wmaraci reklam

22 dolara Adsense [Güncelleme]

4 Mesajlar 803 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

erelbi erelbi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek linux sistem yöneticisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar öncelikle
Ben sıradan bir linux sistem yöneticisiyim. Bu site ve siteler sayesinde adsense ile tanıştım ve başvurmaya karar verdim. Bu kararı vermeden önce .org uzantılı bir sitem ve 25 özgün ender yazım bulunuyordu ve google sıralamam iyiydi. Tabi bunu özgün resimlerle ve Türkiye az bulunan yazılara bağlıyorum. Bu siteyi yanlışlıkla database'i silmem ile yerle yeksan oldu. Sitenin çok önceden alınmış bir yedeği mevcuttu fakat site ekonomik bir hosting e sahip oluşu ve I/O değerleri benim canımı sıkmaktaydı. Siteden ve yazılarımdan vazgeçtim ve bir tane orange pi zero ( demo kart) satın aldım. Bu kartı aslında denemelerin için kullanacak denemeleri web sitemde yayınlayacaktım. Deneylerimi insanların kullanımına açmak için bir tane 1 dolara .site uzantılı domain satın aldım. Kart 15 dolar ve kargosu 6 dolar olmak üzere
toplam 21 dolar tuttu.
Eski web sitesini yanlışlıkla silmem ve artık uğraşmak istememem sonucunda elimdeki kart atıl duruma düşmüştü.
Sonra aklıma bir fikir geldi... Neden bu demo kart'a bir wordpress yükleyip hosting olarak kullanmıyorum ki ? . Bu fikir beni heycanlandırdı ve hemen demo karta armbian server kurdum , onu sırasıyla Apache, php ve mysql izledi. Local ağda wordpress i çalıştırdıktan sonra hemen domain i karta bağladım bunun için dnsexit.com u kullanarak public ip adresimi 3 dakikada bir düzenli olarak alan adıma yönlendirmeye başladım. Bunu siteden indireceğiniz basit bir python kodu sağlıyor.
Evet artık herşey hazırdı ama ne yapacaktım ki evdeki internet ile çalışan bir demo kart ile...
Bu arada demo kartın sadece 512 MB RAM ve 16 GB ROM u mevcut. Canım sıkıldıkça siteye yazı girdim. 15 yazı olduğunda başvuru yaptım.
Bu kısma gelmeden önce sizlerden öğrendiğim bilgileri tekrar etmekte fayda var:
+Hakkında kısmı
+Çerez ve Gizlilik Politikası
+Arama butonu
+ Mobil için AMP
+İletişim Sayfası

Eklentiler

Accelerated Mobile Pages

Ad Inserter

AMP Theme Framework

Contact Form 7

GDPR Cookie Consent

HREFLANG Tags Lite

Page Links To

UpdraftPlus - Backup/Restore

WP Fastest Cache (Türkçe)

Yoast SEO

Evet gelelim sonuca kabul olmadı. 15 yazı ile kabul olmadı çok normal. Çünkü siteye sadece ben giriyorum :) . Ama siteye 2 yazı daha ekledim ve toplam yazı 17 ulaşınca bir defada arkadaşın telefonundan google üzerinden giriş yapınca google kabul etti. Şimdi evden yayın yaptığım ve yıllık 10 lira elektrik harcayan bir demo kart var. Beklentim yok benim için aynı zamanda kendisi bir ftp sunucu.

Bitmedi

Malum sistem yöneticisi olunca elektrik ve ataklara karşı bir kaç koruma yapayım dedim. Monit kurdum ve apache ve mysql i izlemeye aldım iki sunucudan biri off olursa sistem bana mail atıyor ve 60 saniye sonra restart komutu çalıştırıyor . Çalışma sağlanırsa tekrar bilgilendirme maili atıyor. DDOS ataklar için iptables a uzunca bi kural girmiştim ama siteyi aşırı yavaşlattı saolsun ***** 2 MBit hız sağlıyor. Demo kartı hem rj45 hem wi fi ile bağladım . Wifi ile ftp den dosya çekiyorum diğer taraf yayına devam ediyor. Anlatacaklarım bu kadar ben öğrenmek için yaptım ve öğrendim sizlere ve diğer sitedeki insanlara çok teşekkür ediyorum benim için güzel bir uğraş oldu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Tekrardan Merhaba

AdSense hikayemiz böyle yarım kalmayacak nasip olursa. En güzeli sizlerle paylaşmak yoksa neyleyim javascript'i neyleyim google tag'ı bana sizi gerek sizi...

Adsense reklam yerleştirmesi için Ad Inserter kullanıyorum. Aslında kullanamıyorum, öğrenmeye çalışıyorum o kendi otomatik atıyor şimdilik. AMP tarafını hallettim gibi, text olarak giriyorum o tarafa, bir başına bir sonuna ekledim. Paragraf arası girmedim. Peki nedir Durum?

Hemen Paylaşıyorum...

Durum şimdilik böyle devamı gelirse paylaşırım. Yani nasip olursa devamı gelir, çok da kafaya takmamak lazım.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tekrar tekrar merhaba

Siteyle fazla ilgilenmiyorum ama site günde 10-20 tık alıyor kazanç şu şekilde ilerliyor.

olcaytd berkaycatak theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
vay be

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Ot mu içiyorsun diyeceğim kızacaksin normal bir kafa değil bu. Okurken bi milyon oldum 😁

erelbi erelbi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek linux sistem yöneticisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
hocam imla hatalarım çoktur, kusura bakmayın paylaşmak istedim. Affınıza sığınıyorum :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al