wmaraci reklam

İngilizce Site Serüvenim [Hurafeleri Yıkıyoruz]

37 Mesajlar 9.190 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
Öncelikle site adresimi paylaşmayacağımı en başa yazıyorum istekte bulunmayın!
İkinci olarak ben size bu konu altında kazanç garantisi vermeyeceğim. Sadece ingilizce site hakkında söylenenlerin doğruluğunu test ettim ve sonuçlar hiç de bilindiği gibi değil!

Evet uyarılarımızı yaptığımıza göre başlayalım. Ben direkt başlıklar halinde gidip açıklamaları ilgili yerlerde yapacağım.

İngilizce site için;

Yurt dışı lokasyon hosting gerekli midir? (Hayır!)
Öncelikle bunu tavsiye eden arkadaşlarımız site hızını baz alarak tavsiye etmektedir. Yani kazancınızı etkilemez. Site hızı bir sıralama faktörüdür, kazanç faktörü değildir.

Domain adı ingilizce olmalı mıdır? (Hayır!)
Dedim ya söylenenlerin doğruluğunu görmek için açtım diye. Benim adsense aldığım sitenin alan adı şu biçimde:

wmaraci.com ana dizinimiz olsun en.wmaraci.com kısmında özgün ingilizce içerikleri yayınladım, denedim ve adsense aldı!

Dipnot 1: Adsense başvurularında subdomain giremeyeceğiniz için ana dizini 2 günlüğüne en.wmaraci.com'a yönlendirin adsense alınca yönlendirme kaldırın ve kullanmaya devam edin.

Özgünleştiriciler ile kazanmak mümkün mü? (Hayır!)
Politika aynı politika arkadaşlar kimseyi kandırmayalım. İçerikleriniz özgün olacak ki ingilizce makale yazmak konuşmaktan daha kolaydır. Basit yapılarla sizde oluşturabilirsiniz.

Kaç İçerik ile Adsense Alırım?
Ben başvurduğumda 20 tane özgün içerik vardı. Bakınız özgünleştiriciler ile oluşturulmuş özgün içerikler değil kendi yazdığım içerikler ile başvuru yaptım ve adsense onaylandı.

Hit Adsense İçin Önemli Midir? (Hayır!)
Subdomaini yeni açmıştım 6-7. günün sonunda başvurdum sanırım 3 tekil ziyaretçim vardı ve biri de muhtemelen benim :) Bu hit sayısıyla adsense aldım.

Kazancı Etkileyen Faktörler:

Reklam sayısı: Çok fazla reklam çok fazla kazanç demek değildir! Aksine bir sayfada 6 reklam ekleyip 1 tıklamaya verilen kazanç, 2 reklam olup 1 tıklamaya verilen kazançtan daha düşük olacaktır. Önemli olan reklam yerleşimidir.

Ziyaretçi Kaynağı: İngilizce site açtım oh çok para gelecek diye bir şey yok! İngilizce site açarsın ama Türkler ziyaret eder ve Türkler reklamlara tıklarsa Türkiye usulü ücretlendirilirsin. Reklama tıklayan ziyaretçinin nereden tıkladığı da kazancınızı etkiler.

Sınırlılıkları:
Her işinde kendince bir zorluğu mevcut. Bunda ise hakim olmadığımız dili konuşan insanlara bir şeyler aktarmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla sitemizi tanıtması, hit artırması ve içerik üretmesi de bir hayli zor.

Düşünün wmaracında her gün onlarca site tanıtımı yapılıyor ve kaçının hiti yüksek? Aynı dili konuştuğun insanlara bile hitap edip hit kazanamazken bunu bilmediğimiz bir dilde yapmayı deneyin.

Dur, dur! Şunu koymadan olmaaz :)

Kazançlar Nasıl?
Evet, biliyorum en çok bu başlığı merak ettiniz. Kazanç durumu gerçekten ciddi oranda farklı. Bakınız bugün (18 Ekim) en sonunda 1 tıklama olmuş ve kazanılan tutar $0,37! Bugünun kuruna göre 1,35 TL yapıyor.

