wmaraci reklam

İngilizce Site Serüvenim [Hurafeleri Yıkıyoruz]

37 Mesajlar 9.207 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

webobur webobur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 14 / 82
  • Ticaret 3, (%100)
Buradaki bazı cümlelere katılmıyorum açıkçası yaptığım birçok çalışmada 500 kelimelik 5 makalede adsense aldığım sitelerde oldu hit konusunda adsense bakar sitenize reklam gösterecek bir kıllanıcı göremediğindede reddeder siz reklam verensiniz ve boş siteye reklam verir misiniz? yapılması gerekenler politikaya uygun içerik en az 500 kelimelik 5 6 yazı ve sonrası için organik ziyaretçidir benim gözümde ki çalışmalarımda bu yönde yanıldığım olmadı şimdiye kadar

Lokasyonlu hosting benim için önemli abd hedefli bir hostla tr lokasyonlu host arasında fark var ve trafik kaynaklarıda ona göre gelmektedir içerik ingilizce ve alakalı ikişkili olmalı

Domain ingilizce olması avantaj sağlar tr içerikli bir siteyi kimse farkedip tıklamaz bizde google da ilk çıkan sitelere tıklanır avrupada araştırmaya yönelik temiz siteler tıklanır yani alakalı içerik aranır ve tıklanır

benim görüşlerimde o yönde
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Bu çalışma da Google'dan gelecek hiti ne etkilediğini değil. Lokasyon ve domain adı adsense alımına ve kazancı etkiler mi olarak baktık farkındaysanız.

Cacheleme ve resimleri küçülterek kullanıyorsanız site açılma hızınız 0.20 snlerde seyreder belki daha az. Tıklayan kullanıcı hıza bakar bu nerdeymiş demez.

Domaine gelirsek domain niche ve ingilizce yani anahtar kelime odaklı olması her zaman Google sıralaması için bir + dır ama kazanç faktörü değildir.

İlk kısımda yazdığınız ise 5 özgün içerik demişsiniz olabilir hit ile beraber birbirini destekleyebilir ve alınabilir ama gördüğün gibi ben sana kanıtlarıyla 20 içerik ve 3 tekil hit ile aldığımı gösterdim. Başka türlü alınamaz diye bir iddaa da bulunmadım. Başlangıçta hit yakalayabiliyorsanız ne ala

@webobur Trafik kaynakları kısmını bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim sunucuya göre trafik kaynağı oluşmaz. Ziyaretçiye göre trafik kaynağı oluşur ki yazı da belirttim ingilizce açtınız ama hala Türkler ziyaret ediyorsa bir anlamı olmayacaktır diye.

webobur webobur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 295
  • Beğeniler 14 / 82
  • Ticaret 3, (%100)

fruzgar adlı üyeden alıntı

Bu çalışma da Google'dan gelecek hiti ne etkilediğini değil. Lokasyon ve domain adı adsense alımına ve kazancı etkiler mi olarak baktık farkındaysanız.

Cacheleme ve resimleri küçülterek kullanıyorsanız site açılma hızınız 0.20 snlerde seyreder belki daha az. Tıklayan kullanıcı hıza bakar bu nerdeymiş demez.

Domaine gelirsek domain niche ve ingilizce yani anahtar kelime odaklı olması her zaman Google sıralaması için bir + dır ama kazanç faktörü değildir.

İlk kısımda yazdığınız ise 5 özgün içerik demişsiniz olabilir hit ile beraber birbirini destekleyebilir ve alınabilir ama gördüğün gibi ben sana kanıtlarıyla 20 içerik ve 3 tekil hit ile aldığımı gösterdim. Başka türlü alınamaz diye bir iddaa da bulunmadım. Başlangıçta hit yakalayabiliyorsanız ne ala

@webobur Trafik kaynakları kısmını bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim sunucuya göre trafik kaynağı oluşmaz. Ziyaretçiye göre trafik kaynağı oluşur ki yazı da belirttim ingilizce açtınız ama hala Türkler ziyaret ediyorsa bir anlamı olmayacaktır diye.

İnigilizce içerik ile tr tıklama almak imkansız gibi birşey zaten içeriğe göre hedef kitleniz bölgeniz nereyse ona göre lokasyonlu bir host herzaman avantajdır bu konuda çeşitli çalışmalar yaptım ve beni yanıltmadı kanada kullanıcılarını hedefliyorsam ona göre çalışma yaparım ve geliride ona göre olur domain de burada devreye giriyor o bölghedeki insanların ilgisini çekebilemek adına önemlidir benim gözümde

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Benim amacım adsense alımına etkisiydi. Yani demek istediğim lokasyonun tr ama ing içerik olması adsense alımını etkilemez.

İlerleyen dönemlerde siteyi dahada geliştirdikçe ve hitlendikçe bilgileri paylaşmak isterseniz karşılaştırıp ayrıntılı bir şekilde konuya eklemek isterim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Ben de konuyu ancak inceleme fırsatı buldum :) fruzgar deneyimlerini bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler.

Bu sektörde ve meslek hayatımda yaptığım en büyük hata nedir diye biri sorsa kesinlikle bazı projeleri Türkçe olarak yapılandırmak derdim. Çünkü İngilizcem var ve çok ekstrem olmayan hemen her konuda içerik yazabilirim.

Örneğin şu an aylık 1.000 lira kadar geliri olan bir niş sitem var. Bu sitem şayet TR değil de ENG olsaydı muhakkak daha düşük hitle daha yüksek kazanırdı.

Belki bazı arkadaşlar 1.000 lirayı beğenmediğimi düşünecektir. Evet, beğenmiyorum. 5 sene boyunca emek verilen, zaman harcanan, kafa patlatılan bir sitenin gelirinin aylık 1.000 lira hatta bazen 350 lira olması pek iç açıcı bir durum değil.

İmkanı olan arkadaşlar mutlaka yapacakları işleri İngilizce düşünsünler. Emin olsunlar faydasını görürler.
sterk yb79 fruzgar

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

dincerdirlik dincerdirlik WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 238 / 206
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hocam cevaplarsaniz sevinirim, peki en diye veya ru gibi doman acsak ana domain zarar gorur mu arti ve eksikeri ne olur.

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Hayır subdomainler yeni birer site olarak algılanır. Ne ana sitenizi doğrudan geliştirmenizi etkiler ne de düşürmenizi @didimedya

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al