wmaraci reklam

Adsense yardım

6 Mesajlar 850 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

selfhukuk selfhukuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek emekli
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba benim yaklaşık 1 yıldır yayında olan bir web sitem var ve defalarca adsense başvurmama rağmen hesabımı bir türlü onaylatamadım. Bu konuda bana yardım edenlere tavsiyede bulunanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Adsenseden gelen cevap ise şu şekilde oluyor hep
Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.

Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.

Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir

wmaraci
reklam

• Üyelik 18.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek emekli
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
yardımcı olanlara teşekkürler

ozianna ozianna Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 43 / K
  • Meslek emlak
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Millet bu işi bilmiyo anlaşılan ama ben çok iyi çözdüm. 23 Nisan 2017 de başlattığım site nasıl olduysa 4-5 ay sonra alanında o anahtar kelimelerle arayınca Türkiye birincisi olarak çıkıyor. Google Amca benim sitemi baya sevdi yani :-D Bu siteyle bağlantılı 7 proje daha var aklımda. Önce ayda 30 lira kazandırıyodu sonra 70 sonra 100 gittikçe de çıkıyor ama ben sanırım ayda 1000 lirayı site başına göreceğim. Google dan para kazanılmaz Türkçe siteden kazanılmaz diyenlerle aynı fikirde değilim.

Bu işin bir sırrı var: Bilgi açlığı olan bir sektör bulacaksınız ve yazdıklarınız o alanda yazılan yazıların en iyisi olacak. Benim sitemin alanında 2nci sırada yer alan sitede 2 paragraf yazı var sayfada ama insanlar daha bol bilgi istiyolar. Google da artık yazarlık yeteneği olan bol bilgi sunan insanlarla çalışmak istiyo. Yani şu var herkes tembel bir zihniyetle 2 günde bir site hazırlamış tak onu yayınlamış bekliyor ki köşeyi döneyim. Hayır efendim yok öyle bişey o model artık işe yaramıyor. Annemin bir arkadaşının oğlu Google dan 3 ev aldı o kadar para kazandı ki ama bu işler daha yeni çıkmışken o alan artık keşfedildi önüne gelen site yaptı. Herkes kısa kestirme 2 paragraf yazıyla site yapabilir önemli olan güzel içerik kaliteli içerik sunmak sayfalarca yazı yazmak. Böyle yapanı Google hemen üste atıyo.

Ben bir site yapıyorum sanırım 3-4 sene boyunca her akşam oturup yazı yazmamı gerektirecek bir site bu. Yani 2 günde nasıl köşeyi dönsem demeden yapıyorum. Bir de zamane gençliği direk para odaklı düşünüyor. Parayı bir yana at kendine sor: Ben insanlığa ne veriyorum? Öyle yazılar yazmalısın ki farklı olacak insanların ihtiyacı olacak o bilgiye.

Senin yaptığın siteyi belli ki sevmemişler. Her akşam oturup bilgisayar başında uzun ve güzel yazılar yazan bir insan 4 sene boyunca içerik oluştursun bu içerikleri de google a eklesin bence bu sistemden köşe bile dönülür.
bekirbulut Kuvan

kişi bu mesajı beğendi.

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
ozianna Çekirdek ve kolamı aldım, yazınızı okuyorum. Şaka bir yana, gerçekten söylediklerinize harfi harfine katılıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

turkungucu turkungucu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci/Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 9 / 21
  • Ticaret 14, (%100)
size edebileceğim tavsiyeler;

sitede iki tane bizimle irtibat kurun ve iletişim sayfası var. onu sadece iletişim sayfasına düşürüp kategori bölümünün en sağ kısmına koyabilirsiniz. (hakkımızdanın bulunduğu kısma yani)
Gizlilik politikası bölümünü kategori bölümüne koymak yerine footer(en alt) bölüme yerleştirebilirsiniz.
Sitede en çok hangi konuyla ilgili makale yazdıysanız misal borçlar hukuku ve yargıtay onlarla ilgili ayrı kategori açıp kategoriler bölümündeki anasayfa kısmının sağına 2 ayrı kategori olarak koyabilirsiniz.
o kategorilere girince Mevzuat bölümünde olduğu gibi sadece yazı değil en az 20şer adet resimli görselli başlığı olan yazı koymanızı tavsiye ediyorum. kategorilerde fazla içerik olmasına özen göstermenizi de tavsiye ederim.
gözüme çarpanlar bunlar.
selfhukuk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek emekli
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** Y**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
çok teşekkür ederim şimdi düzeltiyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al