Dipnot 2: Doların değeriyle adsense kazancınız arasında ilişki yoktur. Çünkü ingilizce olduğu için adsense panelinize de dolar olarak yansıtılır ödeme talep ettiğinizde o anki kurdan işlem görerek TL'ye çevrilir.

Burdan nacizane bir düşüncemi de paylaşmak istiyorum. Bizim Türk milleti kazanmayı sever ama kazandırmayı sevmez. Adsense reklamı gördüğünde basmamak için her yolu dener. Kendi kazanamıyor ya O da kazanmasın mantığı vardır ne yazıkki...

Yazmayı unuttuğum noktalar var ise yorumlarda değinirseniz onları da konuya eklerim. İngilizce site açmayı düşünenler için bir şeyler açıklayabilmişimdir umarım. Being hocam bugün de iyi günüm müdür nedir konular konular :)

Haa, en önemli şeyi site konusunu yazmayı unuttum. Site genel bilgi sitesi. Neden kısıtlamadım derseniz ingilizce çok ileri düzeyde olmadığı için yazabileceğim konuları istediğim şekilde girebilmek için herhangi bir konuya yönelmedim. Niche siteler türkçe içerikli sitelerde olduğu gibi ingilizce içerikli sitelerde de daha çok kazandırıyor. 0,37 dolara göre uyarlayın artık :)

Güncelleme 1: Halen ne kadar etkili olduğunu bilmesekte Google'ın dikkat ettiğini düşündüğümüz bir faktör var: Tema. Ben bu çalışmamı yaparken ücretsiz dağıtılan ionMag temasını kullandım sizlerde ücretsiz bir şekilde edinebilir ve yükleyebilirsiniz ayrıca özellikleri de ücretsiz temalara oranla gayet iyi.
WaLek moris WebdeSiz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

berkegeli berkegeli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 7 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Dedim ya söylenenlerin doğruluğunu görmek için açtım diye. Benim adsense aldığım sitenin alan adı şu biçimde:

wmaraci.com ana dizinimiz olsun en.wmaraci.com kısmında özgün ingilizce içerikleri yayınladım, denedim ve adsense aldı!

Dipnot 1: Adsense başvurularında subdomain giremeyeceğiniz için ana dizini 2 günlüğüne en.wmaraci.com'a yönlendirin adsense alınca yönlendirme kaldırın ve kullanmaya devam edin.

burayı anlamadım en.wmaracı nasıl yaptınız nasıl aldınız??

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel notlarını paylaştığın için teşekkür ederim.
Ne zamandır bloğumunun ingilizce versiyonunu da açmayı düşünüyordum adsense olmasa da belki hit gelir anlamında çok düşündüm.
Şimdi kesinlikle yapacağım buna eminim.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
berkegeli site adresimi paylaşmak istemediğim için wmaraci üzerinden örneklendirdim. Şöyle de diyebiliriz. Kullandığım sitem www.benimsitem.com olsun ben ingilizce içerikleri subdomain olan en.benimsitem.com'a ekledim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)

cagman adlı üyeden alıntı

Güzel notlarını paylaştığın için teşekkür ederim.
Ne zamandır bloğumunun ingilizce versiyonunu da açmayı düşünüyordum adsense olmasa da belki hit gelir anlamında çok düşündüm.
Şimdi kesinlikle yapacağım buna eminim.

Türkçe sitenin papucunu dama atmasın sonra :)

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
fruzgar dostum zaten türkiyede 4 yıldır yayın yapıyorum belirli kemik kitleye ulaştı bloğum yani takip etmesende illaki gözüne tanıdık gelir biryerlerde görmüşsündür :)

İngilizce olayına kesinlikle gireceğim kafaya taktım :)
fruzgar

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Elinize sağlık hocam, üşenmeden her birini güzel güzel açıklamışsınız.
fruzgar

kişi bu mesajı beğendi.

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
sonunda beni de sokacaksın boyle konularla ingilizce sitelere :)

• Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
KralFx :) :) Girin, böyle bir imkan vermişler ne yapalım elimizin tersiyle itelim mi? :)

ozoncity ozoncity Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 24 / 12
  • Ticaret 6, (%67)
Merhaba xx.siteadi.com açtık örnek yy.siteadi.com şeklinde de acabiliyormuyuz ?? Tek mi olmali

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al