wmaraci reklam

Google Reklamlarda Saçmalamaya mı Başladı ?

6 Mesajlar 623 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Kendi sitem de olmak üzere birçok sitenin reklamında farklı ülkelerin reklamlarını görüyorum . Hiç alakam olmayan milletlerin, devletlerin reklamlarını Türk sitelerinde görür oldum . Son zamanlarda da ayrı bir TBM düşüşü de söz konusu . Sizce de bir sıkıntı yok mu ?

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiyedeki bir çok reklam veren Google dan umudunu kesti ve geri dönüşü çok daha iyi olan sosyal platfırmlarda reklamlara yatırım yaptı. Yapmayada devam ediyor. Böyle giderse Türkiye'de Google adsensenin ve adwordsun sonu iyiye gitmiyor. Artık profesyonel ve büyük firmalar daha çok sosyal mecraları kullanıyor. Adwords e reklam verenlerde kendi halinde firmalar olunca doğal olarak adsense kazançlarıda düşüyor.
Peki google ne yapıyor?
daha çok partner firma bulmaya çallışıyor ve daha çok reklam almaya çabalıyor fakat gel gör ki bu partner firmaların aldıkları reklamlarında büyük kısmı çöp, spam ve antin kuntin şeyler. Doğal olarak adwords un kalitesi her geçengün düşüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir çok reklam sağlayıcıyı engelledim çünki getirileride, reklamlarıda sıfır. En iyi geliri getirmesi beklenen teknoloji reklamları inanın benim raporlarıma göre din kategorisinden bile daha az getiri sağlıyor yüzde olarak bakıldığında.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam o tarz reklamlar VPN veya benzeri uygulamalardan kaynaklanıyor. Daha önce kullandıysanız bu tarz reklam görmeniz normal.
Lions

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam o tarz reklamlar VPN veya benzeri uygulamalardan kaynaklanıyor. Daha önce kullandıysanız bu tarz reklam görmeniz normal.

Mobilden vpn kullanmışımdır belki birkaç ay önce ama bayadır kullanmıyorum hele hele de pcde
Ama her ikisinde de karşıma çıkıyor . Diğer uygulamalardan kaynaklı ise doğrudur

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Türkiyedeki bir çok reklam veren Google dan umudunu kesti ve geri dönüşü çok daha iyi olan sosyal platfırmlarda reklamlara yatırım yaptı. Yapmayada devam ediyor. Böyle giderse Türkiye'de Google adsensenin ve adwordsun sonu iyiye gitmiyor. Artık profesyonel ve büyük firmalar daha çok sosyal mecraları kullanıyor. Adwords e reklam verenlerde kendi halinde firmalar olunca doğal olarak adsense kazançlarıda düşüyor.
Peki google ne yapıyor?
daha çok partner firma bulmaya çallışıyor ve daha çok reklam almaya çabalıyor fakat gel gör ki bu partner firmaların aldıkları reklamlarında büyük kısmı çöp, spam ve antin kuntin şeyler. Doğal olarak adwords un kalitesi her geçengün düşüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir çok reklam sağlayıcıyı engelledim çünki getirileride, reklamlarıda sıfır. En iyi geliri getirmesi beklenen teknoloji reklamları inanın benim raporlarıma göre din kategorisinden bile daha az getiri sağlıyor yüzde olarak bakıldığında.

Herhalde bizim şansımıza bunlar böyle hep . Dediğiniz gibi çok saçma sapan reklamlar çıkar oldu . Geçenlerde reklam izin ver-engellede karşıma 1 liraya iphone kazandınız reklamları çıktı . Sırf firma bulmak için saçma sapan firmalarla partnerlik yapıyorsa kendisi de biliyordur ki sonu yakındır . İnşallah öyle bir durum olmaz ya da google gerçekten kendine çeki düzen verir .

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Reklamlar artık herkese aynı gösterilmiyor hocam. Algoritma çoktan değişti. Sizin geçmiş verilerinize, arama çerezlerinize göre karşınıza reklamlar çıkıyor. Hatta son aylarda tartışması epey yapılan ve doğruysa "Ses eşleşen"inize göre hazırlanıyor. Yani ASametYildirim ın dediği gibi VPN vb. bir şey kullandıysanız karşınıza böyle reklamların çıkması normal.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al