı üyeden alıntı

Canon EOS 1100D 75-300mm ve 18-55 mm lens var. HDMl, Jack vs. girişleri bulunmaktadır. Uygun fiyata satabilirim. Bütün ayarları tamamen yapılı bir şekilde. Bataryası 1 hafta dayanabiliyor. Bütün herşeyi orjinal ve faturalı şekildedir. İlgilenirseniz detaylı bilgileri pm ile konuşabiliriz.

fiyat nedir hocam.

:)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al