wmaraci reklam

Hukukçu yada bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

26 Mesajlar 3.456 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sosyalmdyakurdu sosyalmdyakurdu Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Bir konuşmada bir tartışmada sesli telefonda 'ben istesem seni şuan aldıririm' lafı ile hakaret davası açabilir miyim?

wmaraci
reklam

bahtiyarcicek07 bahtiyarcicek07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ekonometrist
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 9 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Nasıl ıspatlıcan telefonda ses kaydı almak yasak

viarequal viarequal via RequaL Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sanat Tarihçisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 245 / 118
  • Ticaret 10, (%100)
Ses kaydına gerek yok , döküman olarak *******ünikasyon şirketinden çıktı alabilirsin diye biliyorum hocam .

www.sinanusta.com.tr

• Üyelik 14.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Bu kelime sözler tehdit içeriyor mu? Bana bu lazım sadece arkadaşlar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

atlas14 atlas14 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cep Telefon Teknik Servis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 64 / 136
  • Ticaret 11, (%100)
ses kaydını bazı savcılar delil niteliğinde kabul ederken bazıları ise suc olarak görüyor bilginiz olsun
operatörler sizin ses kaydınızı yapmazlar örneğin o arkadaşınız için tehtit etti telefonda beni diye dava açarsınız savcılıkta telefonlarınızı dinleme kararı aldırırsa o zaman görüşmeleriniz yasal olarak kayıt altına alınır talep eden makam ile paylaşılır.
savcılık kısmı her zaman uzun sürüyor örnek dolandırıldım 2011 yılında telefon diye farklı bir şey gönderdiler şikayet ettim 2016 yılında dava açıldı yıl oldu 2019 ben davalara gidiyorum her dava bir baska bahara atıyor zaten savcıda arama kararı çıkarttı kişi hakkında ne gelen var ne giden zaten yakalansada bir şey olmazmış ben telefon gönderdim kişi iftira atıyor yada kargo firmasındaki art niyetli kişiler tarafından yapılmış olma ihtimali var dediği an dahi olay biter dava düşermiş size tavsiyem o arkadaşınız ile görüşmeyi kesin yeni bir numara alın ve birbirinizi gereksiz tahrik etmeyin
(KAFANIZADA TAKMAYIN BU SENİ İSTESEM ALDIRIRIM DİYEN KİŞİLERİN NESİLLERİ TÜKENELİ ÇOK OLDU KİMMİŞ Kİ KİMİ ALDIRACAKMIŞ =))

