wmaraci reklam

Fotoğraf Bilgisi ve Fotoğrafçılık bilgili kişiler

26 Mesajlar 6.315 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Seckin Seckin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)
Merhaba arkadaşlar , bu aralar fotoğraf çekimlerine merak sardım kendime bir profesyonel fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum bu konuda bilgisi olan arkadşalar yardımcı olabilirmi Nikon düşünüyorum genellikle Bütçe fln öğrenci bütçesi :rolleyes:

wmaraci
reklam

Jiber Jiber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 13 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Net fiyat / model bilgim olmamasa bile ortalama 1000tl civarında profesyonel makinalar.

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konu hakkında pek bilgim yok fakat bende çok istiyorum prof. bir fotoğraf makinası şimdi sizin içinde bir araştırdım. Acemiler için en ideal Nikon D80 ve Canon 450D modelleriymiş. Fotokritik sitesinde de top10 listesinde ilk sırada D80 modeli yer alıyor. Ama bence sen bir fotoğrafçı ile görüşsen bu konuyu daha iyi olur sanki :) Ayrıca D80 güzel makinaymış..

• Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)

Jiber adlı üyeden alıntı

Net fiyat / model bilgim olmamasa bile ortalama 1000tl civarında profesyonel makinalar.

Ben bir tanıdığıma sormuştum 300TL Bi fiyat vermişti tabi tam boyutunu göstermedi ama 2.el fln almayı düşünüyorum yardımcı olduğunuz için teşekkürler

PSiKoMaNYaH adlı üyeden alıntı

Bu konu hakkında pek bilgim yok fakat bende çok istiyorum prof. bir fotoğraf makinası şimdi sizin içinde bir araştırdım. Acemiler için en ideal Nikon D80 ve Canon 450D modelleriymiş. Fotokritik sitesinde de top10 listesinde ilk sırada D80 modeli yer alıyor. Ama bence sen bir fotoğrafçı ile görüşsen bu konuyu daha iyi olur sanki :) Ayrıca D80 güzel makinaymış..

Evet abimin fotoğrafçı arkadaşına sormuştum Dediğim gibi 300 tl bi fiyat verdi ama boyutunu ve modelini bilmiyorum d80 arkadaşımda var gayet güzel bir makine ama sıfırlar biraz pahalı olduğu için 2. el almayı düşünüyorum.İlginiz için teşekkürler

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Seçkin, fotoğrafçılığa başlarken ilk olarak D90, 450D gibi profesyonel fotoğraf makineleri ile başlarsan işe tam olarak odaklanamazsın. İlk olarak 150-200 Tl'lik bir fotoğraf makinesi ile başla. Bu fotoğraf makinesi ile kadrajlarını ve eksiklerini görürsün. Zaten bir yere geldiğin zamn o makinenin sana yetmeyeceğini anlarsın. Bunla beraber gider bir tane profesyonel makine alırsın. Şuan bir fotoğraf makinen olmadan sadece merakla başladığın için küçük makineyle başla. Kadrajlar nasıl ayarlanır?, Fazla ışık için ne yapmamalıyım? gibi soruları o makine ile çözersin. Bu fotoğraflarınıda internetteki profesyonel fotoğraflarla karşılaştırdığın zaman kendi eksikliklerinide görebilirsin. Bunlara ayrı olarak internette bir çok fotoğrafları araştır ve gör. Kadrajları test et, ışıklara dikkat et, zoomlara bak. Bu konularda kendini geliştir.

• Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)

TechnicMan adlı üyeden alıntı

Seçkin, fotoğrafçılığa başlarken ilk olarak D90, 450D gibi profesyonel fotoğraf makineleri ile başlarsan işe tam olarak odaklanamazsın. İlk olarak 150-200 Tl'lik bir fotoğraf makinesi ile başla. Bu fotoğraf makinesi ile kadrajlarını ve eksiklerini görürsün. Zaten bir yere geldiğin zamn o makinenin sana yetmeyeceğini anlarsın. Bunla beraber gider bir tane profesyonel makine alırsın. Şuan bir fotoğraf makinen olmadan sadece merakla başladığın için küçük makineyle başla. Kadrajlar nasıl ayarlanır?, Fazla ışık için ne yapmamalıyım? gibi soruları o makine ile çözersin. Bu fotoğraflarınıda internetteki profesyonel fotoğraflarla karşılaştırdığın zaman kendi eksikliklerinide görebilirsin. Bunlara ayrı olarak internette bir çok fotoğrafları araştır ve gör. Kadrajları test et, ışıklara dikkat et, zoomlara bak. Bu konularda kendini geliştir.

Yukarıda dediğim gibi abimin arkadaşı 300tl lik bir makine önerdi.Dediklerinde haklısın ben fotoğrafçılık terimlerini bile daha bilmiyorum kadraj vs. onları öğrenip kendimi geliştiririm ama bu işi hobi olarak yapıcağım için büyük bir fotoğraf albümüm olacağına inanıyorum ilgin ve alakan için teşekkürler.
Berk

kişi bu mesajı beğendi.

Ozzkan Ozzkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 12 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar düştüğüm hataya düşmeyin fotoğrafçılığa yeni başlıyorum dslr-like makina yani yarı prof makina) almayın.Direk Canon 600D gibi modeller ile başlamanızı öneriyorum.Ben 1100TL ye Nikon P100 almıştım geçen sene şimdi 600 TL istiyorum dönüp bakan yok :(

mertsaluvan mertsaluvan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 29 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
İki ay önce detaylı bi araştırma yapıp kız arkadaşıma Nikon d3100 aldık. Daha önce hiç slr makine tecrübesi olmamasına rağmen hiç zorlanmadı. İşini fazlasıyla görüyor makine. Sana tavsiyem hangi makineyi alacağına karar verdikten sonra sahibinden, gittigidiyor tarzı sitelerden ilanları kovala. Biz 18-55 lensi ile beraber 1200 liraya aldık. 3 haftalık ürün, batarya poşetini bile biz açtık. Faturası vs. her şeyi tam. Elden alırken bi Teknosa çalışanına da kontrol ettirdim. Adam almış, lensi ile uyum sağlamadığı için satmak zorunda kalmış. Bunun gibi örnekler çok. Bazı kişiler ise indirimleri kovalıyor. 1600 liralık ürün 1250 liraya düşmüş, gidip alıyor ticaret için. 1-2 hafta sonra indirim bitiyor 1350-1400 liradan açıyor ilanını. Yok ben sıfır alacağım dersen fotografium.com'dan almanı tavsiye ederim.

• Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)
Technicmanın dediği gibi makineye ben çok büyük bir rakam şuanlık vermek istemiyorum lensini vs. bunları daha bilmezken profesyonel yada fiyatı yüksek bir makine almak hata olmazmı sizce?

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Bana göre hata olur. Kendin yeni olduğunu sölüyorsun bu dahada hatalı bir hareket olur. Biraz kendini geliştirdikten sonra D3100 gibi makinelere geçersin. Çünkü artık şuan makineyi alıpta sadece hava atmak için çekim yapanlar var. Mert hocam lafım sana değil yanlış anlama. Sen onlardan olma, en iyisi ol. Güzel fotoğraflar çek ki bir anın olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al