wmaraci reklam

Backlink nedir? Amacı nedir? Neden google Backlink işini önemsiyor?

17 Mesajlar 2.110 Okunma
wmaraci reklam

Roda66 Roda66 istanbulviptransfer.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Son zamanlarda web sayfası işinde ve seo olayında en çok duyduğum kelime backlinkdir. Google için bu kadar önemi nedir? seo çalışmalarında en çok önem verilen olay backlink oluyor mu? tam olarak ne işe yaradığını bilmediğim backlink olayını çözen varsa anlatsın. sahibi olduğum https://istanbulviptransfer.com sayfama backlink nasıl verebiliriz. her siteden backlink verilir mi? ünlü seocular. kendini seocu hissedenler. meydan sizin buyurun?:confused:

https://istanbulviptransfer.com
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Ben seo cu değilim. Backlink işine oldum olası ısınamadım. Normalde yazdığın kaliteli bir yazının başka sitelerde paylaşılması yada başka bir sitenin senin hakkında konuşup link vermesi olayının hileli hali. Para verip kendini övdürüyorsun. :)

Başka ülkelerde bu yapılıyor mu onu da merak ediyorum?

Her siteden verilmiyor bu zamana kadar gördüğüm ve anladığım kadarıyla. Google nın gözünde iyi bir site olması ve sizin kategoriniz de yada kategorinize yakın bir siteden verilmesi gerekiyor sanırım.

Bu işi yapan firmalar haricinde diğer kişilerin yaptığı seo nun bilinçli değil şans eseri olduğunu düşünüyorum. Önceden başka bir siteye sadece link eklesen de o backlink seni üst sıraya taşıyabiliyordu artık bu gördüğüm kadarıyla zor.

• Üyelik 17.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
google herkesten akıllı. öyle tongaya düşmez bence. demekki google seviyor bu backlink işini ki izin veriyor.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Yeni bir site için backlink kesinlikle alınmamalıdır.

Google backlink algoritmasını değiştirdi son dönemlerde. Özellikle spamlı sitelerden alınan backlinkler nedeni ile ciddi düşüşler görülecek yakın zamanda.

Backlink; tamamen doğal olmalıdır. Rakiplerin aldığı backlinkleri almak size belki bir nebze fayda getirebilir ancak bu geçici bir durumdur ve yeni algoritma nedeni ile riskli bir işlem yapmış olursunuz.

Ben backlink alma taraftarı değilim. Almayı düşünse idim mutlaka aynı sektörde bulunan iyi sitelere teklifte bulunurdum. Değeceğini düşünürsem bedelini öder alırdım.

İyi sıralama elde etmenin gideri ile getirisini hesaplayarak hareket etmelisiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Turizmci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
acaba yabancı ülkelerde backlink olayı nasıl?

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Backlink Kısacası başka sitelerin sizin sitenizi referans göstermesidir. Haliyle , google sizin alakalı URL ' de ve kelime de faydalı olduğunuzu düşünerek sıralamada yükselmenizi sağlıyor.
gfo DOGANYUSUF bulentking

kişi bu mesajı beğendi.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
İlk mesajda backlink yapmışsınız zaten

Seobaz Seobaz www.seobaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek Seo
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** D**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 595 / 197
  • Ticaret 190, (%100)

Roda66 adlı üyeden alıntı

acaba yabancı ülkelerde backlink olayı nasıl?

Yabancı sitelerde durum aynı şekilde fiver, seoclerk vb sitelere girerseniz çok fazla backlink ticaretinin yapıldığını görebilirsiniz.

Türkiye'den farklı olarak birçok ülkede tanıtım yazısı 3-6 aylık şekilde satılıyor ve ödeme gelmediğinde direk yazı kaldırılıyor.

anilcagliyan anilcagliyan WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 331 / 333
  • Ticaret 11, (%100)
SEO işi göründüğü kadar kolay değil. Şuan forumda backlink paketi satan kişilerin size sağladığı hizmetler sadece anlık olarak işinize yarayacaktır. Önemli olan aldığınız backlinklerin kalitesi ve süresidir. Tamamen doğal olmalıdır. Bu yüzden kesinlikle paket alımını tavsiye etmiyorum.

5 TL gibi rakamlara backlink sağladığını söyleyenler var. Bu sağladıkları hizmeti manuel olarak yapmaya kalkarsanız 2 saat zamanınız gider. Ancak çoğu bot ile yapıp para kazanıyor.

Sitenizi geliştirmek adına ara sıra kaliteli forumlarda tanıtım yazısı yazmalı ve maksimum 3 adet link çıkışı sağlamalısınız. Google aptal değil hiç geri dönüş almaz iken birden 30 backlink aldığınızı görür ise şüpheye düşecektir. Bu yüzden biz aylık olarak hizmet veriyoruz.

Sitenizi geliştirmek istiyorsanız doğallık ilk önceliğiniz olmalıdır. Web sektörü acaleye gelmez. Reklam olmadan bir anda üst sıraya gelmeyi beklemeyin.
Roda66

kişi bu mesajı beğendi.

gfo gfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO & Content Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 2, (%100)
Backlink önemli ama kaliteli sitelerden alınması gerekiyor, özgün bir tanıtım makalesi olarak verilmesi gerekiyor, maksimum 3 link çıkışı verilmesi gerekiyor, kesinlikle bot ile spam-çöp-ezik sitelerden alınmaması gerekiyor. Günde en fazla 1-2 tane gelmeli öyle bi anda 30-40-50 tane gelirse zaten Google bunu ciddiye almıyor ve yarar yerine zarar veriyor.
Oguzhan1453 Roda66

kişi bu mesajı beğendi.

Medium
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al