wmaraci reklam

Sitede Adsense Reklamlarının Türü Neye Göre Yayınlanır?

3 Mesajlar 473 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bladekardes bladekardes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 293
  • Beğeniler 80 / 36
  • Ticaret 9, (%89)
Diyelim ki emlak .com adında bir sitemiz var. Bu siteye adsense'in verdiği reklam türleri neye göre şekillenir? Mesela emlak kelimesi tık başına 5TL veriyor keyword aramalarında. Emlak sitemizde emlak reklamı mı yayınlanır, yoksa çikolata reklamı da yayınlanır mı 30krş luk? Neye göre belirlenir bu?

Bizim alacağımız reklamların gelirini hesaplamak adına soruyorum. Mesela sigorta kelimesi 3tl versin tık başına. Sitemize bu reklamı alabilmek için ne yapmak gerekli? Siteyi tamamen sigorta üzerine mi açacağız, yoksa o konuda makale mi yazacağız? Yoksa siteyi bisiklet üzerine açsak da, sigorta hakkında iyi bir makale yazsak dahi o makale sayfasında otomatik olarak o 3 tl lik sigorta reklamı gözükür mü?

Umarım anlatabilmişimdir biraz karışık çünkü.

wmaraci
reklam

egehema egehema WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 18 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Bu çok geniş kapsamlı bir olay.Sizin sitenize gelen kullanıcıların çerezleriyle alakalı bir nevi.Çerezlerinde adam sürekli " çikolata " aratıyorsa o reklamları görme sıklığı daha fazladır.Google kullanıcı odaklı reklam gösterir.

Sonuç olarak siz " sigorta " ile alakalı içerikler ürettiğiniz için kullanıcı bu kelimeyi aratıp sitenize giriyor.Sigorta üzerinden reklam çıkma olasılığı bu şekilde oluyor anlıyacağın.
bladekardes

kişi bu mesajı beğendi.

HTF HTF Digital Marketing Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 96 / 87
  • Ticaret 5, (%100)
bende bunun cevabını arıyordum aydınlığa kavuştum sonunda :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al