wmaraci reklam

Dolar Uçuyor Ne Yapmak Lazım #borsacılarburaya

18 Mesajlar 2.733 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ademgao ademgao ademgao.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 119 / 120
  • Ticaret 19, (%95)
Öncelikle para işlerinden anlayanlar güzel ve kötü yorumlarını eksik etmezseler seviniriz. Dolar 3,49 civarı şuanda yıl sonuna kadar 3,55 - 3,60 civarlarını görür mü görmez ? Bu işi bilenler ne öneriyor dolara yatırım mı yapmalı yoksa euro falan dahamı karlı çıkarır bizi.

Psd2css işleri için pm atınız.
wmaraci
reklam

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Yakın zaman da dolara yatırım yapmayı düşünüyordum güzel konu olmuş, geleceğe dair yorumlar neler acaba

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Kısa vadede dolara yatırım yapılabilir bana göre. FED fazi arttırırsa küresel bölgede bulunan dolar ABD içerisinde birikmeye başlayacaktır. Zaten Trump'ın da bu yönde açıklaması vardı.

Dolar için belirlenen tüm üst eşikler aşılmış durumunda. Merkez bankasının Müdahelesine rağmen Dolar bu gün 3.5050'yi gördü.

Büyük bir ekonomik kriz bizi bekliyor. Ancak her krizde bir fırsat vardır sözünü hatırlatıp, bireysel olarak kazançlı çıkılacak yönde işlemler yapılabilir.

Borsacı değilim, Sorgulayan bir insanım.
ademgao

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

ademgao ademgao ademgao.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 119 / 120
  • Ticaret 19, (%95)
İşi bilenlerden yorumları bekliyoruz bakalım. Umarım herkesin kazanacağı bir konu olur.

Psd2css işleri için pm atınız.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Ocak ayında düşüşe geçmesi muhtemeldir. Ocak ayına kadar risk alabilirsiniz ama değeceğini sanmıyorum. Kazanma treni kaçtı bence.

Eğer yatırım miktarı 50k altı ise.

Ersumer Ersumer songemi.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Arkadaşlar favlayın ve bir kenara koyun. Ay sonunda yine hatırlatırsınız bana. Aralık ayı sonu tahminim, 3.70 - 4.00 TL arasını bulacaktır dolar. 2017 yılı içinde de 4.80 - 5.00 arasını bulur. 2017 maalesef ülkemiz adına ekonomik açıdan çok sıkıntılı geçecek görünüyor. Dolardaki bu yükselişi mevcut şartlarda durdurmak yazık ki imkansız. Bir de şahsi düşüncem, doları bankada tutmak da oldukça riskli. Olası bir kriz durumunda devlet ilk olarak döviz rezervlerine el koyar. Paranızı geri alırsınız ama 1 sene sonra pul olarak alabilirsiniz.

Herkesin kendi tercihidir lakin ben 2 sene önce arkadaşlarıma 2016 Kasım-Aralık aylarında dolar 4.00 TL civarını bulacaktır deyince gülenler de olmuştu, parasını dolara yatıran da. Şimdi parasını dolara yatıranlar teşekkür ediyorlar. Bozalım mı dediklerinde ise daha bekleyin diyorum. Uluslararası para piyasalarını, ekonomik gelişmeleri ve ekonomi uzmanlarını çok yakından takip ediyorum. 4.00 TL'yi çok rahat geçecektir ...
hakanakin ademgao SonYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

kadir55 kadir55 1kitap.net Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
kredi değerlendirme şirketleri tl için 3,65-70 tahminlerinde bulunuyorlardı ki bu tahmine bir şey kalmadı dolar hem kısa vadede hem uzun vadede yatırımcısına büyük kârlar bırakacaktır.

Kişisel bloğum ~ Hayatımdan sayfalar
https://1kitap.net

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
psikolojik sınır 3,50yi geçti 3,59 oldu bile. gerisi gelir heralde... yatırım tavsiyesi değildir.

ozergul.net/com

blueblood blueblood Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci.
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 70 / 90
  • Ticaret 11, (%100)
bence hiç dolar almayın.

zaten yükselme sebebi insanların daha çok yükselecek diye aldıgından yükseliyor.

suan herkes aldı. satın bi bakalım nasıl düsecek tekrar zarar eden cok olacak

özellikle cumhurbaskanın söyleminden sonra eminim cogu vatandas bozduracak dolar piyasaya karısacak ve degeri düsecek.

arz talep meselesi hersey.

suan arz artacak ve talep azalacak bundan dolayı düsecek önerim uzak durun.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

blueblood adlı üyeden alıntı

bence hiç dolar almayın.

zaten yükselme sebebi insanların daha çok yükselecek diye aldıgından yükseliyor.

suan herkes aldı. satın bi bakalım nasıl düsecek tekrar zarar eden cok olacak

özellikle cumhurbaskanın söyleminden sonra eminim cogu vatandas bozduracak dolar piyasaya karısacak ve degeri düsecek.

arz talep meselesi hersey.

suan arz artacak ve talep azalacak bundan dolayı düsecek önerim uzak durun.

50 sefer dolar alan yaya kalir denildi ve her seferinde bu soze guvenenler perisan oldu. Bu saatten sonra kimse dolar molar bozdurmaz, ayrica sadece alim satim ile kurda bu kadar buyuk oynamalar olmaz, durumun sebebi ekonominin kotuye gidisi, artan riskler dusen uretim artan maliyetler vs. Halk istedigi kadar satsin, dolar borcu olan sirketler dolar satin almaya mecburlar, ureticiler dolar almaya mecburlar, yani halkin satacagi dolar devede kulak kaliyor, ustelik satin bozdurun aciklamalari da insanlari korkuttu bir kere, bu saatten sonra hic bir sey fayda etmez.

Dolar 1,80-1,90 iken de sizin gibi daha ne kadar artabilir diyordu insanlar, 3.59'u gordu. Soyle bakin sizin bir kac yatiriminiz var ve onlarla kazandiginiz 5 milyon dolariniz var, su ortamda yine yatirim mi yaparsiniz yoksa piyasanin durulmasini mi beklersiniz ? Akli basinda herkes su ortamda beklemeyi yahut guvenli sorunsuz istikrarli ulkelerde yatirimi degerlendiriyor. Yine akli evvel bir iki kisi cikip siyasi falan diyecek ama hukuk islemiyor yarin sabah hangi sirkete el koyulacak kim tutuklanacak belli degil, duzenden ziyade kaos ortami hakim ve bu ortamda ekonominin duzelmesi liranin degerlenmesi imkansiz, bunu denedikce daha da kotuya gidecek isler.

Bir suru sirket kuculmeye gidiyor, isci cikariyor, yeni yatirim yok, yabanci sermaye de parasini kurtaran kacip yeni guvenli limanlar ariyor, yani liranin degerlenmesi icin hic bir sebep yok. Bence ulke politikalarini komple degistirene iceride istikrar saglanana kadar da boyle surecek bu, yillardir takip ettigim ve tum ongoruleri cikan ekonomistler de ayni seyleri soyluyor.

Belki olagan ustu beklenmedik tedbirler alinir ve kurda degisim saglanir fakat bunun uzun vadede tutmasina imkan mumkunat yok.

Yatirim tavsiyesi falan degil ben boyle yorumluyorum, ben olsam maasimi bile doviz yapar ihtiyacim kadar bozdururdum, 90'li yillardakinden de daha kotu bir ortam var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al