wmaraci reklam

Adsense Neden Türkiye'de Az Veriyor?

25 Mesajlar 2.596 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Forumda sürekli bu konu hakkında sikayetlere rastlıyorum. Adsense yayıncısı falanda değilim fakat bu konu beni kendine çok çekiyor. Sorunun kaynağına inemedigim için cevabına ulaşamıyorum çünkü tam olarak buna sebebiyet veren nedir bilmiyorum. Neden yurtdışı temelli bir site adsense den tık başı 4 liralara kadar alabiliyorken aynı alanda yayın yapan yerli bir sitenin durumu neden vasat? Aranızda yerli sitesinden para kazanabilen var mı adsense yoluyla gerçekten?

wmaraci
reklam

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
Reklam verenler yüzünden oluyor en basit hali ile bu şekilde anlatayım.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam bunun sorumlusu Adsense değil reklamveren kullanıcılardır.Belirledikleri bütçenin belirli bir kısmı Google tarafından kesilirken,kalan tutar kullanıcılara (Adsense yayıncılarına) aktarılıyor.Doğal olarak piyasa şartları,şahıs veya şirket reklam bütçeleri az tutarlı reklam verince ortaya böyle rakamlar çıkabiliyor maalesef. Tamamen reklamveren bütçesi ile alakalı bu durum
BayAnil

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
CivanDemir AdSense'nin bu durum ile ilgisi yok ki. Tamamen reklam veren kişiler ile alakalı. Sen tutar da tık başına en az ''kuruşu'' verirsen, yayıncı kazanamaz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Ya o zaman google'ın bu konuya el atıp bu zimbirtiya bi sınırlama koyması gerekiyor. Daha çok herkesin kazanabileceği cinsten bir yolda strateji yürütmesi gerekiyor. Bu sekilde sadece reklamveren kazanıyor olmaz ki böyle. Bu kadar kolay olmamalı yani. Bunun hakkında neden birlik olunup bi kampanya başlatmaya sesini duyarmaya çalışmıyor kimse? Adamın günlük hiti 10k kazandığı para 5 lira. Gibi gibi sacma sapan şeyler
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

bekca544 bekca544 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman büyük, sansasyonel bir ayaklanma gerekiyor. Yayıncılar bana göre belli bir süre adsense reklamlarını kaldırması lazım ki reklam verenler ayaklarını denk almalı, yanlış mı düşünüyorum. Kazanmayan adam reklamı sitede tutmanın alemi olduğunu düşünmüyorum

selanikli6611 selanikli6611 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 0 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense mevlana gibi davranıp ne verirsen ver gel demiyecek ücret sınırı koyacak,tık başı1 kuruşu gördüm bir bilsem engellicem zaten de,ya da yayıncıyla payalaşacak ücret aralığını sen bu aralıkta bu reklamı yayın yapmak istermisin diyecek böyle olunca yayıncılar arası rekabet oluşunca ister istemez ücretler yükselicek

tourismturkeytr.blogspot.com

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Alt sınır koymadıktan sonra google hiçbir şey değişmez. Hep çakallık peşinde koşan bir millet olduğumuz için tbmlerin artmasını beklemeyin.
aliveli

kişi bu mesajı beğendi.

kemboo kemboo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek gıda mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ş**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 194 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bir kere adsanse ücret öderken söz konusu reklamın reklam gelirinin bedeli ne ise bunun %48 ini seninle paylaşıyor. (rakam en son böyleydi yanlışsam düzeltin). Yani o reklam orda bir kere gösterilmesi için reklam sahibi 1 lira ödüyorsa 0.48 lirası yayıncıya geliyor. Bu birinci ve temel sebep. İkinci sebep ise. yurt dışında bgbm 1 dolar olsa biz onu tr sayfasında 3.9 tl olarak görüyoruz :D. mesela adsanse yerine partner ile çalışırsanız bütün ödemeler dolar üstünden ilerliyor. (youtube da). Benim bildiğim bu google bilerek bize az vermiyor yani.

Doğru olması gereken yol hiç bir zaman düz değildir!

gaste gaste webibo.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Bilişim uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** O**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 114 / 346
  • Ticaret 4, (%100)
AdSense Türkiye'de az vermiyor. Çoğu hata hit bolluğu olan sektörlerde iş yapmayı tercih ediyor. Örneğin yemek sitesi hiti bol ancak hangi beyin taze fasulye yemeği kelimesi için 1 TL ile reklama çıkar? Kimse çıkmaz. Haber sitesi içinse kimse, Adana'da olan bir olay için kim 1-2 TL reklam tıklama ücreti ile reklam verir.? Hangi firma Hamileye zararlı yiyecekler için 2 TL tıklama ücreti ile reklama çıkar?

Sorun seçim yanlışlığı;

Banka faizi, nakliye ihtiyacı, krediler, günlük kiralık evler, fiyat listeleri, kampanyalar, satın alma ürünleri gibi sektörlere girin bakın TBM o zaman size 1-2 TL altına veriyor mu vermiyor mu?

Bu örnekleri kendinizce çoğaltabilirsiniz.

Yok imza falan
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al