wmaraci reklam

Gelir iyileştirmesi için sitelerimde neler yapabilirim?

9 Mesajlar 1.061 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gyrfalcon Gyrfalcon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba,

WM Aracı forumlarında ziyaretçi olarak çok sık dolaşsam bile artık katkı sağlama ve fikir alışverişlerinde bulunma vaktinin geldiğini anladım. Belki ilk mesajım bir yardım talebi olacak ama umarım anlayışla karşılarsınız.

Yaklaşık 4-5 yıldır AdSense hesabım mevcut. Aktif olarak AdSense hesabımı 2 farklı blog adresimde kullanmaktayım ama bir türlü gelir konusunda verim alamadığımı düşünmekteyim. Site adreslerini doğrudan paylaşmak istemiyorum, reklam veya bağlantı elde etme gibi düşünülmesin. Dilerseniz özel mesaj ile gönderebilirim.

Aşağıda iki farklı siteye ait 14 günlük -bu ay- bazı verileri paylaştım. Zaten az çok AdSense yapılandırma ve iyileştirme çalışmalarından anlıyorsanız belki bir sıkıntı olduğunu fark edebilirsiniz. Her iki sitede de reklam yerleşimleri aynı şekildedir ve toplam 4 esnek reklam birimi kullanılmaktadır.

01 Mayıs-14 Mayıs 2017

Site #1

• Kategori: Kişisel Blog, Kitaplar, Okuma Alışkanlığı

• Tahmini Kazanç: 45 TL

• Sayfa Görüntülenmeleri: 23K

• Gösterimler: 70K

• Tıklamalar: 396

• Sayfa TO: %1,66

• Gösterim TO: %0,56

• TBM: 0,12

• Sayfa BGBG: 1,92

• Gösterim BGBG: 0,65

Site #2

• Kategori: Mobil Oyun, Clash Royale

• Tahmini Kazanç: 44 TL

• Sayfa Görüntülenmeleri: 95K

• Gösterimler: 229K

• Tıklamalar: 333

• Sayfa TO: %0,35

• Gösterim TO: %0,15

• TBM: 0,13

• Sayfa BGBG: 0,47

• Gösterim BGBG: 0,19

25 Mayıs-24 Haziran 2017

Site 1

• Tahmini Kazanç: 114 TL

• Sayfa Görüntülemeleri: 58K

• Gösterimler: 180K

• Tıklamalar: 780

• Sayfa TO: %1,34

• Gösterim TO: %0,44

• TBM: 0,15

• Sayfa BGBG: 1,95

• Gösterim BGBG: 0,63

Site 2

• Tahmini Kazanç: 199 TL

• Sayfa Görüntülemeleri: 420K

• Gösterimler: 920K

• Tıklamalar: 1200

• Sayfa TO: %0,29

• Gösterim TO: %0,13

• TBM: 0,16

• Sayfa BGBG: 0,47

• Gösterim BGBG: 0,22

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın. Yeteri kadar bilgi paylaşabilmek için elimden geleni yaptım. Sormak istediğiniz bir şeyler varsa sorabilirsiniz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

AlicanAkdogan AlicanAkdogan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mobile Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba oyun kategorisinde reklam kazançları çok düşük zaten bende flash oyun sitesi günlük 80 tıklamaya 8-9 TL ama diğer kredi sitesinde hit daha düşük olmasına rağmen 10 tıklamada aynı ücrete ulaşıyor. Reklam yerleşiminde esnek yerine 336x280 koyarsanız daha kazançlı reklamlar çıkmaktadır. Site adlarını pm atarsanız. Daha detaylı inceleme yapabilirim.

Bol kazançlar.. :)

Onlinee Onlinee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 24 / 36
  • Ticaret 9, (%100)
Site 1 normal sayılır, Site 2 de reklam yerleşimini gözden geçirebilirsiniz..

• Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
AlicanAkdogan cevap için teşekkürler. Site adreslerini özel mesaj yoluyla gönderdim. Siteler yoğun olarak mobil ziyaretçi aldıklarından 336x280 reklam kullanamıyorum maalesef ama önerilerinizi dinlemeye hazırım.

Onlinee cevap için teşekkürler. Önerilerin varsa site adreslerini özel mesajla gönderebilirim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Noiser Noiser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek şöför
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 31 / 20
  • Ticaret 0, (%0)

AlicanAkdogan adlı üyeden alıntı

merhaba oyun kategorisinde reklam kazançları çok düşük zaten bende flash oyun sitesi günlük 80 tıklamaya 8-9 TL ama diğer kredi sitesinde hit daha düşük olmasına rağmen 10 tıklamada aynı ücrete ulaşıyor. Reklam yerleşiminde esnek yerine 336x280 koyarsanız daha kazançlı reklamlar çıkmaktadır. Site adlarını pm atarsanız. Daha detaylı inceleme yapabilirim.

