wmaraci reklam

Mimari proje.

12 Mesajlar 1.769 Okunma
wmaraci reklam

viarequal viarequal via RequaL Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sanat Tarihçisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 245 / 118
  • Ticaret 10, (%100)
Basit bir çizim istiyorsanız , bi arkadaşıma yönlendirebilirim , uygun yollu yapmaya çalışır isterseniz hocam.

www.sinanusta.com.tr
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar, ben 3 yıldır güçlendirme ve kentsel dönüşüm işi yapan bir proje firmasında çalışıyordum (geçen ay istifa ettim). İnşat teknikeriyim.
Bu zamana kadar kendi binasına çürük diyen görmedim hiç. Genelde de herkesin söylediği şey "matkap bile delmiyo, matkabın ucu kırıldı, bu bina çok sağlam" gibisinden kendini avutmalar. Bu şekilde nice binanın beton değeri c8-c10 civarında çıkmıştır.
Siz de kendinizce alt kat kolonları sağlam demişsiniz ama neye göre? Yaptığınız şey yanlıştan ziyade 'çok yanlış' bile olabilir o bina için.

Zemin kata yük binmesin diye üst kata kolon yapmazsanız üst katın döşemesini (tavanını) ne taşıyacak? Az bir yükten bahsetmiyoruz burada. En azından dikey hatıl yapmanız lazım her ne kadar sağlıklı olmasa da. Ayrıca o duvarlar yükleri doğru yere iletecek mi? Çünkü yarın bir gün ikinci katı eşyalarla doldurmak bir yana dursun, dama da eşya depolayacaksınız kesin. Böyle tehlikeli ve kısa süreli şeyler yapmak yerine bir müendisle anlaşıp en azından uygun bir fiyata ömürlük bir iş yapın ki şu inşaat firmaları da açlıktan sürünmesin, siz de evin altında kalmayın.
halilturhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al