• Üyelik 14.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Olay şu şekilde bu arkadaş siteme üye oldu 100₺ yatırımına dedim 1 Türk takipçi 2.5₺ den 1 ay sağlayacağım ve olduğu sürece data dedim tamam dedi anlaştık kullandı . Sonra bana yazıp durdu yok kullanamıyorum artık atmıyor zaten falan dedim zaten belirli maksimum atma sayısı var dedim. Ve sen zaten biliyorsun 2. Para yatırıman dedim neyse sütünden geçmiyor dedim tamam 21 günüm var o zaman dedi tamam dedim o ara siteyi devrettim arkadaşa o kişiyi bildirdim tamam dedi indirim sağlarım o kişiye. Sonra 3 hafta sonra çocuk siteyi bana geri sattı ve o bayandan da rahatsız olduğunu söyledi bana da zirtbirt yazıyor arıyor dedi neyse 2 gün sonra beni aradı nişanlısı ile konuştuk oda yanında gece idi. Dedi benim hala 3 hafta devam edecek mi yok o kişi ile anlaşamadık sistemi kullanamadim falan bende dedim tamam sil o arkadaşı kafandan site bende 21 günün devam ediyor dedim . Sonra dedim hepsini sildim bakiye bitene kadar hepsi 2.5₺ size dedim istediğiniz data olduğu sürece yabancı Türk sonra bunu bahane Edip bağırmaya başladı Türk varken neden yabancı alayım vsss bende dedim öneri bu sadece istediğini alablrsin sürede yok sonra dedim iade yapalım yok 100₺ isterim ama kullanmışsınız bir miktarını dedim. banane dedi. Bakiye ne ise onu gönderirim dedim sonra yok para istemiyorum ben Türk takipçi istiyorum diyor yazışmalar var yahu yazışmalar olsun ben zaten lafimdayim aynı şeyi söylüyorum dedim. Bağırmaya devam tabi bu arada WhatsApp dan arıyorlar ara çoğunlukla gece nişanlısıyla beraber . Yoksa seni mahkemeye veririm yok Türk takipçi istiyorum yahu var sistemde kullan eee tam atmıyor bende bunu bir yerden çekiyorum zaten bunu defalarca anlattım ve ilk defa kullanmıyorsun sistemi dedim. Yok sen görürsün nişanlısına diyor ki abine şöyle ya yeter ne uğraşıyoruz bununla dedi bende 3 seçenek var dedim para iade ve sınırsız tüm paket 2.5₺ yada gidin şikayet edin dedim . Yeter 2 aydır hor görüp ters konuşmadan sıkıldık peygamber sabrı var bende de ilk defa bu huyunu öğrendim bu arada :) neyse dedim sizin herşey tamam dedikçe siz daha üste çıkmaya çalışıyorsunuz yeter dedim neyse bugünde yazmış yarın hesaplarına baktiracagiz vergi levhana falan sonra sesli konuştuk neymiş dayısı cumhuriyet bassavcisiymis tabi WhatsApp dan arıyor . Dün birde şunu diyor ben sistesem seni şuan aldıririm' zaten dedi bu lafı zoruma gitti bende dedim beni kimse aldiramaz sen alttan aldıkça saygılı demek yerine beni korkak görüyorsunuz dedim olay bu hile ile sayfa kasıp milleti yanıltan sayfanın peki vergi levhası var mı benim site 2 aydır var ve 1.5 ay bende kaldi dedim devrettim yoksa gerçekten cikartacaktim burada verdiğim sözü tutmadim diye sozde beni şikayet edecek bugünde yazmış banka hesaplarına yarın baktirip emniyete bildirecegim diyor :) çocukla konuştum devredip geri aldığım çocuk sırf o kız yüzünden bana satmış :)

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Emin değilim ama "seni istesem şuan aldırırım" bir eylemi yapabileceğini düşündüğünü ifade eder. Ama "seni şuan aldırırım" eyleme girebilir. Tehdit olarak sayılabilir mi bilmiyorum.

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Sizin görüşmeden önce görüşmelerimiz ses kaydı altındadır uyarısından sonra ses kaydı yapabilirsiniz. Ses kaydı yoksa savcılığa gidip beni tehdit etti geçmiş kayıtlara bakılsın meselesi mesele olarak kalabilir çünkü savcı kanıt ister. İş ciddiyse tarafın kanıt sunabileceğini söyleyebilir.

O cümlenin öncesindeki ve sonrasındaki cümleler baz alınarak tehdit olup olmadığı ortaya çıkar ancak bu tür olaylarda genellikle uzlaşma kararı verildiğini gördüm. Savcı çağırır zanlıyı

Efendim o anlık hatamdı kusura bakmasın beyfendi söz ve hareketlerime dikkat edeceğim tarzı bir açıklaması ve efendi görünmesi bile yetebilir.

Not: Bunların hepsi bir öngörü savcı çağırıp tehdit etmiş diyerek mahkeme de verebilir ben muhtemel örnek verdim.

İyi çalışmalar

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.

• Üyelik 14.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam beni o şikayet edecek istesem seni aldıririm'i osoyledi yazışmalar var dedi bende salak gibi sildim yazsmalari gerçi göstersin ben ne dediğimi biliyorum bana söz verdin ve ben kullanamıyorum diyor bunu şikayet edecek :) yani dolandırma küfür tehdit yok benim tarafımdan tam tersi o bağırdı laf saydı snaki gören der bunun parasını almışım sisteme bakiyesi ne eklememisim:) benim anlamadığım ne diyecek savcıya şimdi de şunu çıkarmış vergi levhana var mı hesaplarına baktiracagim bende dedim sen Instagram'da evden ürün satıyorsun hatta kumaş alıp yapıyor satıyorsun senin vergi levhan var mı dedim susuyor :) telefondan mi ararlar eve mi gelir polis o şikayet ettiğinde

EmineT EmineT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 196 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Sana SMS gelir yada ararlar savcıya çağırırken

Siber suçlarla alakalı yaşadığınız problemleri PM atabilirsiniz.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al