wmaraci reklam

Adsense alma rehberi

13 Mesajlar 1.443 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gakgos gakgos Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşalr bir çok konu açılıyor bu konuda ve çoğu kişi halen alamamakta. Bende sizler için adsense alma konusunda bir içerik yazdım detaylıca ve kendim nasıl aldım bunu anlattım...

Sitesi olan bir çok kişinin en çok sorun yaşadığı konulardan biriside adsense alma konusundur. Bu makalemizde sizlere adsense alma rehberi adı altında adsense nasıl alınır? Adsense alma taktikleri ve sitemize nasıl adsense aldık bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikli olarak adsense almak o kadar da zor bir işlem değildir. Her şeyi yaptım ama yinede adsense alamıyorum dediklerinizi duyar gibiyim… Evet her şeyi yapmış olabilirsiniz, adsense program politikaları ve istenilen her şeyi yaptınız ama yinede almıyorsanız eğer mutlaka gözden kaçırdığınız bir şey vardır. Şimdi gelelim adsense bizden neler istiyor onları size anlatmaya çalışayım;

1- İçerik sayısı

Adsenseye başvuru yapmak için öncelikle sitenizde en az 30 makale olması şart. Dediğim gibi en az 30 makale olması gerekiyor. Bu konuda kesin bir sayı söylemek zor 20 makale ile alanda var 300 makale ile alanda var. Burada önemli olan makalenizin kalitesidir. Kullanıcıların o makalede ne kadar çok vakit geçirdiği, içeriğin kalitesi ve en önemlisi özgün olmasıdır.

Şimdi size kısaca bir örnek ile anlatayım; sitenizde 600 yada 700 makale var kullanıcı konulara bakıp hemen çıkıyor ise bu siteye adsense onay vermez. Çünkü adsensenin asıl amacı kullanıcıyı bir makalede uzun tutan siteleri dikkate almaktır. Ayrıca bu içeriklerin özgün olması gerektiğini söylememe gerek yok çünkü bu olmazsa olmaz kurallardan birisidir.

Bir diğer önemli konu ise kelime sayısıdır. Bu konuda bir çok söylenti mevcuttur ancak siz yinede 300 kelimenin altında makale girmemeye özen gösteriniz.

2- İletişim / Hakkında /Künye / Gizlilik Politikası

En önemli noktalardan biriside burasıdır. Sitenizde mutlaka sizinle iletişim kurulacak bir bölümün olması olmazsa olmazlardan birisidir. Siteniz hakkında ve yaptığı içerik hakkında mutlaka bilgi vermeniz gerekiyor. Mutlaka mail adresleri olsun hakkımda kısmında. Adsense başvuru sürecinde adsense ekibinin ilk girdiği yerler iletişim, hakkında ve gizlilik politikası kısmıdır. Gizlilik politikası bölümünde de adsense şartları hakkında da bilgi verirseniz daha iyi olur. Bu konuda örnek bir site istiyorsanız eğer sitemizin künye, iletişim, hakkında ve gizlilik politikası bölümüne bakabilirsiniz.

3- Tasarım

Bir diğer nokta ise sitenizin tasarımı yani kullanmış olduğunuz temalar. Adsense nasıl alınır konusunda siz en önemli bir diğer konu tasarım hakkında bilgi vereceğim. Tasarım konusunda oldukça titiz olan adsense ekibi, kullanıcıların gözünü yormayan, ana sayfa ve kategori bakımından zengin görünen, kullanıcı bir konuyu okuyup bitirdikten sonra diğer biri konuya rahat geçebilen ve kullanıcıyı aldatıcı içerikler içermeyen tasarımlara daha çok önem vermektedir. Bu konuda çok eleştiri mevcuttur. Bir çok kişi ben şu kadar çok para verdim şu temayı aldım şu tasarımı yaptırdım gibi… Bu konuda da örnek istiyorsanız eğer sitemizi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Adsense başvuru süreci
Adsense alma rehberi konumuzda yukarıda bahsetmiş olduğumuz konulara dikkat edip uyguladıktan sonra şimdide adsense başvuru süreci konusuna geçelim. Adsenseye başvuru yaparken gmail adresinizde adınızın ve soyadınızın olması gerekiyor. Adseneye başvuru yaparken de google chrome tarayıcısından asla giriş yapmayınız. Mozilladan giriş yapıp adsense başvurusuna başlayınız. Başvuru esnasında bütün bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde giriniz.

Başvuru yapmadan önce sitenizde farklı şirketlerin reklamları ve banner gibi reklamlar kesinlikle olmamasına dikkat ediniz. Başvuruyu yaptıktan sonra sitenize her gün düzenli olarak özgün içerik giriniz ve bu içeriklerin sayısının hemen hemen aynı olmasına özen gösteriniz. Örnek verecek olursak bugün 5 girdiniz yarında 5 içerik giriniz diğer gün 6 içerik giriniz bir diğer gün tekrar 5 içerik giriniz. Bu şekilde devam ediniz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra size cevap geldiğinde eğer olumsuz bir cevap gelirse reklam kodlarını silmeden tekrar başvurunuzu yapınız ve hitinizi sosyal medya aracılığı ile arttırmaya gayret ediniz. Bu red cevapları 2-3 kez gelse dahi hemen pes etmeyiniz sürekli reklam kodlarını silmeden başvurunuzu tekrar gönderiniz.

Makalenin başında da dediğimiz gibi kendi sitemize nasıl aldık bunu da anlatacağız ancak fark ettiyseniz eğer bu söylediklerimizin hepsini yapıp sitemizi adsenseye onaylatmış bulunuyoruz.

Adsense sizden zor bir şey istemiyor kaliteli içerik kaliteli tasarım ve hit… Konu hakkında sorusu olan ve kafasına bir şey takılan olursa konu altına yorum yapabilir.

Kaynak : https://www.hazarmedya.com/adsense-alma-rehberi/
selimcayir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)
2'yi atlamışsınız :D

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
ProSeller düzelttim hocam :) Atlamadım dalgınlıktan öyle yazmışım :D :D

tolgahan571 tolgahan571 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 104 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
güzel bir konu 😀

https://sosyalloca.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ibrahimylmz ibrahimylmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 24 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Copyright varmı hocam dagıtayim ben bunu

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

teşekkürler hocam :)
tolgahan571

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)

ibrahimylmz adlı üyeden alıntı

Copyright varmı hocam dagıtayim ben bunu

hocam 1 saat önce kendim yazdım bunu:) kaynak belirttiğiniz taktirde sorun yok :)

selimcayir selimcayir bilgirehberi.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vatman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 13, (%100)
Ben de Adsense Alma Rehberi adında bir rehber hazırladım :) Teşvikiniz için teşekkür ederim :)

• Üyelik 04.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 6 / 195
  • Ticaret 0, (%0)
selimcayir rica ederim :D
selimcayir

kişi bu mesajı beğendi.

SoonSelanikli SoonSelanikli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Taşeron işçi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 18 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
2 gün önce orjinal siteden okumuştum :D yazarı burda görüncede sevindim başarılar :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al