Bol kazançlar.. :)

oyun katagorisinde bişey düşük diye duydunuz o şekilde yürütüyorsunuz.Malesef Forex dışında her katagori düşük ama tıklama başına maliyette katagorilerde en yüksek gelen online oyunlardır.Ve bunun maliyetleri bak tbm ye site 2 daha cok vermiş 1 den tbm de pek farkı yok ama yinede fazla tbm si bunu arttırabilir ama kelimeleri oyun yerine online oyun tag ları kullanırsa çıkar. Oyun tbm si 0.10 dur online oyun 1.25 tir tbm başına oyun katagorilerinde sadece sayfa bgbg si düşüktür.Yani youtubede bas bas bağırıyorlar oyun katagorileri düşük diye ama bgbg düşüktür tbm hepsine göre iyidir.

Onun için bgbg başına gösterim istiyorsan eğer turizim kelimelerini kullancan tıklama istiyosan oyun yerine online oyun ile forexi kullanıcaksın.Ama çok büyük kazanma ve maliyetler istiyosan kullanıcıların googleden kelimeye göre gelmesi gerekir aksi taktirde kazanamassın madem okadar kastın siteni daha fazla geliştirmeye devam et bu daha hiç bişey meraketme bi bakmıssın (en) lerin arasına girmissin.Tıklattırmaya yönelik reklam yerleri koy oyun sitesinde ve kelimeleri google planner den seçerek tek tek özen göstererek yap.

www.gofretoyun.net & WBTurkiye.com

• Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Noiser cevap için teşekkür ederim. Farklı sektörlerde yer almayı daha önce denedim ama hep bir yere kadar gidiyor ama oyun alanında bilgi sahibi olduğum için daha rahat yazabiliyorum ve içerik üretebiliyorum.

Söz konusu adres için arama yapılabilen hemen hemen her terim için sitenin ilk sırada olduğunu ifade edebilirim. Sadece birkaç arama sorgusu kaldı. Onlarda da üst sıralara çıkabileceğim yakın bir süre içerisinde. Ziyaretçilerin neredeyse %90'ı Google üzerinden gelmekte zaten ama bir yerde bir şeyler eksik sanırım ve ben o eksiği giderme çabasındayım.

Noiser Noiser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek şöför
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 31 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
hayır herşey yerinde bence tek eksik kullandıgın kelimeleri düzgün kullanman gerekiyor mesela bankacılık oyununda diyelim oyun sitesinde oyun oynanan sayfaya yerleştirdiğin reklamda forex yada bankacılık ile alakalı bir reklamın cıkmasını istiyorsan bankacılık üzerine anahtar kelime kullanıcaksın.

oranlar doğru ama kelime planlayıcısına gir oyun anahtar kelimesi ile online oyun anahtar kelimesi arasındaki dağ gibi farka bak. onun için bir milyon aranan kelimenin yanına 1 aranan kelime koyucaksınki 50 kazanıyorsan 500 kazanıcaksın zamanla.

en değerli kelimeleri koyman gerekir ve o kelimeleri adsense örümceklerine göstermen için biraz çaba sarfetmen gerekiyor.

Mesela forex oyunu içinde forex oldugu için günlük gelirin 15 tl artacaktır.

umarım demek istediğimi anlamıssındır.Oyun kelimesinden vaz geçme ama online oyunu ihmal etme yanınada bir çerez olarak forexi koy belki googleden binde bir sitene gelir tek tık basına 30 tl ye varan ücret alırsın. Tek cıkar yolunda kelime planlayıcısı ve kelimeleri özenli seçmen.

www.gofretoyun.net & WBTurkiye.com

• Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Noiser demek istediğini anladım ama onu bu oyunda yapabilmem pek mümkün değil. Çünkü yan konu olabilecek ideal bir konu bulunmuyor. Yine de şansımı zorlarım. Çok teşekkürler yardımın için.

• Üyelik 14.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 4 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese tekrardan merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce bu konuyu açmıştım ve sağ olsunlar birçok arkadaş yardımcı olmaya çalışmıştı. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşların önerisiyle her iki siteye de masaüstü görünümde logo yanı, mobil görünümde logo altı olacak şekilde "yatay" reklamlar ekledim. Sonuç olarak istatistiksel anlamda son 30 gün baz alındığında şu durumda oldu.

Site 1

[*]Tahmini Kazanç: 114 TL
    [*]Sayfa Görüntülemeleri: 58K
    [*]Gösterimler: 180K
    [*]Tıklamalar: 780
    [*]Sayfa TO: %1,34
    [*]Gösterim TO: %0,44
    [*]TBM: 0,15
    [*]Sayfa BGBG: 1,95
    [*]Gösterim BGBG: 0,63

Site 2

[*]Tahmini Kazanç: 199 TL
    [*]Sayfa Görüntülemeleri: 420K
    [*]Gösterimler: 920K
    [*]Tıklamalar: 1200
    [*]Sayfa TO: %0,29
    [*]Gösterim TO: %0,13
    [*]TBM: 0,16
    [*]Sayfa BGBG: 0,47
    [*]Gösterim BGBG: 0,22

Emeği geçen ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Yeni önerilere her zaman açığım, varsa fikir vermek isteyen site adreslerini mesaj atabilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al