wmaraci reklam

Adsense için ltd şirket kursam ?

16 Mesajlar 2.121 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

Primer adlı üyeden alıntı

Ya anlamıyorum abi daha önceden olan ve buna uygun kanun, kural olmayan birşey için nasıl yaptırım uygulayıp sorumlu tutuyorlar? Çok anlamsız geliyor, vergi almak istiyorsan bundan sonra al yani öncesini falan kurcalayarak insanları neden zor duruma sokuyorlar. İnsanlar o zaman vergi mükellefi olmadığı için buna uygun bir kanun ya da devletin takibi olmadığı için ona uygun planlarını yaparak hayatlarını geçirdiler şuanda gelir elde etmeyip asgari ücret ile geçinen bir bireyin geçmişte yapmış olduğu işler için neden sorumlu tutuyorsun.

Dipnot: Vergi alınmasına karşı değilim, sadece geçmişten sorumlu tutmalarına anlam veremiyorum.

Geçmişteki kazançlarınız belirli bir limitin üzerindeyse ya da düzenli olarak gelir elde ediyorsanız zaten gelir vergisi vermekle yükümlüsünüz. Bunun için firma sahibi olmanız gerekmiyor. Limiti geçtiğiniz halde vergisini vermiyorsanız zaten otomatik olarak vergi kaçırmış oluyorsunuz.

Sarp35 adlı üyeden alıntı

Evet uyarı gelenler olduğu için zaten bu konuyu açtım da şirket kurunca da geçmiş yönelik vergi çıkacaksa kurduğumuza pişman olmayalım.

Sarp35 adlı üyeden alıntı

Teşekkürler yani burdan şunu çıkarmalı miyim; şirket kurunca geçmişte kazanilanlarin vergisi gecikme faiziyle kesin olarak istenir?

Geçmişteki kazançlarınız yeni açacağınız şirkete geleceğini sanmıyor. Gelirse, gelir vergisi ödemediğiniz için şahsınız adına gelir diye düşünüyorum. Bununla ilgili muhasebeciyle görüşürseniz daha sağlıklı bilgi verecektir.

Gelir seviyeniz nedir bilmiyorum ama adsense için LTD açmak pek mantıklı değil. Eğer çok açmak istiyorsanız şahış firması açın derim. Açması kapatması daha kolay. LTD nin vergi oranları dışında pek bir avantajı yok gibi. Onu da zaten muhasebe ücreti, defter parası farklarını kattığınızda pekte bir avantajı kalmıyor. Ama dediğim gibi muhasebeciyle görüşürseniz daha sağlıklı olur.
Sarp35

kişi bu mesajı beğendi.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
reklam

Primer Primer WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 31.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 16 / 60
  • Ticaret 8, (%100)

eka7a adlı üyeden alıntı

Geçmişteki kazançlarınız belirli bir limitin üzerindeyse ya da düzenli olarak gelir elde ediyorsanız zaten gelir vergisi vermekle yükümlüsünüz. Bunun için firma sahibi olmanız gerekmiyor. Limiti geçtiğiniz halde vergisini vermiyorsanız zaten otomatik olarak vergi kaçırmış oluyorsunuz.

Geçmişteki kazançlarınız yeni açacağınız şirkete geleceğini sanmıyor. Gelirse, gelir vergisi ödemediğiniz için şahsınız adına gelir diye düşünüyorum. Bununla ilgili muhasebeciyle görüşürseniz daha sağlıklı bilgi verecektir.

Gelir seviyeniz nedir bilmiyorum ama adsense için LTD açmak pek mantıklı değil. Eğer çok açmak istiyorsanız şahış firması açın derim. Açması kapatması daha kolay. LTD nin vergi oranları dışında pek bir avantajı yok gibi. Onu da zaten muhasebe ücreti, defter parası farklarını kattığınızda pekte bir avantajı kalmıyor. Ama dediğim gibi muhasebeciyle görüşürseniz daha sağlıklı olur.

Bir tartışma ortamına dönsün istemiyorum. Fakat devletimiz zamanında gerekli takibi ve kontrölünü yapmama nedeni nedir? Ben çok şükür vergilerimi vermekteyim. Daha önceden de mükellef olup vergi vermemişliğim bulunmamakta. Ben sadece böyle bir anda denetime gidilerek eskiden yapmamış oldukları görevler dahilinde bulunan işlemleri de cezai yaptırıma tutmalarını etik bulmuyorum.

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)

Primer adlı üyeden alıntı

Bir tartışma ortamına dönsün istemiyorum. Fakat devletimiz zamanında gerekli takibi ve kontrölünü yapmama nedeni nedir? Ben çok şükür vergilerimi vermekteyim. Daha önceden de mükellef olup vergi vermemişliğim bulunmamakta. Ben sadece böyle bir anda denetime gidilerek eskiden yapmamış oldukları görevler dahilinde bulunan işlemleri de cezai yaptırıma tutmalarını etik bulmuyorum.

Tartışacağımız bir durum yok sadece bilgi paylaştım. Size vergi kaçırıyorsunuz da demiyorum ancak durum bu, ne benim ne sizin ne de başkasının dedikleri bu durumu değiştirmiyor.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Sonradan cikarilan bir vergi yok arkadaşlar gelir vergisi kanununun hükümleri açık. Türkiye de yerlesik olan kisilerin Türkiye ve yurtdışından elde ettiği gelirler gelir vergisine tabidir. Her yeni duruma bu da vergiye dahil denilmez. Vergiden istisna olan gelirler vardir. Bunlar hariç denir.

Konu sahibi arkadaş için ise yeni kurduğu şirket üzerinden kurumlar vergisi öder. Geçmişteki kazanclari ile ilgili bir tespit olursa o tutarlar gelir vergisi olarak alinir.
Sarp35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Gelir eğer düzenliyse miktar pek farketmiyor, vergi vermek zorundasınız. Yasalar böyle diyor.

Eğer yılda 20bin üzeri kazanıyorsanız bir şahıs şirketi açıp vergi vermeye başlamanızı tavsiye ederim.

Geliriniz 20bin altında ve düzensizse açmanıze pek gerek yok. Zaten açarsanız kazandığınız bütün para muhasebe ve vergiye gider, elinize bir şey kalmaz.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Sanal alemde siteme makale girip, sanal alemde gezenleri bilgilendirdiğim için vergi kaçakçısıyım.

Vurun la beni...

Kimse demiyor ki bu adam memlekete para kazandırıyor yurt dışından doları buraya getiriyor. Ödül vereceklerine cezalandırıyorlar.
iguanabey ibrahim2784

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al