wmaraci reklam

AdMob Tıklama Oranım Düşük - Önerilerinizi Bekliyorum

4 Mesajlar 706 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dolar43 dolar43 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Bir mobil uygulamam var. Uygulamanın amacı üniversite sınavına hazırlık. Günlük ortalama 90-100 bin giriş oluyor ( tekil 20-25k). Haliyle reklam gösterim sayım da fena değil. Fakat Tıklama Oranım çok düşük. %0.50 civarlarında geziyor. Bu konuda ise acemiyim.

Kitlemin cinsiyet oranını, yaş oranını ve amaçlarını biliyorum. AdMob'da baktığım zaman onlarca kategoriden reklam geliyor. Bu kategorileri sınırlasam kitlemin verilerine uygun olanları açık bıraksam sizce Tıklanma Oranı artar mı? Daha önceden tecrübesi olan var mı?

wmaraci
reklam

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba dolar43 hocam.

Kitlenin analizini yapmissiniz ve uygulamanin konusuda belli. Sadece o alana reklam veren kaynaklari ekleyin diğerlerini engelleyin. Ayrica bayan ağırlık fazla ise onlara yönelik reklamları aktif edin.. Çünkü insalar aradığı konuya çözüm getirebilecek reklamlara tikliyorlar. Ayrica Turkiyedeki şu algı var ; Reklama tiklarsam para kazanır. Ooo uygulamasi 100 bin indirilmiş kim bilir ne kadar kazanıyordur gibi gibi..
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

legolasanti legolasanti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** C**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 8 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
uygulamanız nedir ve kazancınız nedir

dolar43 dolar43 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Xdaapps adlı üyeden alıntı

Merhaba dolar43 hocam.

Kitlenin analizini yapmissiniz ve uygulamanin konusuda belli. Sadece o alana reklam veren kaynaklari ekleyin diğerlerini engelleyin. Ayrica bayan ağırlık fazla ise onlara yönelik reklamları aktif edin.. Çünkü insalar aradığı konuya çözüm getirebilecek reklamlara tikliyorlar. Ayrica Turkiyedeki şu algı var ; Reklama tiklarsam para kazanır. Ooo uygulamasi 100 bin indirilmiş kim bilir ne kadar kazanıyordur gibi gibi..

Engelledim artış yerine gelirde düşüş oldu. Fakat şunu anladım;

Uygulamamızda sürekli tik tok denen uygulamanın reklamı dönüyor. Youtube girdiğim zamanda bu uygulamanın reklamı düşüyor önüme. Kullanıcılar bu uygulamanın reklamın çok sıkılmış haliyle tıklamıyorlar. Tıklanmayıncada haliyle bize bir kazanç sağlamıyor. Böylece reklam parası google'da kalıyor ve uygulamayı insanların beyinlerine kazımış oluyorlar. Uygulama engellemeden engelledim bu reklamı sonucu merak ediyorum.
68136

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al