wmaraci reklam

Websitede'ki kazancım hakkında.

23 Mesajlar 2.353 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Pavor Pavor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, 12-13 Ağustos tarihlerinde, bir websitesi açtım. Bu sene üniversite'ye başlıyacağım. Ek gelir olması amaçlı bu website'yi açmayı düşündüm. Websitemin ana konusu Ücretli Udemy Kursları'nı kuponlu bir şekilde ücretsiz edinmek. Her gün 1 kurs paylaşıyorum. Bu kurslar'ı paylaşırken, SEO eklentisi olan Yoast SEO'ya tamamen uygun bir şekilde paylaşıyorum. Website'me Google Analytics'in gösterdiği kadarıyla günlük 35-40 kişi giriyor. 30-35 konu açınca, Adsense'e başvurma kararı aldım. İlk başvurumda, kabul edilmedi. Bende birtakım araştırmalar sonucunda, sitemin ana konusu'nu iyice göstermediğini anladım. Website'mi tamamen Udemy kaynaklı yaptım. Website'min meta açıklamasını değiştirdim vs.. 27 Ağustos'da Tekrar başvurdum. 1 Gün bekledim ve sabah uyandığımda adsense'den mesaj geldi. Siteniz artık adsense bağlı diye bir mail. Websitemin temasında, Ads diye bir seçenek var. Bütün reklam kodlarını oraya yerleştirdim.

Asıl konu'ya gelirsek, websitem'e tıklanma olmuyor. İzlenme'si 40-50, bazen 100-150 oluyor. Bende günlük kendi sitemdeki reklamlara tıklıyorum. Her bi reklama tıkladığımda 0.40 veya 0.60 kuruş geliyor. Bu bazen 1 TL'yi bile geçtiği oluyor. Sizce tıklanma oranlarımı nasıl arttırabilirim?

Örnek olarak dün sitemin aldığı hit:

https://prnt.sc/krpspm

Dün site'ye girenlerin konumu:

https://prnt.sc/krpwh6

Buda Adsense'den günlük ve adsense onaylandığından beri aldığım gelir:

https://prnt.sc/krpu5q

3.24 TL yazan bakiye, ağustos ayında aldığım gelir.

Websitem: https://www.pavorblog.com

Birde şöyle bir durum var arkadaşlar. Site'de o 36 tane giren kişinin 30 kişi'si sadece anasayfa'ya girmiş. Her gün böyle oluyor. Konular'a sadece 3-4 kişi girmiş görünüyor.

Tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar? Sitem açtığımdan beri sizce iyiye gidiyor mu? Gelir arttırmak için tavsiyeleriniz var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler. Konu'yu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

wmaraci
reklam

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Reklam verenler her gün 1 kere kendi reklamını tıkladığı için sana ücret ödüyorlar yani.. :)
Gerçi ne olacak bir tıktan, memleket mi batar amma abarttın dediğini duyar gibiyim forumun ezici çoğunluğunun..
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
yb79 Ne bileyim üstadım, bende gelirimi yükseltmeye çalışıyorum. Günde 2 TL bile kazanmak, şahsen benim mutluluk hormonlarımı bile yükseltmeye yetiyor. Yorumun için teşekkür ederim :)
yb79

kişi bu mesajı beğendi.

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Pavor adlı üyeden alıntı

yb79 Ne bileyim üstadım, bende gelirimi yükseltmeye çalışıyorum. Günde 2 TL bile kazanmak, şahsen benim mutluluk hormonlarımı bile yüksetlmeye yetiyor. Yorumun için teşekkür ederim :)

Sen kendi tıklarınla 1TL - 2TL kazanıyorsun, biz onlarca tıkla anca o ücreti kazanıyoruz (o da bazen). Nerede adalet?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 01.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
worldww Şahsen, ortalama ne kadar gelir elde ediliyor hiçbir fikrim yok. Ben o 1-2 TL az diye biliyordum. Bu konularda yeniyim. Yanlış bir anlaşılmaya sebebiyet verdiysem çok özür dilerim.

Since1912 Since1912 Metaren.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
Adsense onayı aldığın için öncelikle şükretmelisin, içeriklerini direkt google translate üzerinden türkçeye çevirmişsin ve içerik akışı türkçe & ingilizce olarak bence çok karışmış. Site içerisinde çok fazla reklam alanına google adsense reklam kodu yapıştırmışsın, reklam alanlarını illa kullanmak istiyorsan, popüler konularına link ver. Çeviri yaptığın cümleleri özgünleştirebilmek adına ufak dokunuşlar yap. Önce hit yükselsin, gelirinde buna bağlı olarak artacaktır. Tıklama Ortalaması %4'ü geçmesin hele ki yeni hesap ve yeni websitede adsense banına kadar gider. Politikalara uy! :)

Metaren.NET.TR

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Pavor Google'u salak yerine koymayın yakın zamanda hesabınız kapatılır.

• Üyelik 01.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
srox3 Normalde, paylaştığım kurslar tamamen İngilizce. Öğrendiğim kadarıyla Google kopya içeriğe pek sıcak bakmıyor. Bende, Kurs'un yazdığı açıklamaları Türkçe, Türkçe yaptığım açıklamaları translate yardımıyla İngilizce'ye çeviriyorum. Tabi translate'de hatalar oluyor. Bu hataları elimden geldiğince düzeltmeye çalışıp öyle konuyu paylaşıyorum. Bu yaptığım ne kadar doğru ne kadar yanlış hiçbir fikrim yok. Umarım yanlış birşey yapmıyorumdur. Dediğiniz gibi reklamları galiba çok fazla yere yaymışım. Şimdi düzenliyeceğim. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

• Üyelik 01.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
mehmetmasa Estağfurullah. Öyle bir niyetim yok efendim. Burda hatalarımı sizin sayenizde öğrenmeye çalışıyorum. Özür dilerim.
marazkrem1

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Pavor Benlik bir sorun değil kardeşim bilmiyorsan kendi reklamınıza tıklamak google adsens ban sebidir. Ay sonu hesabınız kapatılır, ödeme yapılmaz ve o paralar reklam verenlere iade edilir.
Pavor

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al